sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \"PERSPEKTYWA\"!!!


APEL!!!

W zwiazku z wczorajszą tragedią w Świebodzicach apeluję do Prezesa Zarządy i Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej \"PERSPEKTYWA\"w imieniu mieszkańców tego Osiedla o podjęcie natychmiastowych działań w celu usunięcia bezprawnego używania przez dużą część członków kuchenek gazowych na butle gazowe szczególnie 11 kg, w blokach mieszkalnych będący w zasobach tej Spółdzielni.
Nadmieniam, że apel dotyczy tych bloków, które absolutnie nie nadają się i nie są przystosowane do tego rodzaju kuchenek gazowych. W blokach tych inwestor przewidział kuchenki elektryczne a mieszkańcy z pozoru wątpliwych oszczędności, kosztem naszego bezpieczeństwa, kuchenki elektryczne zaczęli wymieniać na gazowe. Dotyczy to szczególnie ulic: Rycerska, Księcia Janusza I, Księżnej Anny, Kasztelańskiej!!!

Apeluję o uchwalenie stosownej Uchwały w tej sprawie i podjęcie natychmiastowych działań w tej jakże PILNEJ sprawie w stosunku do osób, które stosują bezprawnie te butle gazowe. W razie wybuchu te bloki złożą się jak domki karciane a nam może stać się niewyobrażalne nieszczęście.

Ludzie nie pozwólcie na taką sytuację, bo bezpieczeństwo naszych Rodzin jest zagrożone. Nagłaśniajcie to i mówcie o tym!!! Upominajcie się o Wasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo Waszych dzieci.

Mówicie stanowcze nie!!! w sprawie używania butli gazowych w blokach mieszkalnych absolutnie do tego nie przygotowanych (brak odpowiedniej wentylacji i wytrzymałości konstrukcji budowli).

Apeluję też do Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Ratownictwa Medycznego w tym mieście o zainteresowanie się tym problemem!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!


Założycielu tematu, Szanowny Dobry Człowieku masz z mojej strony 100% Poparcia!!!!!!
Dziękuję Ci za podjęcie tematu i nagłośnienie. Jest to temat \"tabu\" od wielu, wielu lat lekceważony przez lokalne elity.
Mam nadzieję, że nowo wybrany Prezes waszej Spółdzielni i nowa Rada Nadzorcza SM \"Perspektywa\" z tym problemem się upora.
Tego Ci życzę Dobry Człowieku, jeszcze raz dzięki za troskę o bezpieczeństwo Nas wszystkich.

Chwała Wielkiej Polsce!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

znafco

sam piszesz i sam podbijasz posty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

A ja nie podbijam, tylko jestem zdziwiony, że bloki mogą być przystosowane do kuchenek elektrycznych i nieprzystosowane... Czy ktoś mądry wyjaśni?Mieszkam bowiem z kuchnią elektryczną, ale sąsiedzi mają gazową...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Niech ktoś lepiej zajmie się tymi biednymi ludźmi, którzy mieszkają w kamienicach na POLOWEJ, z których wszystko się sypie na głowę!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Popieram sienit3! To samo dotyczy nowych blokow przy ul. Szmaragdowej i Sybiraków. Samochody z butlami czy sasiad dźwigający butlę, nie niesie jej przecież do zapalniczki. Sąsiedzi siedzą na tykających bombach. Po piwnicach trzymają dodatkowe butle gazowe albo w innych pomieszczeniach. Drugi zaś z papierochem po piwnicy łazi, ile petów w piwnicy. A potem będzie płacz. Perspektywa jedyne co potrafi zrobić to powiesić kartki informacyjne. Coś zrobią? Na pewno nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

ten sam apel nalezy sierowac do prezesa LSM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Coś w tym musi jednak być. Ponieważ moją matkę mieszkającą w Białymstoku i korzystającą z gazu ziemnego, od czasu do czasu odwiedza człowiek, celem sprawdzenia stanu wentylacji w mieszkaniu.Matka mieszka w bloku.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Ja pi#rdole



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Te nowe bloki wybudowane są w konstrukcji szkieletowej więc nie ma mowy o złożeniu się jak domek z kart. Co innego z tymi starszymi z wielkiej płyty, chociaż i te wytrzymują wybuch gazu, co już nie raz w Łomży miało miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Jako przyszłą Prezes obu Spółdzielni obiecuję że wymienię wam te kuchenki ;)

Mało tego , obiecuję że każdy wybierze sobie taką, jaką będzie chciał ;)

Zadowoleni ? To i ja się cieszę ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

A MOZE WSZYSCY NIECH PRZEJDA NA ENERGIE SLONECZNA ?

jaro07

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

TYLKO KTO ZA TO ZAPLACI ? LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE NASZE SPOLECZENSTWO JEST BIEDNE TYLKO ELITY STAC NA TAKIE FANABERIE

jaro07

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Do prawidłowego funkcjonowania kuchni elektrycznej , wymagane jest zasilanie 3-fazowe. Czy wszyscy w blokach macie takowe???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Czy to aż takie fanaberie? Nie należe do ludzi zamożnych, jednak korzystam z płyty indukcyjnej Boscha, podłączonej do tzw. siły. Sąsiadka sytuowana dużo lepiej ode mnie, korzysta z gazu i butli. W dodatku jej dwie małe córki, 8 i 13 lat, również niekiedy same obsługują kuchenkę gazową. A że mieszkam na ul. Księżnej Anny i wiem że w sąsiednim bloku przed laty pierd*lnęło. I właśnie butla. Blok co prawda się nie złożył, ale jeśli zdarzyło się w przeszłości, może zdarzyć się i w przyszłości. Jest to drugi znany mi osobiście wypadek. W pierwszym facet wylądował na kilka miesięcy w szpitalu z poparzeniami. A podobno tylko włączył nad ranem światło.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Aby nie utracić gwarancji Boscha, do podłączenia płyty indukcyjnej musiałem wyszukać gościa z certyfikatem i uprawnieniami ważnymi aby udokumentował prawidłowe podłączenie. Jednak piekarnik tego samego producenta, podpięty jest tylko na jedną fazę. Z płytą też miałem wybór,-jedna albo trzy. Poszło na trzy, bo podobno lepiej.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Jesli chodzi o bloki z płyty o wszystkie budowane są jednakowo tam gdzie są kuchenki gazowe jak i elektryczne także założyciel tematu niech marudzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Proszę zapoznać się z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozdział 7.
§ 157. Warunki techniczne instalacji gazowej
1. W przewodach gazowych, doprowadzających gaz do zewnętrznej ściany budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej i rekreacji indywidualnej, nie powinno być ciśnienia wyższego niż 500 kPa, a do ścian zewnętrznych pozostałych budynków wyższego niż 1600 kPa.
2. Instalacja gazowa w budynku powinna zapewniać doprowadzenie paliwa gazowego w ilości odpowiadającej potrzebom użytkowym oraz odpowiednią wartość ciśnienia przed urządzeniami gazowymi, zależną od rodzaju paliwa gazowego zastosowanego do zasilania budynku, określoną Polską Normą dotyczącą paliw gazowych, przy czym ciśnienie to nie powinno być wyższe niż 5 kPa.
3. Instalacja gazowa w budynku o wysokości większej niż 35 m ponad poziomem terenu może być doprowadzona tylko do pomieszczeń technicznych, w których są zainstalowane urządzenia gazowe, usytuowanych w piwnicy lub na najniższej kondygnacji nadziemnej, a także na najwyższej kondygnacji budynku lub nad tą kondygnacją, pod warunkiem zastosowania urządzeń stabilizujących ciśnienie gazu.
4. Zastosowanie instalacji gazowej w budynkach o wysokości ponad 25 m wymaga uzyskania pozytywnej opinii wydanej przez właściwego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
5. Instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich.
6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
7. W budynku niskim, mającym w mieszkaniach instalację zasilaną gazem płynnym, dopuszcza się usytuowanie kotłowni gazowej zasilanej z sieci gazowej.
8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Instalacja gazowa u mojej cioci - butla pod zlewozmywakiem i przewód prowadzący gaz do kuchenki. I tyle. I tak to wygląda tam, gdzie jest gaz z butli. Mieszkanie w tzw. śródmieściu, blok z wielkiej płyty. A jeśli chodzi o kuchenki elektryczne to każdy, kto je ma, ma również zasilanie 3-fazowe. Inaczej nie da rady. Chyba że kuchenka inna... oczywiście potrzebne zatwierdzenie przez fachowca prawidłowości instalacji elektrycznej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!


Re Julio

z taką mową nienawiści to idź sobie na forum polityka i tam sobie dyskutuj z kodomitami tępogłowymi a ty nie wprowadzaj zamętu jeśli nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem!!!!!

Ludzie wszystkie te bloki w zasobach SM \"Perspektywa\" na ulicach: Rycerska, Kasztelańska, Księcia Janusza I, Księżnej Anny posiadają instalację elektryczną prądu trójfazowego tzw. \"siłę\". Dlaczego? a no dlatego gdyż były projektowane pod kątem kuchenek elektrycznych a nie gazowych. Mój temat dotyczy bloków ponad 25 letnich, które były budowane z wielkiej płyty. Ci ludzie, o których piszę instalowali kuchnie gazowe z butlami 11 kg bez konsultacji z najbliższymi sąsiadami.

Re zdzicho, nie rób sobie żartów z poważnej sprawy i nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi.

Szanowni Państwo problem tych Butli Gazowych 11KG instalowanych nie zgodnie z prawem budowlanym zgłqszajcie także do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Łomża, Stary Rynek 14 18-400, Łomża tel. 86 215 68
To jest instutucja, która powinna zainteresować się tym problemem i interweniować w tej sprawie u Prezesa Zarzadu i Rady Nadzorczej Waszej SM \"PERSPEKTYWA\".

Jeszcze raz mówię sprawa, która opisuję szczególnie dotyczy tych bloków ponad 25 letnich, w których doprowadzono tzw. \"siłę\" celem używania kuchenek elektrycznych a nie gazowych!!!!!!!! A ulice jw. Chociaż jak widzę w innych miejscach ludzie maja taki sam problem.

Jeszcze jedno co chodzi mi po głowie: do garaży nie można wieżdzać samochodami z instalacja gazowa ( i słusznie ) to dlaczego można nielegalnie używać tych butli gazowych w lokalach mieszkalnych jeśli tam jest tzw. \"siła\"??!!!!

W pełni zgodzam się tu z kilkoma rozsadnymi opiniami ale też widzę, że jest tu kilku kuglarzy, którzy manipuluja Wami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

W powyższym moim komentarzu jest bład w telefonie PINB dla miasta Łomża, poniżej prawidłowe dane do kontaktu:

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Łomża. Stary Rynek 14 18-400, Łomża tel. 86 215 68 46, fax 86 215 67 06 e-mail: pinbpglomza@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Kurde zaczynam się bać.. Tez mam kuchenkę gazową;( o sąsiedzi również

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

To kupcie sobie takie łóżka

https://www.youtube.com/watch?v=WuM-EAnor4I

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Sienit3 jedynym kuglarzem który manipuluje tu ludźmi jesteś ty. Bo w Świebodzinie nie stwierdzono jeszcze co było przyczyną zawalenia się tej starej kamienicy. Brane sa różne hipotezy w tym gaz ale tam była instalacja z gazem ziemnym a nie butle gazowe do których tak się przyczepiłeś. Nie podoba ci się że sadziedzi twoi mają takowe butle to sam zadzwoń tam gdzie podałeś numery i będziesz miał spokój a nie tu na forum wprowadzasz ferment.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\\\\\"PERSPEKTYWA\\\\\\\"!!!

No i co , zapoznałem się.
I co z tego wynika ???
Wynika, że wszelkie warunki instalacji gazowej LPG z butli są spełnione.
A Ty widzisz to inaczej Evitare??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Uważam, że wszystko jest zgodne z prawem. Jedynie w wieżowcach oraz gdzie jest instalacja gazu ziemnego nie można stosować butli gazowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

fakt istnienia, bądż nie instalacji trójfazowej w mieszkaniu nie ma żadnego znaczenia dla stosowania w kuchni butli gazowej, jedyne co wymagane to odpowiednia i sprawna wentylacja, pracownik spółdzielni sprawdza cyklicznie szczelność instalacji i kuchni gazowej zarówno przewodowej jak i z butli, o co więc chodzi założycielowi tematu..?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pilny Apel!!! Do Rady Nadzorczej SM \\\"PERSPEKTYWA\\\"!!!

Podejrzewam że ma na pieńku z sąsiadem i chce mu dokuczyć a że sam nie ma odwagi gdzieś zadzwonić więc szuka tu głupich którzy to za niego zrobią gdyż podał numery telefonu.
A tak na marginesie też nie wiem o co te halo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org