czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
założenie firmy.

Witam czy ktos orientuje sie jak założyć własna działalność i od czego należy zacząć ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

od pomyslu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Pomysl juz jest co dalej.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

żeby poszukać w sieci tematu w tak prostej kwestii już pomysłu nie masz .... idź do biedronki- tam wszystko załatwisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

to jak masz pomy slto otwieraj jak masz kase :) wystarczy ze pojdziesz do urzedu miasta jesli mieszkasz w miescie jesli poza to d ourzedu gminy i zglaszasz rozpoczecie dzialalnosci oni maja obowiazek powiadomic zus i us
jak n ie i jestes osoba b ezrobotna to mozesz z UP starac sie o dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Sam pomysł nie wystarczy. Gdyby to było takie proste, to każdy by miał swoją firmę, bo wszyscy mają dobre pomysły, które mogą się sprawdzić. Najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja. Sam wiem po sobie, jak uciążliwe potrafi być załatwianie spraw związanych z firmą w tym kraju. Jeśli chodzi o samo powadzenie firmy, to nie ma z tym większych problemów, bo są na rynku firny outsourcingowe, które mogą Ci pomagać, jak np księgowi, czy programy, które usprawniają działanie firmy. Jednak grunt to wytrzymałość psychiczna.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Śmiech na sali. Jakby było tak łatwo założyć firme, to każdy by miał ich po trzy i korzystał z tego korzyści bez liku nic nie robiąc, tylko spijając śmietankę. Ale nie tak łatwo koledzy, dlatego może warto założyć firme albo dwie, które by zakładały innym firmy. Pewnie to jeszcze lepszy biznes. tylko nie wiem, czy to nie tak zwana piramida finansowa.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

wbrew pozorom założenie firmy nie jest takie skomplikowane, trzeba ją zarejestrować w Urzędzie Miasta, w skarbówce i ZUS-ie. Utrzymanie firmy na rynku to już inna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

może jest trochę chodzenia ale bez przesady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

trolle ruszyły do pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

to dopiero beznesmen jak zaczyna dzialalnosc od kjebabowego forum :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Jestem pracownikiem i handlowcem w jednej z okolicznych betoniarni i szczerze to ceny bardzo szybko spadają a konkurencji jest coraz więcej. W okolicy naliczyłem 11 firm działających w tym zakresie, pomijając jakieś małe firemki.
Zarobek na m3 przy takim wkładzie jaki trzeba w ten biznes włożyć to paranoja.
Kiedyś był to dobry pomysł na biznes, ale dzisiaj kiepsko. Utrzymają się tylko Ci co są na rynku od X lat i mają stałych odbiorców. Żadnemu nowemu cementownia nie da takiej samej oferty a co za tym idzie nie wyrobisz z ceną.
Chyba że będziesz sprzedawał bez papieru, ale długo na tym nie naciągniesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

zalatw mi worek cementu na czarno bo szczury mi wygryzly podloge w kuchni



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Tak naprawdę, to istnieją tylko 3 firmy, które liczą się na łomżyńskim rynku w zakresie produkcji i dostawy betonu towarowego.
ryzyk68: doceniam Twoją wiedzę odnośnie konkurencji w wykonywanym przez Ciebie zawodzie. Każdy ma szansę zaistnieć w dowolnej działalności gospodarczej. Faktem jest, że w tej branży skuteczna rywalizacja na rynku to inwestycje idące w miliony dolarów (1,00 zł x 3,92 na początek 2016 roku).


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Pytanie do przedsiębiorców - jak wam prowadzi się biznes w Polsce? Jest lepiej czy gorzej niż kiedyś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

W Polsce to jestem juz tylko rolnikiem nie chce placic skur....z us i zus wole krus.
A przedsiebiorca na Litwie 15 proc liniowego i 60 zus/m i ch.....im w d wszystkim z kaczorem na
czele. Nie chca to niech Litwini maja a nasi niech wpier. Komose :).



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Autor: rpsmd (91.224.38.---)
Data: 05-01-16 13:23

Pytanie do przedsiębiorców - jak wam prowadzi się biznes w Polsce? Jest lepiej czy gorzej niż kiedyś?

.........................


Autor: Zbychu (---.189.223.7.skyware.pl)
Data: 04-01-16 10:02

to dopiero beznesmen jak zaczyna dzialalnosc od kjebabowego forum :)

.........................

hahaha tu szukasz przedsiębiorców ?

jak 90% tu piszących to bezrobotni beneficjenci PUPu i MOPSu + gimbaza

tu to można się tylko dobrze uśmiać bez biletu na kabaret , czytając bzdury wypisywane przez forumowych \" biznesmenów\" na garnuszku u rodziców

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

ja to bym nie chcial do Ciebie w ogóle podchodzic, chyba zapomniales
jak chlales na krzywy ryj w 54 za moje. Mieszkasz dalej w tych 37m z mamusia czy mama kupila
juz te wieksze na Mazowieckiej ? Pozdro beznesmenie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

zbysiu, z kimś mnie pomyliłeś chłopcze.
czyżby samogon w tych Bieszczadach ci nie służył i pomieszał zmysły ? haha

PS: durniu, dałem przykład twojej wypowiedzi jako ilustrację lokalnego rynku pseudobiznesmenów, z którą to nawiasem mówiąc całkowicie się zgadzam

i sorrki, ale lokale typu \"54\" nigdy nie były w kręgu moich zainteresowań

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

a tak a propos:
ile to tu dzidzia mogłeś tam postawić swoim kumplom z gimbazy za skromne kieszonkowe?haha

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

zapraszam do mnie na swojska whisky w tym jestem dobry
no i w koszniu trawy tez :) kuzwa ja w 54 to bylem kiedys co wieczor
to byly czasy :) pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

zbysiu, możemy tu teraz tylko w jednym się zgodzić,
Whisky ! TAK! byleby tylko nie z wodą, sokiem ect...
i TYLKO Skotch byle nie kukurydziane burbony

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

dobra swojska \"księżycówka\" też nie jest zła
rok 1410 coś ci mówi ? hahah

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

na taka to mnie chyba nie stac :( a kiedy wbijasz w Biesy ? :) popijemy poplyniemy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

zbysiu, Ty poważnie, jakby coś ewentualnie na trzy pary w lecie? masz takie możliwości? ok 50siaąki

.. może Tomka F. - (pozdrawiam)- też na mocniejszych silnikach Yamahy - znasz?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

kolego piszesz szyframi a ja z gorszego sortu jestem i nie rozumiem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Bedzie romans i ktos komus zaraz zlize DZEMIK



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

sorrki, nie dogadalim się, pozdro

nie bież do bani, ja tyż ten sam sort hahah

z genem zdrady ???? hahahah

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Pracownicy Ratusza widocznie czytają to forum. Dlatego też od poniedziałku 11 stycznia przedsiębiorcy rozpoczynający w Łomży działalność będą mogli skorzystać

Wszyscy na garnuszku mamy ogarnąć się i w poniedziałek zamiast ślęczeć w swojej klatce schodowej, do ratusza. Uwaga, tam są takie automatyczne drzwi. One otwierają się same, nie trzeba ciągnąć za futrynę !!


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

peter dzieki za info. Napisz mi tylko czy jest zimno na dworze bo od sierpnia nie wychodzilem bo
gram w gre. Mamusia mi nie powie bo ostatnio ją zje... Za to ze kupila za malo tajgera i zasnelo mi sie no i kur...mam mniejszy lewel.
Czy moge byc biznesmenem grajac w gre ? Bo ja nic innego nie chce robic ale granie tez
kosztuje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

to nie jest prosta sprawa, wiąże się na pewno z wieloma wydatkami już na samym początku także przede wszystkim przygotuj się na wkład własny. Możesz oczywiście spróbować wziąć chociażby wyposażenie biura, czy jakieś sprzęty, maszyny, auto w leasing zamiast od razu kupować wszystko od podstaw, ale to też musisz być dla firmy leasingowej wiarygodna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Jeśli będą wam przychodziły jakieś pisma, że za wpis do ewidencji trzeba zapłacić, to wyrzućcie je do kosza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

nie czytaj tych reklam. nie musisz nigdzie chodzic, zakladasz firme w cedig i tyle, wszystko z automatu idzie do zusu. tylko wizyta w us i deklaracja jak sie bedziesz rozliczal. pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

ILE ZARABIA EUROPOSEL
ODPOWIEDZ PONIZEJ
https://innpoland.pl/151955,cena-zostania-europoslem-to-2-mln-zlotych

*.*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Panie, jaka firme teraz niby zalozysz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

A myślicie, że dobrym pomysłem jest założenie sklepu? Takiego spożywczego, z dopelnieniem asortymenty technicznego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

O ile samo założenie firmy, to w miarę prosta sprawa, to już jej utrzymanie i kontynuacja prowadzenia działalności - nie należą do najłatwiejszych zadań czy czynności.

Spore koszta ponosimy w związku z ZUS-ami, podatkami i innymi tego typu kosztami.

Do tego często jest tak, że do chodzi jeszcze kwestia zatrudnienia pracowników, zapewnienia im odpowiednich warunków czy środków do pracy typu odzieży . Krótko mówiąc utrzymanie się na powierzchni wcale nie jest takie łatwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Założenie firmy to duże przedsięwzięcie. Trzeba być przedsiębiorczym, mieć wizję i dobry plan, żeby to się udało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

To można zlecić w biurze podatkowym, pomysł się liczy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Jeśli chodzi o czas dla siebie i rodziny, to praca na etacie daje zazwyczaj więcej możliwości niż własna firma - tutaj na początku musisz ciężko pracować i nierzadko wiele poświęcić..

Na pewno dobrze przekalkulować możliwości oraz lokalny rynek.

Coraz wiele firm inwestuje w nowsze technologie oraz ułatwienia dla klientow
https://www.platnosciorange.pl/taksowka-przez-smartfona-coraz-popularniejsza-usluga-w-calym-kraju/

Coraz popularniejsze sa przykładowo taksówki przez internet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

https://www.platnosciorange.pl/taksowka-przez-smartfona-coraz-popularniejsza-usluga-w-calym-kraju/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Jeśli masz pomysł na firmę to w obecnym czasie najlepiej założyć online
Trzeba pamiętać o dobrej reklamie na starcie bo jest duża konkurencja w niektórych branżach, polecam https://greenlogic.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

https://greenlogic.pl/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Ja mogę polecić firmę optioffice, jeśli komuś się nie chce zajmować całą papirologią przy zakładaniu spółki. Prowadzą sprzedaż spółek, i ja od nich kupiłem jedną około rok temu (dokładnie to pierwszego lutego) i wszystko w jak najlepszym porządku. https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Dziwią mnie takie pytania, bo na nie się nie da odpowiedzieć, bo to tak szeroki temat, że o matko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Założenie firmy nie jest obecnie takie łatwe. Poza tym jest to obecnie strasznie ryzykowne!
_____________________________
Filologia angielska, a pisanie prac magisterskich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Założenie firmy w Polsce jest olbrzymim wyzwaniem. Ja przynajmniej tak to widzę. Klientów tu nie ma, ale za to coraz więcej tu podatków.
______________________________
http://pracemagisterskiekrakow.pl/praca-magisterska-aplikacja-webowa/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: założenie firmy.

Najtrudniej to chyba zacząć, uporać się ze wszystkim po kolei. Jak już firma działa to znacznie łatwiej potem ją usprawniać, wprowadzać ułatwienia, nowoczesne oprogramowania. Bardzo przydatny okazał się MonPay do automatycznego monitorowania płatności i egzekwowania należności. Oszczędza czas, w taki nienachalny sposób uczy klientów terminowego płacenia przez wysyłanie powiadomień sms lub e-mail. Przydaje się zdecydowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org