niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opony letnie po sezonie

W związku z tym, że zbliża mi się termin przeglądu, a wiem że przez opony nie go nie przejdę - zastanawiam się nad dwiema opcjami - zakupu nowych letnich, ale budżetowych lub zakupu całorocznych. Pytanie, która opcja jest lepsza? Robię około 20-25 tys km rocznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie po sezonie

Jak masz dobre zimówki, to je załóż już teraz albo kup opony letnie. Ale jak nie masz zimówek, to weź opony całoroczne, no chyba że zimą nie jeździsz. To taki wariant niskobudżetowy ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie po sezonie

Zależy jak i ile się jeździ. Czasami całoroczne wystarcza nawet w sytuacji gdy robisz po 40 tys km rocznie, ale na dobrze odśnieżonych i przygotowanych drogach. Jeżeli jeździsz po pipidówach, o nie bawiłbym się wcałoroczne, tylko solidne zimówki i nie ma to tamto.
Ewentualnie tak jak kolega napisał, założyć zimówki, dojeździć, a w przyszłym roku zainwestować w letnie. Patrz jeszcze na ten test opon http://www.testyopon.pl/ (w większości jest to ADAC), tam masz wszystko ładnie opisane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie po sezonie

Pytanie czy masz opony zimowe bo jeżeli tak to kup tylko letnie, jeżeli nie to kup zimowe bo kupowanie teraz letnich jak za 2 tygodnie przyjdzie sezon na zmianę opon na zimowe albo tylko po to żeby przejść przegląd jest bez sensu.

Poza tym trochę przeglądów w życiu już przeszedłem i jeszcze na opony nikt mi nie patrzył albo przynajmniej ja nie zwróciłem na to uwagi.

Tak więc jeżeli zdecydujesz się na zimowe opony to tutaj masz aktualny test z tego roku z opiniami kierowców itd.

http://wulkanista.pl/test-opon-zimowych-w-popularnych-rozmiarach/

Jak mimo wszystko będziesz się upierał przy letnich albo całorocznych to na tym blogu na pewno znajdziesz testy opon latnich itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org