czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Może ktoś pomoże doradzić w wyborze w miarę dobrej kosiarki spalinowej z napędem na obszar 1200 m2 (z jakim silnikiem jakiej marki) bo jest tego tyle, że nie wiadomo co i za co.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Najlepiej udać się do sklepu i porozmawiać z kimś kompetentnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Kompetentnym? Żar to chyba i słaby. Sprzedawca i kompetencja.
Użytkowników i miłośników koszenia i trawników zapytuję ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Proponuję wybrać sprzęt do którego, łatwo kupić podzespoły.Nóż ,koła,łożyska,filtr i kosz lubią się wymieniać.Ja używam maszyny którą kupiłem w sprzedaży wysyłkowej Husar.Części dostępne bez problemu w wysyłce.Możesz kupić bardziej nowoczesną maszynę Husqvarny ale za większe pieniądze.Porównaj szerokość koszenia,moc silnika i cenę.im szerszy nóż tym mniej chodzenia.Powodzenia w poszukiwaniach niezawodnego sprzętu ja dobrze wybrałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

A Husar z jakim silnikiem masz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

6,5 KM.Sprzęt kupiłem 8 lat temu i były wtedy inne silniki.Nóż mam 58 cm.Tnie wszystko co rośnie :) trawę ,zarośla,pokrzywy.Koszę 25 a. Trochę chodzenia mam ale sprzęt lubi długą pracę.Silniki potrzebują cyklicznej wymiany oleju i są niezawodne.Dwa razy w sezonie wymieniam olej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Kup kosiarkę husqvarny najtańszą z napędem koszem itp... Jakie tego są plusy silniki firmy brigs stration niezawodne gażniki proste praktycznie niezniszczalne co 4 lata wymienisz membrany za 20zł i dalej ognia i wiadomo filtr powietrza. podzespoły jak wał korbowy tłok jak wymienisz olej co sezon to przeżyją ciebie NIE KUPUJ KOSIARKI Z SILNIKIEM TECUMSCH w markietach urywają sie korbowody.
Cała zieleń miejska i firmy swiadczące usługi używają husqvarny gdyż wrazie awarii cząesci nie drogie i dostępne od ręki. Co do obudowy może być stalowa warunek trzeba ją czyścić i smarowac olejem od spodu z trawy po koszeniu by nie rdzewiała a w przypadku jak naprzykład za 15 lat coś pordzewieje to mozna pospawać w plastykowej obudowie takiej opcji nie ma silnik wybija obudowę w miejscu mocowania trzeba na czas wymieniać tulejki łaczące bo inaczej cała podstawa do wymiany brak możliwości naprawy. Czemu z autoryzowanego sklepu nie z markietu bo jak bedziesz potrzebował koło albo jakaś mała część za 5 lat to w markiecie nie kupisz a do husqvarny zawsze od reki i w dobrej cenie. Naprawiam maszyny tego typu jak piły i kosiarki oraz inne więc taka moja rada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Proponuję maszynę 7KM z rozrusznikiem .Będzie Ci łatwiej odpalić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Wystarczy model LC140S spokojnie na dziesiątki lat. Nie porzebujesz maszyny z wielkim silnikiem ta da sobie spokojnie radę. To tylko 1200m2 to nawet bez napedu by wystarczyła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Kolega radzi maszynę z silnik 7KM nie ma takiej potrzeby to jak byś ciężarówką chciał codziennie do pracy jeżdzić przerost maszyny nad zapotrzebowaniem klienta. lepiej w tych pieniążkach dokupic malutką spalinową podkaszarkę Naprzykład firmy Partner COLIBRI to też naprawisz i czesci dokupisz bez problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

ja koszę 1500m2 mam victusa model vss53B675,KOSZĘ JUŻ 5 LAT zero napraw tylko wymiana oleju silnik briggsa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

oj, a na jakim silniku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Czemu uważasz, że w sklepie nikt ci nie doradzi? Może w markecie nie ale w prywatnym niedużym sklepie wydaje mi się, że ktoś kto prowadzi interes musi się na tym znać. Co zależy spróbować. Tu masz kilka porad. Porównaj je w sklepie, do którego i tak będziesz musiała udać się po kosiarkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Polecano mi np. taką kosiarkę:
OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD
Faworyt JT51N196
a silniki podobno lepsze w odpalaniu i użytkowaniu to: Typ silnika: Loncin i Emak niż B&S teraz.
A z firmy NAC żeby omijać szerokim łukiem kosiarki.
I weź tu kup, a sprzedawcy w Łomży to się znają chyba tylko na swoich portfelach a nie na sprzęcie. BO co mam to sprzedaję.
Z taką połowiczną wiedzą to każdy może być \"handlowcem\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Kosiarki akumulatorowe - ciche, czyste i wydajne.
Niestety drogie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Ja kupiłam na Allegro kosiarkę Sabo, używaną. Napęd, silnik B&S 5KM, obudowa aluminiowa, centralna regulacja wysokości koszenia, regulacja prędkości. Koszę ok. 800mkw juz 5 lat i tylko wymieniam olej i filtr powietrza. Mam zaufanego sprzedawcę, kupiłem u niego kilka narzędzi spalinowych, oczywiście markowych (kosa, pilarka) i żadnych problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Jak uważasz, że sprzedawcy się nie znają to kup w internecie sama. Potem bujaj się z ewentualnymi naprawami wysyłając do producenta. W sklepach tez są katalogi i w razie czego jak w każdym, można zamówić konkretna a nie tylko to co jest na sklepie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Miałam kiedyś i elektryczna kosiarkę i spalinową. Teraz mam robota Wipera i szczerze chyba to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla takich którzy nie bardzo lubią koszenie trawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Jakie narzędzia ogrodowe macie? Ja właśnie zastanawiam się nad zamówieniem kilku marki Fiskars Słyszałam, ze mają świetną jakość i przystępone ceny. Macie cos z tej marki? Obiecałam sobie, ze zaopatrzę się w wszystkie niezbędne narzędzia do ogrodu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Generalnie polecam Ci kosiarkę spalinową jest dużo lepsza od elektrycznej. Mam u siebie dwie jedną właśnie elektryczną a drugą spalinową także ta druga spisuje się dużo lepiej. Duży wybór kosiarek masz na http://sklepmaro.pl/ teraz przy zakupie masz olej gratis także korzystaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

z takimi wysokimi cenami to powinni drugą gratis dawać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Nac z silnikiem Briggs 675 plus rozrusznik i masz swiety spokoj.
http://allegro.pl/nac-kosiarka-spalinowa-briggs-el-rozrusznik-naped-i6457839172.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Jeśli chodzi o kosiarkę spalinową to polecam Faworyt CJ53BS750N4W1 ALU, trochę wyższy budżet ale sprzęt porządny. Ma Duży kosz bo mnie zawsze męczy wymiana tego co chwilę i ja kupiłem ze strony krysiak.pl dobr u nich jest to że jak coś to części do wymiany mają od ręki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

To se zamów i spadaj trollu następna dzida co liki wkleja i wymyśla dziwne historie nie otwierajcie linku bo jest WIRUS W LINKU UWAGA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Wybór takiej kosiarki zawsze jest bardzo trudny. Tak uważam i swojego zdania nigdy nie zmienię.

Prędzej nam zginie rozum i ustaną słowa, niżli będzie stateczna która białogłowa
Więcej na http://healthandbodyacademy.com/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Elabarbara mendo nikt tu cięcie nie chce c.i.o.t.o

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Kup na silniku brigsie i firma stiga.ja nie mam napędu chodzi już 6 latbezzadnych napraw działka 25 arów .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Muszę kupić kosiarkę do trawy, która będzie użytkowana na kilku działkach o łącznej powierzchni około 7500m/2. Musi to być kosiarka spalinowa i posiadać napęd, dodatkowo z racji powierzchni trawników fajnie aby miała jak największą szerokość koszenia. Czy możecie polecić jakąś firmę albo konkretny model.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Na taką powierzchnię to żadna kosiarka tylko traktorek najlepszy bo inaczej się zajedziesz. Ja w sezonie co tydzień kosze 20 arów ogrodu bez napędu i zajmuje mi to ok 2h z jednym piwem w połowie koszenia kosiarka z Leroy Merlin bez napędu szer koszenia 60cm - ogólnie to ważny jest silnik - ja miałem od zawsze Briggs a i tylko olej i paliwo nic wiecej.

No chyba, ze pomyliłeś się tutaj z metrami i zerami - jesli powierzchnia jest mniejsza, to wygodniejsza będzie kosiarka spalinowa. Osobiscie nie przepadam za akumulatorkami bo trzeba je ładować i wymieniać, spalinowa jest trochę droższa ale i wygodniejsza.
Zobacz sobie kosiarki spalinowe w Leroy Merlin. Aktualnie mają dobre ceny na wiele modeli. Lepiej kupić teraz przed sezonem, bo jak znam życie, to cena na pewno wiosną i latem wzrośnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaka kosiarka spalinowa z napędęm do ceny 1700 zł.

Oczywiście sam wybór tej właściwej kosiarki jest przecież bardzo ważny i moim zdaniem również dobrze jest co nieco wiedzieć na temat robotów koszących. Właśnie dlatego ja polecam każdemu zapoznanie się z fajnym wpisem https://wilczynscy-ogrody.pl/robot-koszacy-gardena-wszystko-co-musisz-wiedziec/ i myślę, że jak najbardziej takie rozwiązania są po prostu ważne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org