czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Brak motywacji w pracy

Chodzi o branżę handlową i kontakt z klientem. Zarobki są całkiem znośne, ale uzależnione od efektów. Czyli im więcej sprzedam, tym są wyższe. Wydaje mi się, że to powoduje ten wyścig szczurów i szybsze wypalenie zawodowe ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

rpsmd sam bym tego badziewia nie kupił ale wciskam ten badziewie klientom i mam z tego powodu wyrzuty sumienia. He \"wyścig szczurów\",\"wypalenie zawodowe\" a może endorfin brak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

masz problem,rzuć robotę idż na zasiłek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

A czy ciągle stawiasz sobie nowe, wyższe cele? Wiem, że często właśnie brak sensu wykonywania danej rzeczy jest głównym problemem. Lepiej zastanów się, czy to faktycznie wypalenie zawodowe, czy może zobojętnienie? Przeczytaj w http://www.psychoterapia.org/zaburzenia-nastroju-depresja jaka jest różnica i jeśli wyczujesz, że nie jest w porządku, to lepiej zastanów się nad zmianą czegoś w swoim życiu. Piszę totalnie serio.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Po skończonej edukacji człowiek staje na rozdrożu na którym nie ma drogowskazów.
Niewłaściwy wybór szkoły determinuje nasze całe przyszłe życie. Tu jest tzw punkt krytyczny.
Brak motywacji do pracy. Wydaje mi się, że na pewnym etapie rozwoju zawodowego wypalenie spotyka większość z nas. Musisz wypracować własne metody motywacyjne. Odsyłam do tego artykułu https://minicrm.pl/blog/jak-utrzymac-motywacje-do-pracy-przez-caly-dzien/ kilka porad na początek.
Powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Musisz znaleźć w swojej pracy jedną rzecz, która będzie Cię satysfakcjonowała. Nie 10, a 1, tyle wystarczy na początek ;) Ja to mam teraz w pracy taką motywację, że wstaję z łóżka i pędzę jak strzała! Szef nawiązał ostatnio współpracę z takimi ludźmi z Care Solutions i mam teraz w pracy darmowe masaże w przerwie ( a jestem pracownikiem fizycznym na magazynie). Idzie sobie człowiek na taki masaż i zaraz się czuje lepiej ;) Normalnie jak król jakiś ;p Do tej pory wywalałem pieniądze w błoto na rehabilitacje i nic. A tutaj kiedy mam potrzebę to mogę sobie skorzystać z pomocy fizjoterapeuty...
Także każdemu polecam znaleźć radość w swojej pracy- motywacja gwarantowana! ;)

Żyj zdrowo i szczęśliwie! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Musisz znaleźć w swojej pracy jedną rzecz, która będzie Cię satysfakcjonowała. Nie 10, a 1, tyle wystarczy na początek ;) Ja to mam teraz w pracy taką motywację, że wstaję z łóżka i pędzę jak strzała! Szef nawiązał ostatnio współpracę z takimi ludźmi z Care Solutions i mam teraz w pracy darmowe masaże w przerwie ( a jestem pracownikiem fizycznym na magazynie). Idzie sobie człowiek na taki masaż i zaraz się czuje lepiej ;) Normalnie jak król jakiś ;p Do tej pory wywalałem pieniądze w błoto na rehabilitacje i nic. A tutaj kiedy mam potrzebę to mogę sobie skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.
Także każdemu polecam znaleźć radość w swojej pracy- motywacja gwarantowana! ;)

Żyj zdrowo i szczęśliwie! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

ooo aż mi się dwa razy wstawiło ;)

Żyj zdrowo i szczęśliwie! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

W życiu najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jeżeli nie odpowiada Tobie praca zawsze możesz ją zmienić. Oczywiście wiadomo, że w praktyce nie jest to takie łatwe, bo szukanie może trochę potrwać, a z czegoś trzeba żyć. Na pewno zmiana pracy w dłuższej perspektywie jest możliwa. Do tego warto się zastanowić co chciałbyś robić zamiast tego co robisz aktualnie, co sprawiałoby Ci radość.
Tak już ogólnie na zrelaksowanie polecam sport. Naprawdę można się wyluzować, człowiek trochę się porusza i od razu czuje się lepiej.
Pomyślności!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Dla każdego kto myśli czy warto skorzystać z pomocy polecam ten artykuł - http://jestessuper.com/2016/03/01/moja-wielka-inspiracja-mateusz-grzesiak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Jeśli czujesz się naprawdę źle w tej pracy, może pomyśl nad zmianą? Nie mówię żebyś z dnia na dzień rzucił pracę, tylko przygotuj się do tego.

Nie oba­wiam się ko­goś, kto tre­nuje 10000 kop­nięć, ale te­go, który 10000 ra­zy tre­nował jed­no kopnięcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Tutaj http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ mają świetnych specjalistów. Warto się do nich udać, ponieważ w ten sposób można skutecznie sobie pomóc. Wypalenie zawodowe dopada coraz większą grupę osób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

to może warto pomyśleć o urlopie i sobie odpocząć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Sądzę, że ten problem ma wiele osób, to tzw. wypalenie zawodowe. Najlepszym sposobem byłaby zmiana pracy, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak ktoś już wspominał warto znaleźć choć jeden pozytyw swojej pracy i stale go sobie przypominać. Można też marzyć, co kupimy za zarobione pieniądze. To jest dopiero motywator! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Pracowałam swego czasu jako taki doradca wmawiając sobie, że to bardzo ciekawa, absorbująca i kreatywna praca. Niestety nim dotarło do mnie, że kompletnie się do tego nie nadaje, jest to dla mnie frustrujące, męczące i niszczące minęło parę lat. Postanowiłam coś zmienić w swoim życiu. Dziś pracuję w urzędzie, zarabiam połowę mniej, ale w życiu nie zmieniłabym tej pracy na żadną inną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Pierwsza pomoc to odpoczynek bez kontaktu z pracodawcą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Taka praca to w większości przypadków niestety naciąganie ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Myślę, że takie wypalenie może przyjść w każdej pracy. Polecam poczytać teksty na stronie http://www.agrofrajda.pl/ z których dowiesz się jak z brakiem motywacji możesz walczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Według mnie najważniejsze jest to, żeby znaleźć pracę, którą się po prostu lubi. Możemy sobie tłumaczyć, że to nasz problem, że czujemy się zmęczeni/zdemotywowani/zestresowani, ale najczęściej jest to przynajmniej po części wina pracodawcy. Jakieś pół roku temu podjęłam bardzo ważną dla mnie decyzję i zwolniłam się z pracy, która dawała mi dosłownie 0% satysfakcji. Teraz pracuje jako doradca terenowy w Kruku i muszę wam powiedzieć, że odczuwam zmianę na lepsze. Z chęcią chodzę do pracy i pomagam ludziom pozbyć się długów. Zwiększyła się tez moja stabilizacja zyciowa, bo wreszcie mam umowe o prace i przyzwoitą pensje. Jakby ktoś z was szukał zatrudnienia, to szczerze polecam: https://pl.kruk.eu/kariera/oferta-pracy?id=106 . Więcej informacji moge udzielić na priv.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Trzeba sobie znaleźć cel w pracy, jak w każdej. Choćby finansowy, odkładaj może na coś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Kiedy brakuje motywacji to najwyższa pora na urlop odpoczynek i naładowanie akumulatorów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

I przede wszystkim kontakt z ludźmi, przyjaciółmi pozwala nabrać motywacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Nie polecam nigdy nikomu takiej pracy - ludzie skaczą sobie do gardeł i niszczą siebie. Bez sensu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Jak czytam wasze opinie to faktycznie - praca nie wydaje się ciekawa i kojarzy się z wyścigiem szczurów. Wasi pracodawcy powinni poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z jakimś systemem motywacyjnym, dowiedzieć się jak motywować pracownika itp. No i oczywiście zadbać o dobrą atmosferę, może nie uzależniać płacy od efektów. Polećcie im lekturę choćby tego artykułu -> http://emat.com.pl/blog/jak-motywowac-pracownika/ - może stąd coś wyniosą! Albo jeszcze lepiej - poszukajcie nowej, zupełnie innej pracy, skoro tak się tam męczycie :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

wypalenie zawodowe być może, ale to że nie chce ci się wstać w ogóle z łóżka to chyba zapytaj psychologa czy rzeczywiście to nie głębszy problem, bo przecież mogło by cię zmotywować do wstania co innego niekoniecznie praca
____________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Biorąc pod uwagę, że wstając rano człowiek ma przed sobą perspektywę spędzenia ładnych kilku godzin w pracy, której nie lubi, to rozumiem, że może się nie chcieć nawet wstawać z łóżka. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pracy. Jeśli to nie pomoże, to wizyta u psychologa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brak motywacji w pracy

Moim zdaniem to dobra myśl. Poszłabym w tę stronę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org