czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ferie zimowe

Jeszcze nie ma zimy ale już trzeba się rozejrzeć za jakimiś ciekawymi formami spędzania czasu przez dzieciaki w okresie ferii zimowych. Moja znajoma chciałaby wysłać dzieci na jakiś obóz narciarski. Sama nie jeździ ja również nie więc nie możemy nic ciekawego i sprawdzonego polecić. Liczę na Was że coś mi doradzicie i będę mógł przekazać te informacje znajomej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

jak dla mnie to takie obozy to powinny szkoły organizować, wiadomo w grupie jest sporo taniej :) po za tym może poszukaj po jakiś okolicznych biurach turystycznych lub firmach, które zajmują się organizacją obozów dla młodzieży :) chyba, że chcecie pojechać całą rodziną to najlepiej będzie już szukać potencjalnych noclegów i wybrać to miejsce, które będzie wam najbardziej odpowiadać zarówno pod względem cenowym jak i warunków :) czasem lepiej dopłacić parę złotych i lepiej się bawić, popatrzcie też na grouponie na promocje ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

My w tym roku jedziemy na taki zorganizowany wyjazd, gdzie dzieci będą spędzały czas osobno, a my osobno. Siedzenie sobie na głowach przez całe ferie nie wpływa dobrze na psychikę, zarówno ich, jak i naszą:-) Planujemy raczej tereny polskie, ponieważ w dzisiejszych czasach aż strach gdziekolwiek się wybierać dalej, za granicę... Wolimy nie kusić losu i nie dać się wystawić tym fanatykom na pożarcie... co się już dzieje na tym świecie, to ludzkie pojęcie przechodzi... Otwarte granice, uchodźcy... Porażka!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

W sumie podobna sprawa jak u mnie. Cała moja rodzina jeździ na nartach, jak na razie tylko syn jeszcze nie potrafi. Zastanawiam się, czy moje nauki odniosą sukces, czy raczej dobrze byłoby zapisać go do szkoły, gdzie zajmie się tym profesjonalista. Ja nie do końca mogę umieć przekazać dziecku pewne rzeczy, które dla mnie są oczywiste. Nie znam jednak powiem szczerze szkół w Polsce, z reguły jeździmy w Alpy austriackie. Wolałbym jednak, żeby dziecko uczyło się tutaj, niemieckiego nie zna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Witajcie!
Powiem wam że uwielbiam właśnie ferie zimowe bo zawsze mogę z dzieciakami gdzieś w góry się wybrać w przyszłym roku planujemy wyjechać do Alp Włoskich to już zaplanowaliśmy w lecie ponieważ w tedy są najtańsze noclegi i można naprawdę sporo zaoszczędzić :) Ferie zimowe fajnie mi się kojarzą z dużą ilością śniegu ogólnie taki klimat. Szkoda że takiego klimatu brakuje na święta bo człowiek lepiej by spędzał te święta. Mam nadzieje że w tym roku to się w jakiś sposób zmieni. Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Ganowski - nie mów hop ;) Podobno już w weekend ma spaść temperatura do -2 i ma padać pierwszy śnieg. Więc ta zima już prawie prawie jest za rogiem ;)Więc jak tak dalej pójdzie, to szykują się dzieciakóm świetne ferie.
A może szkoła coś organizuje, ośrodek kultury... Kiedyś takie wyjazdy organizowane były dla dzieci w ferie. Popytaj wśród znajomych, może sami moglibyście coś zorganizować, przy większej liczbie uczestników biuro podróży mogłoby dać wam jakąś zniżkę. Ewentualnie szukajcie w sieci zielonych szkół, zimowisk etc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Ja mam coś dla was https://www.fru.pl/ Na tej stronie znajdziesz tanie loty, ja myślę, że lepiej urządzić własną wycieczkę, my z kuzynem taką do USA zaplanowaliśmy, wakacje życia ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Taki obóz może być dla Twoich dzieci bardzo ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza zimą gdy zjeżdżanie na sankach jest dość niebezpieczne bo sporo górek prowadzi wprost na drogi, a lepienie bałwana bardzo szybko się nudzi. Pamiętać jednak warto o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd, bo na nartach czy desce niestety łatwo o kontuzję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Najlepiej rozejrzeć się i podpytać w szkole dzieciaków czy może szkoła nie organizuje jakiegoś wyjazdu, na pewno by było dzieciakom raźniej jakby pojechały ze znajomymi ze szkoły i do tego pod opieką nauczycieli. Możesz też podpytać rodziców znajomych dzieci, czy oni gdzieś swoich nie wysyłają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Na ferie można też rodzinnie wyjechać. Super miejscówka jest w Wiśle - znajomi co roku jeżdżą tam z dzieciakami. Fajne miejsce dla rodziców i dla dzieci - sporo szkółek i miejsc, w których dzieciaki mogą uczyć się jeździć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Wybiearjąc się w góry, należy się zaopatrzyć także w odpowiednie ubrania, takie jak ciepła kurtka narciarska czy bielizna termoaktywna. W tym temacie mogę sporo podpowiedzieć i polecić ten sklep: Warto myśleć o zakupach już teraz, bo nadchodza promocje świąteczne więc łatwo będzie znaleźć coś w niższych cenach a i należy pamiętać że lepiej kupić coś już na początku grudnia i uniknąć obsuwek z związanych z natłokiem przesyłek świątecznych jak to jest co roku w poczcie polskiej i u kurierów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Wybiearjąc się w góry, należy się zaopatrzyć także w odpowiednie ubrania, takie jak ciepła kurtka narciarska czy bielizna termoaktywna. W tym temacie mogę sporo podpowiedzieć i polecić ten sklep: http://salewa.sklep-luz.pl Warto myśleć o zakupach już teraz, bo nadchodza promocje świąteczne więc łatwo będzie znaleźć coś w niższych cenach a i należy pamiętać że lepiej kupić coś już na początku grudnia i uniknąć obsuwek z związanych z natłokiem przesyłek świątecznych jak to jest co roku w poczcie polskiej i u kurierów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

A szkoła nie organizuje jakichś koloni?

To błoto nie jest dla mnie obojętne. To część mojej ojczyzny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Według mnie nie ma nic lepszego dla dzieciaków niż aktywny wypoczynek, szczególnie na nartach. Zauważyłam, że szkoły nie zajmują się już organizacją takich wyjazdów, dlatego warto poszukać u innych organizatorów , np. tutaj http://www.ehschool.pl/index.php/Products/13/Winter-Camp-Passo-Tonale-oboz-mlodziezowy-turnus-I-2017.html często takie wyjazdy są naprawdę świetnie dograne pod względem organizacyjnym i tego, jak młodzież ma zapełniony czas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Ja w tym roku celuję w Ktynicę Górską :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Ja z rodziną wybieram się nad morze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

A ja robię wypad na weekend do Warszawy. Szkoda, że pogoda nie dopisała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Zimy to w tym roku chyba już w ogóle nie będzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ferie zimowe

Warto na ferie zimowe wybrać się do Szczyrku :) Atrakcji jest co nie miara (także dla dzieci!), a i atrakcyjny pakiecik też się znajdzie: https://www.orle-gniazdo.pl/pakiet/ferie-zimowe-w-szczyrku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org