niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Kilka miesięcy temu kupiłam nawigację w sklepie ale nie spełniała moich oczekiwań i bez problemu ją oddałam z powrotem. Dla sprzedawcy ten argument wystarczył, oddał pieniądze bez problemu a ja za dzień dwa kupiłam inną. Proste i logiczne, zgodnie z prawem.

Natomiast w sklepie NEONET przy ( biedronce ) wczoraj kupiłam \"urządzenie do pieczenia na parze\". Kompletnie nie tknięte chciałam dziś oddać do sklepu i odmówiono mi nakazując wybranie za tą cenę innych produktów bo kasy mi nie oddadzą... Powoływałam się na przepisy ale jeden ze sprzedawców tam pracujących kazał mi te przepisy pokazać jeśli takie istnieją..

Miał ktoś podobny problem z tym sklepem? Bo ja pierwszy raz się z czymś takim spotykam.. Nawet kupując np na Allegro jest napisane pod produktem że możliwość zwrotu 14 dni ale na swój koszt. A w sklepie stacjonarnym już to nie obowiązuje..?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

W stacjonarnych nie obowiązuje to tylko internetowych. Możesz wybrać sobie inny produkt w tej cenie.

... PIENIADZ TO WLADZA, SUKCES TO WIEDZA ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

tak . nie obowiązuje. i to juz od dawna . zwrot towaru tylko przez zakup na odległość , czyli przez internet telefon . aw sklepie stacjonarnym jest to wyłącznie dobra wola sprzedawcy , dobrze ,że wogóle chciał wymienic na inny towar .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Porównując Allegro do sklepów stacjonarnych, widać od razu jakie masz pojęcie o przepisach ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Nic nie muszą przyjmować nawet na wymianę na inny towar :)

--
Masz kasety Video? Przegraj je na DVD!
http://przegrywanie.lomza.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

A ja w media expert kupiłam mixer 2 tygodnie temu ale rozmyśliłam sie i oddałam na drugi dzień. Mi jakos problemu nikt nie robił.. Żaden problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

W takim razie dobrze ze nie kupiłam tam pralki. Pracownik próbował mi wcisnąć tam praktycznie każdą mówiąc ze on taką ma i nie narzeka, każdą następną ma jego wujek, ciotka.. Wcsumie ciężko bylo się zdecydować mimo wszystko + oczywiście mega niezbędne ubezpieczenie ponad 2 stówki i z ceny w miarę promocyjnej robiła sie nawet pokaźna sumka na koniec. Na szczęście sie jednak nie zdecydowałam i po objeżdżeniu kilku łomżyńskich sklepów miałam wrócić po weekendzie.. Hmm.. To teraz to ja się w takim razie zastanowię skoro jest taki problem z głupim zwrotem towaru. Bo jednak to jest nieszanowanie klienta i jego zostawionej kasy. Mnie taka postawa nie zachęciłaby do ponownego kupna. .
Ps. Żeby nie robic reklamy - ostatnio kupiłam wagę łazienkową w podobnym sklepie w Łomży, zwróciłam z paragonem i pudełkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Sklep może ale nie musi, nie ma takiego przepisu.
Następnym razem kupuj w biedronce tam bezproblemowo przyjmują zwroty :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

najgorszy w tym wszystkim jest upierdliwy klient,doradzasz takiemu,tracisz czas a on potem taki chce oddać,Kropka1 otwórz swój sklep i niech ci przyjdzie kupi taki delikfent raz lub kilka a za chwilę zechce oddać to ciekawe czy by ci się to podobało,jeśli się coś kupuje to się czyta o danym produkcie na internecie,testy,oceny itp,odpowiada kupujesz nie odpowiada nie kupujesz,co to za biznes sprzedać coś komuś zarobić a za chwilę ktoś ci odnosi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

proszę pani ten sprzedawca niestety ma rację. nie ma żadnych w tym kraju przepisów prawa które pozwalają na zwrot zakupionego towaru. Jeżeli jakieś sklepy to czynią to robią to tylko na podstawie własnych decyzji. Polskie prawo przewiduje ,ze jedynie w przypadku zakupu towaru prze zinternet mamy okres 14 dniu w którym możemy bez podania żadnej przyczyny towar zwrócić. I takie jest prawo w Polsce ustanowione przez naszych kochanych posłow . PRAWO KTÓ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

w chameryce podobno można mniesionc używać i oddać do sztoru

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Ja dlatego wybieram Media Expert. Mają tam takie coś jak gwarancja satysfakcji. Można wypróbować sprzęt przez 14 dni, a jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań to po prostu go zwrócić. Nie ma żadnych problemów ze zwrotem pieniędzy, sam się o tym przekonałem. No i chyba mają najkorzystniejsze raty w całej Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

dokładnie należy korzystać z takich właśnie sklepów które pozwalja na zwrot towaru. W naszym meiście w branży RTV tylko media ekspert tak postępuje. W pozostałych sklepach nawet po zapłaceniu i otrzymaniu paragonu nie ma możliwości zwrotu towaru choćby po 5 minutach. Nie kupować w tych sklepach to się nauczą szacunku dla klienta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Mnie te rady się akurat przydadzą.
Pralki tam nie kupię w takim razie :)
A juz chciałam brać........ :d wpadłabym jak śliwka w kompot.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

co za ludzie ? :))
pralkę chciała kupić , by po paru dniach ją oddać, - nieużywaną - bo co nie spodobała się, czy do wystroju łazienki nie pasowała ?
...

a to trzeba zawsze zastanowić się przed zakupem , by sprzedawcom dvpy nie zawracać !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru


podziwiam sprzedawcę,
ja bym kopnął w dupę .... i więcej do sklepu nie wpuścił....

a intelektualnie to spełniasz kobieto czyjeś oczekiwania ???
bo po poziomie głupoty i bezczelności podejrzewam, żeś urodziwa :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Nie no pralkę planowałam kupic ale nie wiedziałam gdzie. Skoro ten sklep robi problem z czegoś tak błahego jak zwrot rzeczy kompletnie nie używanej to zapewne z innymi również. Od takich sklepów to z daleka. Mili aby wcisnąć towar a potem pocałuj sie w dvpę..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

dziewczyno, pomyśl ... z jakimi innymi rzeczami sklep może robić problemy ?
... jak są mili i mają dobry towar w cenie, jaka cię satysfakcjonuje to... bierz i nie pisz tu głupot,
potem, po wyjściu ze sklepu to masz gwarancję i nikt nie robi ci łaski, tak jest wszędzie !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Nie no ludzie nie załamujcie mnie... Chciała pralke kupić i co... wyprać i oddać? albo może telewizor kupić na olimpiade i po jej zakończeniu oddać? Zastanówcie się nad sobą. Bardzo dobrze sprzedawca zrobił. I tak poszedł na ręke że wogóle chciał wymienić na coś innego, więc należałoby się jemu podziękować a nie wypisywać bzdury w internecie.

Kropka1 - Najpierw zapoznaj się z przepisami zanim coś takiego odstawisz w sklepie i założysz taki temat w internecie, bo robisz z siebie idiotkę.

SylwiaX, gorszy polak - wasza głupota poraża, ile wy macie lat pisząc takie głupoty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

W sprzedaży bezpośredniej to sklep ustala sobie zasady zwrotów i wymian, ma do tego prawo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Można odnieść wrażenie ze tu sami pracownicy neonetu sie wypowiadaja..
W szanujących sie sklepach nawet spożywkę można zwrócić a nie mowa już o sprzętach agd. Nikt nie pisze tu o nachalnym oddawaniu za każdym razem wiec nie wiem skąd te oburzenie i sprowadzanie wszystkiego do jednego mianownika. Pracownicy sklepu powinni kopnąć w d*pę takiego klienta? Podziękować pracownikom za możliwość wymiany na inny towar? Co wy tu wypisujecie?? A to właśnie klient na szczęście ma to prawo oraz to on decyduje gdzie utopi gotówkę a jak widac czasami mimo niezadowolenia bezpowrotnie ale o tym powinni poinformować przy zakupie albo -i tu błąd kupującego- przed oddaniem swojej ciężko zarobionej kasy, mogl zapytać czy w razie czego mógłby zwrócić gdyby okazało sie ze to nietrafiony prezent, albo po prostu się rozmyślił. Nie jest to nagminne ale czasami sie zdarza. Jesli sklep od razu jasno mówi ze absolutnie nie ma takiej opcji i wszystko byloby jasne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Co do artykułów spożywczych pełnowartościowych, z wyjątkiem spożywczych szczelnie zapakowanych - ani zwrot ani wymiana towaru !
w innym przypadku reklamacja

Jeżeli kupisz płytę CD z muzyką lub film DVD lub oprogramowanie, to utracisz możliwość zwrotu towaru w momencie, gdy zdejmiesz folię zabezpieczającą opakowanie.
Jeśli zawarłeś umowę o dostarczanie treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym, wyraziłeś zgodę na spełnienie świadczenia przed upływem prawa do odstąpienia i zostałeś poinformowany przez przedsiębiorcę o utracie prawa do odstąpienia od umowy - wówczas również nie możesz odstąpić od umowy
Jeżeli kupisz np. kosmetyki, krem lub inne tego typu produkty, tu również po otwarciu opakowania, nie ma możliwości dokonania zwrotu.
Nie możesz zwrócić również leków kupionych przez Internet, a także prasy (z wyjątkiem umów o prenumeratę).
Artykuły spożywcze, które mogą ulec szybkiemu popsuciu, wówczas nie możesz ich zwrócić, nawet w przypadku, gdy data ważności towaru jest jeszcze odległa, a jest to typowy towar spożywczy, np. masło.
Zwrócić możesz kawę jeżeli jest ona w słoiku, którego nie otworzysz, ale zamówionych mrożonek już niestety nie można zwrócić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy Neonet Łomża - niemożność oddania towaru

Wasze rozmowy czy można czy nie skojarzyły mi się z artykułem https://abcporady.pl/niechciany-sprzedany-gdzie-trafiaja-nieudane-prezenty/ Bo czasami to faktycznie problem, czy święta czy nie. Czasami sama się gubię czy przyjmą czy nie przyjmą. Niby nie ma problemów, ale każdy ma swój regulamin czy są te 2 tygodnie na zwrot, jak to jest?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org