środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Czy może sama pęknąć czołowa szyba w samochodzie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

zle zalozona i peka ---ja wymienialam juz dwa razy

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

może u nas też kiedyś pękła

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Myślę że nie była zle założona bo samochód kupiony w salonie i nie była wymieniana.Nie było też śladu udeżenia po kamyku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Może pękać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Mogło zadziałać mocne naprężenie albo inne czynniki nakładające się na siebie i pękła

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Lekko naruszona kamykiem, a potem zadziałało prawo karbu, ale sama nie potrafi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Trochę samochodów przeżyłem, zarówno własnych jak i jeżdżąc zawodowo. Nie zdażyło się. Nawet wówczas gdy polewałem ciepłą wodą aby usunąć lód i szron. Pękła w Nissanie Maxima gdy uderzyłem pięścią.
Wątpię aby przy takiej pogodzie i fabrycznie zamontowana. Chyba że naprawdę wyjątkowo nieszczęśliwy pech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Ja od 8 lat mam minimalny odprysk od kamienia i do tej pory odpisać nic się nie dzieje, nawet nie doszło do większego uszkodzenia przez te lata. Może warto zapytać fachowca bo osobiście pierwszy raz słyszę, by szyba sama z siebie pękła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Sama szyba nie pęknie, ale od naprężeń już tak. Nawet w nowym aucie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Przednia szyba to są jak wiemy dwie warstwy szkła które dzieli folia i która te warstwy trzyma razem. To nie jest przedmiot absolutnie sztywny, lecz w pewnym sensie nieco elastyczny. Jeśli ktoś miał szybę w rękach, wie że lekko się ugina. Zgadzam się że samochody rajdowe mają usztywnioną konstrukcję, jakieś rury wewnątrz, itd. Ale są też zwykłe seryjne auta, które młodzi i nie tylko ludzie, wykorzystują do swoich wariactw. Skoki, przewroty, itp. I jakoś te szyby wytrzymują.
Pewien znajomy kupił w dużym opakowaniu bardzo duży nadmuchiwany basen. Czterech ludzi pomagało umieścić toto na dachu jego Forda Thunderbirda. 100 kg, może więcej. Gdy dojechał do domu, blacha dachu jego auta, zamiast być wypukłą na zewnątrz, zrobiła się wklęsła do wewnątrz. Tak że podczas deszczu, miał również mały basen na własnym już szrocie.
Ale wszystkie szyby wytrzymały ów łupi eksperyment.
No zdarzyło mi się że sopel lodu, który oderwał się z biegnącej sieci elektrycznej, sprawił że szyba pękła. Ale sama nigdy.
Wielu zapewne oglądało przynajmniej w TV, o hobbystach którzy po zamontowaniu pewnych urządzeń i elektroniki, potrafią swój samochód puścić w taniec. A najbardziej ich cieszy gdy przewracając auto, sprawią że samo stanie na kołach. Tam dopiero muszą występować różne naprężenia karoseri.
A na koniec. Każdy nieco zorientowany wie jakim testom poddawane są konstrukcje samochodów. Przynajmniej tych czołowych i znanych marek. Ze zderzeniowymi włącznie. I zdarza się że przednia szyba poleci, ale to są już naprawdę konkretne próby i testy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Był czas że w nowych autach pękały szyby często, chyba w skodach czy fiatach. Wystarczyło wjechać na krawężnik.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Dziękuję wszystkim za porady chociasz zdania są podzielone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy może pęknąć sama szyba w samochodzie

Decydując się na współprace ze specjalistami w danej branży zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli macie problem z szyba w Waszym samochodzie, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę firmy OPIGLASS, specjalizującej się m.in. w auto szyby Pruszków .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org