środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża z rekordowym dofinansowaniem unijnym

na szkolenia, kursy, douczanie. Będą organizować kursy komputerowe i naukę języków obcych dla sprzątaczek i budowlańców (to dla tych, co chcą wyjechać za granicę do pracy i akurat trafią na skomputeryzowanego mopa albo łopatę odrzutową, zdalnie sterowaną), będą uczyć bezrobotnych jak założyć własną firmę i zostać przedsiębiorcą (tego można się dowiedzieć w odpowiednim okienku w urzędzie w 15 minut- no, ale co przedsiębiorca po kursie to nie jakiś tam chłoptyś rejestrujący firmę normalnie w okienku).
Byłem przekonany, że już mafie tzw szkolące zostały w Polsce skutecznie wyeliminowane. I faktycznie tak jest bo już (prawie) żaden mądry gospodarz nie marnuje pieniędzy podatników, nawet jeżeli są to tzw środki unijne. Za darmo nikt nic nie daje- w końcu i tak wszyscy za to zapłacimy. Teraz, jak przeczytałem ten radosny ratuszowy news, straciłem już ostatnią nadzieję, że kiedykolwiek trafi nam się jakaś rozsądna \"władza\", potrafiąca myśleć a nie działać na zasadzie: dają, to trzeba brać.
Wystarczy zainteresować się i porównać jak rozwijają się Suwałki. Tam praktycznie przez cały rok ogłaszane są przetargi (w Białymstoku zresztą, też) na roboty budowlane, na inwestycje- co w niedługim czasie przyniesie wymierne efekty. A my będziemy w kółko szkolić swoich bezrobotnych zamiast dać im pracę. U nas też będą przetargi w okresie wakacji, owszem. Ale właśnie tym różnimy się od innych miast, że tylko w okresie wakacji- przez ten okres brak ludzi do pracy a później wiadomo, Urząd Pracy i ławka w parku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org