sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Płać podatki tam gdzie mieszkasz.

http://4lomza.pl/index.php?wiad=41540

Ciekaw jestem czy Ratusz przeciął swoje dane meldunkowe z danymi wpływu podatków do urzędów skarbowych.

Ciekaw jestem - kogo jest więcej? - zameldowanych w Łomży i płacących tu z przyzwyczajenia podatki, a mieszkających i pracujących w Białym, Olsztynie, Warszawie; czy zameldowanych i płacących podatki gdzie indziej, a mieszkających i pracujących w Łomży?

Mam takie wrażenie, że jakby wszyscy zaczęli płacić podatki tam gdzie mieszkają, to Łomża zaliczyłaby stratę w stosunku do stanu obecnego.

Może lepiej byłoby zrobić akcję, pt.: \"Opuściłeś Łomżę? Ona o Tobie pamięta i tęskni - zapłać podatek w łomżyńskim Urzędzie Skarbowym, a czeka Cię niespodzianka.\" :) W sumie teraz, kiedy deklarację można złożyć online, to nawet siedząc w Zakopanem można wpisać dowolny urząd skarbowy i do niego skierować podatki, także do Łomży. :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płać podatki tam gdzie mieszkasz.

Dobra uwaga. Sporo ludzi uważa, że warto być lokalnym patriotą. Co do oznacza? Ano sprzątanie po psie, segregowanie odpadów, telefon na policję jak się widzi zło, pomoc potrzebującym z klatki obok. To także uczestnictwo w życiu publicznym (nie, nie namawiam do głosowania na kogoś) poprzez np. udział w życiu osiedla, organizacjach pozarządowych i budżecie obywatelskim. Znam wiele osób, które krytykują pewne patologie w Łomży i jednocześnie kochają to miasto, bo chcą, żeby tu było lepiej.
A może ratusz dojrzałby wreszcie nie tylko do apeli, ale do odpowiedzialności za wydane pieniądze? Bo apelować o kasę i grać na patriotyzmie każdy może. Ale może tak pora skończyć z butą i wydawaniem 5 mln zł na park, pomimo rozlicznych apeli ludzi i radnych, że to za dużo? Może pora zredukować nieco dwór w ratuszu? Może ktoś z dotychczasowych urzędników nieźle by się sprawdził w obsłudze mediów społecznościowych? Może do ratusza lepiej by było zatrudnić kogoś z Łomży a nie z poza niej? Gdyby ratusz był otwarty i uważniej słuchał ludzi, to takie apele nie byłyby potrzebne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płać podatki tam gdzie mieszkasz.

Trzeba płacić w Łomży bo kasa potrzebna na Park Jana Pawła II i złote myśli !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org