piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kupno mieszkania w Łomży.

Chcę kupić mieszkanie o metrażu do 50 m2. Proszę o opinię czy używane/nowe, spółdzielnia/developer/wspólnota, w jakiej okolicy. Z góry dziękuję za informację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

uzywane do remontu kup na poludniu spoldzielcze wlasnosciowe i nie kombinuj z nowym w cenie nowego mozesz mieszkanie z rynku wtornego zrobic na cacy .wodka w lodowce i swiat doganiasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

jeszcze dodam w srodkowej kondygnacji kup to rece tylko przytrzesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Nowe jest zawsze nowym. Różnica na południu to jakieś 25 lat. Warto to przemyśleć. Fakt jest taki, że około 50 tys trzeba policzyć więcej. Czynsz przy nowym jest bardzo niski to tez duża zaleta. Mimo to jak trafi się jakaś perełka do romentu za niską kwotę to trzeba przemyśleć. Dwa lata temu kupowałam mieszkanie i chciałam właśnie takie do remontu na południu. Niestety zrezygnowałam gdyż cena na metrze różniła się od nowego o 250 zł. Poza tym przeważały inne kwestie. Ani jednego mieszkania używanego na niskim piętrze w tamtym czasie, brak możliwości zaaranżowania wnętrza z powodu wielkiej płyty itp. Zaznaczę ze szukałam prawie rok wiec nic na siłę. Przemysl, zastanów się bo myślę , że to decyzja na długi czas o ile nie całe życie.
PS. Ja wzięłam mieszkanie w spółdzielni. Oglądałam również u dewelopera( dwóch lomzynskich) i myślę, że to była bardzo decyzja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

ehhhh Mlody jak to mlody zawsze chce nowe a w praktyce gowno warte.sciany papier slychac jak sasiad pierdzi itd. pekaja sciany. salon z kuchnia razem gazete czytasz patrzysz sie na garnek, goscie zagladaja do lodowki i patrza sie czy z gara nie kipi.rozklad pomieszczen do dupy nie praktyczny .szukajac rok mieszkania wtornego cos mowi za siebie ciezko co dobre i praktyczne ten co szuka to znajdzie


z pustaka co zaaranzujesz wyjmiesz kilka i szafke wstawisz do sasiada ahahahh,nie masz pojecia wiec nie wprowadzaj ludzi w blad ciesz sie nowym mieszkaniem

50m w nowym masz salon z kuchnia wc i pokoik mieszkanie na dwie osoby nie wiecej chyba ze z garnkami spisz a dziecko w pokoiku

w starszym budownictwie masz 2-3 pokojowe w 50 m i nikt ci w gary nie zaglada jak przyjdzie i nawet jak ktos na noc zostanie to masz gdzie polozyc nie musi spac na przedpokoju lub przy garnkach tyle na temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

To jest kwestia co kto lubi a jak ktoś nie miał nigdy salonu z kuchnią to nie powinien się udzielać. Miej porównanie i wtedy dyskutuj a nie według własnego uznania. Nikogo w błąd nie wprowadzam a wypowiadam się i pisze co myślę w danym temacie. Nie musisz być chamem w swoich komentarzach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

ja mieszkam co prawda w domu, ale mam kuchnię otwartą na salon... niestety to był ogromny błąd. ale właśnie kto co lubi.

ja bym brała używane mieszkanie. to, co dzieje się u znajomych w 3letnim mieszkaniu to ręce opadają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Ja wybrałam mieszkanie w starym budownictwie - głównym czynnikiem decydującym była okolica - wszędzie blisko, można dojść krótkim spacerkiem, dobry dojazd, rozwinięta infrastruktura (szkoła, przedszkole, sklepy itp.). Sąsiedzi mili i stali - w nowym budownictwie częstym problemem jest to, że dużo mieszkań jest kupowanych na wynajem, a często osoby wynajmujące nie szanują np. klatek, trawników, głośno imprezują itp. Nie mówię, że zawsze, tylko, że zdarza się to częściej niż w starych blokach. Mi mieszka się dobrze w starym budownictwie i nie zamieniłabym go na nowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Dziękuję za cenne informacje, ale zagwozdka chyba jeszcze większa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Tylko stare budownictwo!!! Kiedyś tez myślałem ze nowe lepsze, bo czyste i takie nowoczesne. Po ok rocznym wynajmowaniu mieszkania w nowym budownictwie stwierdzam- nigdy więcej nowego budownictwa!!! Tak jak ktoś wspominał, ściany karton, wiesz co Sasiad oglada i jak dzieci maja na imię. Moim zdaniem tylko stare budownictwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Jeśli bym się zastanawiała to również nad starym budownictwem. Albo wieżowiec z windą, albo max 2 piętro. 50m2 to w starym budownictwie spokojnie 3 pokoiki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Nie zgadzam się z tym co piszecie pod względem wielkości mieszkania. Czemu mówią o tym ludzie którzy nie widzieli projektów nowych mieszkań. Zazwyczaj 50 m to dwie sypialnie i aneks kuchenny. Ja właśnie takie kupiłam. Zaznaczę ze miałam z czego wybierać. Pokoje nie są klitkami. Znajomi mają 60 m i przy dzisiejszej aranżacji wnętrza mieszkanie wydaje się duże i przestronne. Poza tym pokoje mają bardziej ustawne niż te w blokach po 64 m. Ale oczywiście kwestia gustu. Myślę że zamiast wykluczać jedno albo drugie powinno się porównać. Poza tym mam znajomych w nowych blokach (spółdzielnie nie deweloperskich) którzy nie narzekają na kartonowe ściany itp. Ja nigdy będąc u nich nie słyszałam imion dzieci sąsiadów czy też rozmów, zwykłych rozmów. Natomiast gdy stoję w łazience swoich rodziców w bloku z wielkiej płyty słyszę sąsiada z dołu jak rozmawia przez telefon. Tak więc chyba po środku leżą te plusy i minusy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Ad. Marcelii P. Wyjdź z prostego złożenia jak stać Cię na kupno nowego i urządzenie go to bierz nowe, jeżeli nie masz kasy lub masz inne wydatki to problem masz rozwiązany. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Deweloperskie mieszkania są dość drogie . Nie wiem czy bym sie na takie zdecydował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

A z licytacji komorniczej? Ktoś kupił może mieszkanie? Jakie jest ryzyko? Że np ktoś nie będzie się chciał wyprowadzić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Jest tyle serwisów ogłoszeniowych w sieci, że znalezienie mieszkania w Łomży nie będzie problemem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

spadaj trollu z tym dziadostwem. nikt ie wchodzi już w wasze linki i kasy nie będzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Są różne gusta. Każdemu podoba się co innego. Sama mieszkam w nowym budownictwie i nie narzekam. Bez przesady, wcale nie jest tak, że wszystko słychać. Wiadomo, krzyki, imprezowanie-tak, ale nie każde słowo. Mam kuchnię razem z salonem, oddziela ją tylko wyspa. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Co jest Waszym zdaniem lepsze?
Parter z patio
czy jednak piętro z balkonem?
Zastanawiam się nad wyborem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Najważniejsze jest by wybrać dobre biuro nieruchomości. My z mężem zdecydowaliśmy się na Góralczyk Nieruchomości. Firma pomogła nam dobrać najlepszą ofertę. Mieszkanie jest bardzo ładne, w ciekawej okolicy i ze świetnym dostępem do sklepów, szkoły i pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania w Łomży.

Zdecydowanie polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://sprzedammieszkanie.com , na której znajdziecie ofertę skupu wszystkich nieruchomości za gotówkę. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszelkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org