piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

Jak odkręciłem kran leciała ciepła głowę pod prysznicem spłukiwałem zimną a licznik nabija jako ciepło.
Jestem ciekawy kto zarządza tym burdelem bo to już nie pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

Licznik liczy jednostki ciepła wykorzystane u Ciebie w mieszkaniu a nie ilość wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

ale Ty płacisz za zużyta wodę a spółdzielnia za jednostki ciepła - chyba że sięmylę, tak czy owak baraban do spółdzielni niech przychodzą i sprawdzją

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

lepiej niech zapłaca rachunek !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

Franio11
gdzieś dzwony biją ale nie w tym kościele ... tak jest z ogrzewaniem, z ciepłą wodą płacimy proporcjonalnie do zużytej wody, pomimo że często, ostatnio bardzo często nie spełnia warunku normowego:
Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja musi spełniać wymogi prawne, zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury [ Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki ich usytuowanie (Dz.U. nr 75, poz.690 ze zm.).] oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji [Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.]. Ustawodawca, mając na uwadze bezpieczeństwo użytkownika instalacji, wskazał wymagane temperatury c.w.u.. Temperatura 60°C na wyjściu z zasobników/wymienników oraz 55°C na powrocie cyrkulacji c.w.u. do zasobnika.
Instalacja powinna zapewniać możliwość dostarczania wody o właściwej temperaturze i utrzymywania jej w sposób ciągły. Dodatkowo ustawodawca wskazał, że instalacje powinny posiadać możliwość przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej (wszystkie elementy instalacji) przy zastosowaniu wody o temperaturze nie niższej niż 70°C.
Z powyższego ... gdzieś tam dalej w normach wynika że: sugerowane temperatury komfortu cieplnego c.w.u. na poziomie 40-45°C.
NIE MNIEJ NIŻ 40-45 °C
Chyba dość na dawanie się oszukiwać przez naszych jaśnie panujących ADMINISTRATORÓW.
Mieszkam na ul Mazowieckiej 4 - 100 mb w od K.J. 2
dziś mierzyłem - 37 °C - to tak po kąpieli z na na tylko ciepłej wodzie i DALEJ ZIMNO JAK...
Telefon do SM - przekaże mistrzowi, zobaczymy, sprawdzimy,

proszę o kontakt osób z podobnymi \"doświadczeniami\" z SM Perspektywa, zakładam że nowy zarząd już chyba za bardzo poczuł się pewnie (co do osoby obecnego prezesa mam bardzo złą opinię - dwukrotnie odbyłem z nim rozmowę o jego niekompetencji (a do.. potrafię) gdy był wi-ce a ja mieszkałem na Sybiraków- 14 lat temu)
Może czas na małe zmiany ... to oni są dla nas a nie my pod ich butem, za nasze pieniądze pracują, to niech się sprężają a jak nie to WON ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zimna woda Ks janusza 2 zamiast ciepłej

nie dodałem: sd123@tlen.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org