czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Włamanie do domu

Z soboty na niedzielę było włamanie do jednego z domów w budowie w Łomży. Skradziono różne elektronarzędzia. Jeżeli ktoś coś wie lub słyszał proszę o informację na maila: joziksw@gmail.com. Oczywiście w pełni anonimowo. Przewidziana nagroda 500 PLN za naprowadzenie na trop lub wskazanie konkretnych osób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

w którym miejscu stoi dom?

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

To raczej nie jest istotna informacja w tej sprawie i nie chciałbym na tą chwilę takich informacji na forum ogólnym publikować.
Ewentualnie proszę o kontakt mailowo jeżeli ta informacja może w czymś pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

z soboty na niedzielę, to ja robiłem włam na kwadraty na Bawełnie i na Starej Łomży,
pomógłbym ci jakbym wiedział o jaki rejon biega :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Speech żarty żartami, ale dziś spotkało to mnie jutro może spotkać Ciebie i jeżeli chcesz naprawdę pomóc i przyłożyć cegiełkę to się porozglądaj wokół siebie, może zauważysz coś podejrzanego. Złodziej to dla mnie najgorszy typ, bo wyciąga łapy po cudzą własność zamiast na to zapracować i trzeba takich tępić. Jeżeli każdy odpuszcza bo w tej chwili nie dotyczy to jego to się może pewnego dnia zdziwić.

Nie zawsze chodzi w życiu o pieniądze, ale o zasady i jeżeli może jakąś zbiorową społeczną akcją udało by się ich złapać to i może w Łomży by się złodziejstwo ukróciło, bo następni by się bali takich zbiorowych akcji.
Ja osobiście nie mam facebooka, ale ktoś kto ma może wrzuci pierwszy mój post i udostępni dalej. Im więcej osób będzie wiedziało tym większa szansa. Także jeżeli nic nie wiecie w tej sprawie, ale nie znosicie złodziejstwa to możecie dołożyć cegiełkę udostępniając post dalej na facebooku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

tylko możesz podać przynajmniej rejon, jakąś ulicę przy, której to zajście miało miejsce, ( chyba to nie przeszkodzi a raczej Ci pomoże ) może ktoś co nic nie wie o włamaniu ( bo np nie skojarzył tego ) teraz skojarzy , że widział w tym czasie i danej okolicy kręcące się podejrzane typy ,
nie każdemu się chce od razu pisać e-mail

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Mamy XXI wiek, a istnieje jeszcze taki fach jak złodziej, żenujące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

własnie chodziło mi o to o czym pisze Speech.. mniej wiecej powiedz gdzie stoi dom...

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Prawo mamy do dupy, bo jak by można było taką mendę odstrzelić legalnie jak jest to w stanach to nikt by nie pomyślał nawet żeby wejść bez pozwolenia na czyjąś posesję, a nie mowa do domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Sorki, ale nadal uważam, że jeśli ktoś coś widział to z pewnością zechce mu się napisać maila (dwa już mam). Jeśli komuś się nie będzie chciało i oleje sprawę to nawet dokładny adres nie pomoże.
Bardziej szczerze mówiąc liczę na sąsiadów, znajomych, czy wrogów tych złodziei, że chcą parę złotych zarobić i dlatego podwyższam nagrodę za informację do 1000 PLN.
Może ktoś wskaże miejsce ukrycia skradzionego sprzętu. Będą też próbowali posprzedawać ten sprzęt, więc ktoś zamiast kupować za 100 czy 50 PLN starą kradzioną wiertarkę niech da anonimowo znać to dostanie 1000 PLN i się obkupi nowym sprzętem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

ja widziałem cos dziwnego ,Ja widziałem jak pan Kubiak był w sklepie, stał w kolejce i kupił dziesięć jaj. Potem... potem znowu stanął w kolejce na końcu i znowu złupił dziesięć jaj,

Kolego jeżeli ktoś zaoferuje mi starą wiertarkę to mam alarm podnosić ?
jakiej marki sprzęt zginął i przynajmniej okolica , jeżeli ktoś sie tam włamał to musiał juz wcześniej sie tam kręcić , jeżeli nie podasz więcej informacji to będziesz miał wiele informacji ale bezużytecznych .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

... i właśnie o to chodzi , wiele bezużytecznych, fałszywych alarmów !

ale, cóż - jego broszka , jak tak chce

tajemniczy gość :)
a czego tu się bać i napisać np jaki sprzęt zajumano i gdzie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Nie chodzi o banie się ani o tajemniczość tylko moje zdanie jest takie, że to nie są informacje na publiczne forum, a dla osób zainteresowanych. Miejsce nie jest ważne, ponieważ nawet jeśli widziałeś kogoś w tamtym rejonie to co spisałeś jego dane, albo dane rejestracyjne każdego podejrzanego samochodu? Na to jest już za późno.
Zweryfikuję każdy bezużyteczny alarm.
Kolego MR.Y tak, jak ktoś Ci zaoferuję wiertarkę za np. 20-30% jej wartości to możesz być pewien, że na 90% jest kradziona. Czy podniesiesz alarm? Na 90 % nie, bo przecież to w danej chwili nie dotyczy Ciebie i nie Tobie tą wiertarkę ukradli.

Co do sprzętów to z takich, które powinny zwrócić szczególną uwagę to osuszacz powietrza firmy Master (biały, duży, taka prostokątna metalowa skrzynia na kółkach 30x35x60cm) i boniarka. (Są to rzeczy bardzo mało spotykane i jak ktoś będzie słyszał, że są do kupienia na Łomży to na 90 % pochodzą z tej kradzieży). Z elektronarzędzi to większość Makita.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

1000 zlocisza kusi chyba spuszcze swojego tropka z smyczy poszuka tych zlodziejaszkow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Kolego J.K jakis czas temu sprzęt oferowali mi cyganie , wiertarki wkretarki , firmy makita , nowe w oryginalnym opakowaniu , za 30 % wartości i na 100% podróba , tez nie podniosłem alarmu , przypominam sobie ,widziałem cos dziwnego w Katowicach , dwóch podejrzanych typów kręciło sie po mieście , ubrani na dresowo kolorowo w bluzie z napisem Prosto , zgłoś sprawę na policję , czy chcesz sam wymierzyć sprawiedliwość jak Punisher ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Na bank to ktoś, kto pracował lub pracuje na budowie. Słyszałem też o ekipie budowlanej w której ktoś daje cynk złodziejom, lub sam kradnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

chyba grubo ci tam nakradli skoro dajesz 1000. po co to zostawiac drogi sprzet ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

Jak uchronić się przed włamaniem? Jakie kroki podjąć, aby się go ustrzec? Czy warto zdecydować się na oferowany przez http://www.akodosecurity.pl/kamery-monitoringu-i-systemy-alarmowe/ monitoring? Jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu ochrony?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

daj ogłoszenie że kupisz starą wiertarkę za 50 zł. i złodziej sam do Ciebie przyjdzie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

fanka nie podniecaj się bo to temat sprzed roku tylko troll odświerzył dla paru groszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

To i złodziej już pewnie na emeryturze?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Włamanie do domu

a nie ma w okolicy jakiegoś monitoringu? monitorowanego sklepu czy czegoś takiego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org