czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ocieplenie poddasza

jaka frme dobra polecacie do ocieplenia poddasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Polecam ocieplenie pianką, firma ESPUMA www.izolacje-pur.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Zobacz tu http://izolacjapoddasza.pl/ . Zadzwoń do jednych i drugich porównaj ceny , zapytaj o doświadczenie , materiał jakim to jest robione i podejmij decyzje kto ci to zrobi. PS. pytając w kilku miejscach napewno wyjdziesz na tym lepiej ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Mogę polecić izolację Aluthermo czy jakoś tak. Mam u siebie dwie warstwy Aluthermo Quatro i sprawdzane było kamerą termowizyjną w zimie. Wyszło że izoluje lepiej niż 20cm wełny. Trochę to kosztuje, ale przynajmniej jest ultralekkie i do tego więźba oddycha.
Nie wiem gdzie to teraz kupić, ale w necie znajdziesz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Na internecie może jest i taniej , ale każdy wykonawca woli swoje sprawdzone materiały. Jak sam kupisz materiały bo będzie taniej to w przypadku reklamacji usłyszysz - \" Pański materiał był \". Sam robiłem watą, ale dzisiaj zrobił bym pianą natryskową.Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

lepiej aby wykonawca wybral materialy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

na ocieplenie poddasza najlepiej nie żałować wełny i dać minimum 30cm. Przez dach ucieka 90% ciepła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Co z tego że dasz 30cm jak wełna tania błedne myślenie sama pod swoim ciężarem sie uleży w dodatku brak odpowiedniej sprężystości pozsuwa sie. Następny błąd to te stelaże jak na you tube robią na tych filmikach na 100% popęka a filmy służą do reklamowania i do tego jedna warstwa płyty bo myślisz że szpachla z fizelinką na łaczeniach wytrzyma jak tak zrobisz to szkoda kasy na materiał i na zapłatę za robociznę bo już za 6 miesiecy będą pierwsze pękniecia. Ale 90% wykonawców tak robi a co jak pęknie Panie dach pracuje żle wykonana więzba lecz to nieprawda żle to wykonane ocieplenie ale jak można wykonac inaczej naprzykład za 25-30zł m2 bo po tyle robią ala fachowcy gdzieś te roboczogodziny trzeba zaoszczedzic by szybko skończyć. Jak ktoś chce mnieć dobrze to zapraszam zdecydowanie wykonam z gwarancją na 3 lata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Polecam zainteresować się izolacją w postaci piany pur.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

To Alutermo to świetne rozwiązanie.
Mam u siebie w garażu ocieplenie tym zrobione, ponieważ zależało mi na wysokości. Niestety strasznie to drogie, więc do ocieplenia domu raczej odpada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

a kiedy ma pan wolny termin? bo ja też szukam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

pytanie do dobrego wujka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

To zapraszam można wysłać dane kontaktowe na adres: sufitygk@interia.pl Najlepiej odrazu wysłać rzut dachu cena zależna od rodzaju dachu taniej jest wykończyć dach dwupadowy z jednym oknem dachowym jak dach kopertowy z 6 oknami dachowymi i lukarnami te obróbki są pracochłonne i trzeba czasu by to ładnie wykończyć i prosto by naprzykład nie okazało sie że układając glazurę w łazience na sciance kolankowej skos jest krzywo i płytki nie pasują do skosu oraz wanna nie pasuje w narożnik ściany kolankowej, dodatkowo prawidłowa obróbka okien oraz montaż schodków na strych. Czasowo coś mogę poprzesuwać by szybciej zacząć



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Robiłem termoizolację dachu płaskiego pianką amerykańską QuadFoam500 po wycenie online doskonalaizolacja pl/kalkulator/. Podana przez nich wycena zgodziła się u mnie w 95% około. Musiałem trochę więcej pianki użyć ostatecznie, ale różnice naprawdę minimalne. W każdym razie pianka amerykańska to zupełnie inna jakość, nawet w porównaniu do europejskich standardów. Tam jednak, jak coś robią to porządnie i technologia jest niezawodna. Do tego poinformowano mnie o dożywotniej gwarancji. Nie trzeba się też zimy bać z taką pianką. Chodzi mi o instalacje, bo poleci w minusowych. Rozmawiaj z Doskonałą Izolacją to ci polecą wykonawców, którzy na tej piance już pracują i rozumieją jej specyfikę. Bo tam masz tylko komponent tak naprawdę, a wykonawca do wybrania swoją drogą. Dobrze wychodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Spadaj troolu z tą reklamą Pianki:

Pianka to najgorsze co może być:

Właściwości użytkowe
QuadFoam 500
IQ Foam Plus
1.
Przewodność cieplna λ
0,038 W/mK

2.
Reakcja na ogień
klasa E





W porównaniu z wełną Isover supermata plus;
-
0,032 W/mK - Dużo lepszy wynik od pianki

wynik 0,038 są to najsłabsze rodzaje wełny które na pewno nie nadają się na poddasza

2.
Reakcja na ogien

wełna klasa A ) wełna jest to niepalne. natomiast Pianka E jara się jak pochodnia pamiętacie blok w Londynie co się spaliła elewacja ciekawe z czego była XD.

Już pomijam fakt że wełny należy ułożyć 30-35cm z lepszym współczynnikiem ciepła to dlaczego pianka co słabiej izoluje ma być cieniej i to prawie o połowę - Jak napryskacie sobie tej Pianki 18-20 cm to będziecie jak frytki w piekarniku liczby powyżej nie kłamią.

A cena wcale nie taniej w rezultacie a raczej 2 x drożej wyjdzie jak byście chcieli tej pianki tak grubo by spełniła warunki izolacji jak wełna 0,032.

NIE POLECAM - liczby nie kłamią i nie sugerujcie się że ktoś pisze że jest świetne patrzcie na liczby i właściwości techniczne. Są ludzie co zawsze będą chwalić to typowe trolle i naganiacze

Jeszcze są inne aspekty ale to innym razem XD;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ocieplenie poddasza

Oleszz chłopie zgubiłeś się? Ten twój paprak jest z wisly i i nawet nie podejdzie z taką bieda- firemką

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org