piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rondo Solidarności ?!

Może ktoś mi odpowiedzieć na nurtujące mnie i zapewne nie tylko mnie pytanie:
Czy można wyłączyć czasowo (na okres remontu-przebudowy ul. Zawadzkiej) sygnalizację świetlną na rondzie solidarności?
Po wyłączeniu tam części ulicy z ruchu okazuje się że po krótkim mini szczycie porannym później darmo ludzie sterczą a przecież jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo) czyli można by było wyłączyć, a tym samym usprawnić całą komunikację.
Proszę was o odpowiedź, może ktoś z miasta zechce jakoś odnieść się do tego tematu?
przepraszam, że na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

HE HE rondo-czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym.Chłopie.idż się przejdż koło tego \"ronda\".tylko pieszo.żebyś nikomu krzywdy nie zrobił ipopatrz po znakach,przemyśl,a może załapiesz jakie to jest skrzyżowanie.

ŁOMŻA O.K

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

do pana - w124 -
Tekst jednolity ustawy \"Prawo o ruchu drogowym\" z dnia 20 czerwca 1997 roku, regulującej przepisy i zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Źródłem jest Internetowy System Aktów Prawnych (www. isap. sejm.gov.pl) - ostatnia aktualizacja 22-01-2016r.

Zgodnie z Rozporządzeniem MI w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, znak drogowy C-12 ruch okrężny na drogach publicznych stosuje się zawsze w połączeniu ze znakiem A-7 ustąp pierwszeństwa przejazdu. Takie połączenie znaków drogowych w myśl Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych oznacza, że kierujący znajdujący się już na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo przejazdu przed tymi, którzy na to skrzyżowanie zamierzają wjechać

Jak widzę jesteś typowym TROLEM internetowym co sam nie wie jak udzielić odpowiedzi, a jedyny wysiłek małego mózgu, w którym Pan Bóg cię zaopatrzył jest udzielanie rad innym.
przed tym skrzyżowaniem są dwa obowiązujące znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa) oraz C-12 ruch okrężny (rondo)
pytanie nadal pozostawiam otwarte ale prosze o odpowiedź a nie lekcje z zakresu prawa o ruchu drogowym, te znam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

Skrzyżowanie jest (niestety) zaprojektowane pod sygnalizację świetlną. Pod względem bezpieczeństwa projekt skrzyżowania jest zły. Wyłączenie sygnalizacji spowoduje powstanie wielu niebezpiecznych sytuacji, a być może nawet wypadków, gdyż podczas przebudowy zmieniona geometrię tak, iż teraz można tam rozwijać bardzo duże prędkości, a dodatkowo przybyło pasów ruchu (co chociażby ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych). Pozostawienie włączonej sygnalizacji jest \"mniejszym złem\", wybór wymuszony właśnie przez zły (niebezpieczny) projekt skrzyżowania. Zgodzę się z tym, iż najsprawniej ruch na skrzyżowaniu odbywał by się bez sygnalizacji świetlnej, ale w tym celu wyspa centralna powinna odginać tor jazdy tak, aby istotnie wymusić zmniejszenie prędkości podczas wjazdu na skrzyżowanie, a także organizacja ruchu powinna przypominać rondo turbinowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

Te rondo jest bublem budowlanym i dlatego nie którzy niedzielni kierowcy nie wiedzą jak jechać wystarczy przebudować i zrobić dwa pasy ruchu a problemy się skończą i nie potrzebna będzie sygnalizacja .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

Oloo - dzięki za odp. nie znam się na budowie skrzyżowań ale podejrzewałem, że może tu chodzić o ruch pieszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo Solidarności ?!

Jestem za wyłączeniem sygnalizacji przynajmniej na czas remontu.

BL.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org