sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkoła prywatna czy publiczna?

Syn niedługo idzie do szkoły podstawowej. Zastawiamy się do jakiej go wysłać. Prywatnej czy publicznej? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy tym wyborze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Paranoja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Paranoja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

ja bym zwrócił uwagę na to jakie osiągnięcia mają uczniowie danych szkół, czy szkoły oferują jakieś zajęcia pozalekcyjne rozwijające pasje dziecka itp. ...

--------------------------------------------------------



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

ja chodziłam do prywatnego liceum i bardzo dobrze wspominam tamten czas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Moim zdaniem tylko do państwowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

a dlaczego tylko do państwowej podstawówki? jakieś konkretne argumenty może?

--------------------------------------------------------



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

A czy słyszeliście o takim nauczaniu przez internet? Słyszałam, że to doskonały pomysł, by dzieci wychowane na obczyźnie nie utraciły polskiej tożsamości. Ciekawe, czy coś podobnego funkcjonuje również w polskich realiach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Czy ja wiem czy to takie ważne? Szkoła prywatna uczy wyższości nas innymi , snobizmu, a szkoła publiczna pozwala się uczniom do siebie zbliżyć. Tu powstają prawdziwe przyjaźnie na lata.. A może mam wypaczone podejście, sam nie wiem.
A może pomyślisz o międzynarodowej szkole prywatnej jak już? Na przykład http://podstawowa.sei.edu.pl/pl/strona-glowna/ ? Dziecko nabierze nowych doświadczeń i pozna inne kultury. Nie mam jeszcze dzieci ale na pewno wysłałbym je do tej szkoły. Nauczyłoby się języków i bardziej otworzyło na świat,

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Głównie bym się zainteresował czy przy szkole organizowane są jakieś zajęcia, a jeśli tak to jakie. No i czy sprawnie działa świetlica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

A najlepiej jakby nauczyciele przychodzili do domów :D :D

MASAKRA:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org