piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
A co to jest???

Umorzone prezydenckie śledztwo przeciwko internautom

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła prowadzone przez kilka miesięcy postępowanie w sprawie rzekomego znieważenia przez internautów prezydenta Łomży. Śledztwo zostało wszczęte po wniosku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS), który poczuł się urażony wpisami ośmiu użytkowników forum 4lomza.pl.


Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Wniosek prezydenta Chrzanowskiego do prokuratury o ściganie internautów był złożony w styczniu. Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła postępowanie, a w marcu zażądała wydania ośmiu adresów IP komputerów, z których wpisów, w czterech wątkach z grudnia 2016 roku i początku stycznia 2017 roku, dokonali użytkownicy forum. Prokuratorskie dochodzenie było prowadzone w sprawie „znieważenia funkcjonariusza publicznego” podczas i w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Po zaskarżeniu tego postanowienia Sąd Rejonowy w Łomży uznał, że „kwalifikacja czynu przyjęta przez oskarżyciela budzi wątpliwości”, ale postanowienie prokuratury utrzymał w mocy, gdyż w ocenie Sądu czyn nie zawiera znamion przestępstwa z art. 226 par.1 kk, lecz z art. 212 par. 2 kk czyli pomówienia. W uzasadnieniu łomżyński sąd przywołał wyrok Sądu Najwyższego z 2015 roku, który stwierdził, że jak każdy człowiek ma prawo do wolności wyrażania opinii, tak również każdy człowiek ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, a prawo do wyrażania opinii zasadnie może podlegać ograniczeniom, ze względu m.in. na ochronę dobrego imienia i praw innych osób.
Śledczy otrzymali żądane dane. Po kilku kolejnych miesiącach prowadzenia dochodzenia prokurator wydał decyzję o jego umorzeniu. Jak poinformowała prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, decyzja jest prawomocna, a powodem umorzenia było niewykrycie sprawców.

Powtórka z historii
To było drugie śledztwo przeciwko internautom jakie z zawiadomienia prezydenta Chrzanowskiego prowadziła Prokuratura Rejonowa w Łomży. Po raz pierwszy prezydent wpisami internautów poczuł się dotknięty w 2015 roku. Po kilku miesiącach śledztwo w sprawie znieważenia zostało umorzone. Powodem, w zdecydowanej większości przypadków, był fakt niewykrycia autorów wpisów. Tak było m.in. w sprawie wszystkich wpisów z forum 4lomza.pl, których adresy IP, po decyzji Sądu Rejonowego w Łomży, otrzymali śledczy. W przypadkach komentarzy pod artykułami na innym portalu, łomżyńscy śledczy ustali kilka komputerów, z których dokonano wpisów, ale postępowanie umorzono z uwagi na brak interesu społecznego do kontynuowania ścigania z urzędu.
- Prokurator ustalił, że określone numery IP są przypisane do określonych abonentów, ale nie ustalił, kto zamieścił wpisy i czy one zawierają treści pomawiające – mówiła nam wówczas prokurator Kudyba. - Jedna z tych osób powiedziała, że dokonała wpisu w ramach dopuszczalnej obywatelom krytyki działania władzy, a inne osoby wskazywały, że komputery z których miano dokonać wpisów są dostępne dla wielu użytkowników.
Po umorzeniu tego śledztwa prezydent Chrzanowski poznał wówczas nazwiska właścicieli komputerów.Okazało się że są to jego najlepsi przyjaciele.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

Ja go podsumuje na następnych wyborach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

Nieraz i prokurator ma łeb , a prezio w następnych wyborach na pewno wygra
tyle tylko ,że na fujarce...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

To jest raczej nieuniknione

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

Etanol a gdzie Ty byłeś jak Ciebie nie było?;)

Kasia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

Aczkolwiek możemy się zdziwić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A co to jest???

nagrabił sobie tym u internautów, a prawda w oczy kole :)
pamiętajmy o tym przy następnych wyborach , jak chciał tłumić krytykę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


171113112220.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0