sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
MPEC prze na zrębki - ALTERNATYWA

Projekt wg. mojego pomysłu

Ostatnio źle śpię. Wiadomo podwyżki. Nie emerytury, ale rachunków. Ostatnio śmieci. Podczas popołudniowej drzemki śniło mi się, że obniżono rachunki za ciepła wodę. I jakby tego nie koniec dostałem cały zwrot za ogrzewanie. Zawsze to coś.
Klimat się ocieplił czy co? Nie? To, co?
Zwolniono cały MPEC. Kotłownia niepotrzebna. Węgla nie kupują. I za CO2 nie muszę płacić. Wypłat też nie płaca. Podobno sprzątaczka 4 tysiące tam bierze. Z wysługą? Czy bez? Zawsze to jakiś pieniądz? Pomarzyć tylko można.

Całe zaoszczędzone pieniądze na zwroty dla mieszkańców przeznaczyli.
A w domu gorąco. Grzejniki takie, że dotknąć ich nie można. Cuda. Nie płacimy za ciepło. Nikt cała Łomża.
O żeby, chociaż mieć taką wypłatę jak prezes. Wtedy człowiek nie musiałby się martwic o rosnące wciąż rachunki. O i trzynastka by wpadła i czternastka. Żyć nie umierać. Drzemię dalej. Telewizor gra.

Zakładam Społeczny Komitet Budowy Rurociągu z Elektrowni Ostrołęka /SKBRzEO/. Wszyscy rurociągi teraz budują. I Niemcy rurę z gazem po dnie Bałtyku. I nawet Polacy. z gazem z Norwegii. Żeby było taniej. Właśnie w Łomży mój komitet wpadł na pomysł wybudowania rury z ciepła wodą /CW/ z elektrowni B Ostrołęka 660 MW. Za pieniądze z Unii. Do Narwi ciepła wodę o temperaturze 35 stopni leja cały rok. Ogrzewany basen słowem. Gdyby tak jeszcze przepompownie w Miastkowie zrobić. Cała Łomża miałaby ciepłą wodę za darmo. I ogrzewanie. Kotły za 50 milionów na biomasę budować? Samych zrębków 240 ton. Ciekawe jakie kary za emisje dwutlenku węgla ?

Ciekawe ile kosztowałby taki rurociąg? 2017. Skansen ta Łomża. Zlecamy za 200 tysięcy projekt techniczny budowy tej Wielkiej Rury do Łomży /WRdŁ/.

Biorę drobne 1500 złotych za drobne poprawki. Umowa zlecenie. I za pomysł autorski 400 tysięcy. Wszyscy biorą, biorę i ja. Dosyć sentymentów i życia w ubóstwie.
Przewróciłem się właśnie na drugi bok. Przebudziłem się. Zimno jakoś. Grzejniki zimne? Mhm , wiadomo trzeba oszczędzać. Emerytura nie za wysoka.
Lecą wiadomości. Co to znowu? W Ostrołęce wybudują nową 1000 MW elektrownię ? Postawią ją w 54 miesiące. Piec tysięcy ludzi ma pracować przy jej budowie. Co? To dopiero rozmach. I 1500 osób później przy jej obsłudze. I wielki komin. Ze skraplaczami. Całe ciepło w atmosferę. To nie sen to rzeczywistość. No to na pewno klimat nam się ociepli. Pomarańcze będzie można sadzić. No pomidory to na pewno. Druga Hiszpania?
Żeby tak, choć ta Rurę do Łomży /RdoŁ/ pociągnąć.
Taka elektrownia to dopiero inwestycja. Za miliardy. A nie jakaś obwodnica.
A taka Mała Rura /MR/? do Łomży?
Co tam taka rura. Nie tacy specjaliści na to nie wpadli.
Znów zasnąłem.
Dekorują mnie, za co? Za pomysł budowy Wielkiej Ciepłej Rury /WCR/. Medal z kartofla. Kamery. Zdjęcia. Wywiady. I podwyżkę emerytury dostałem. Całe 11 złotych.
Na co to jeszcze i komu.

*.*

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org