czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
agencja nieruchomosci TYTAN

Witam!chciałabym kupić mieszkanie której pośrednikiem jest agencja nieruchomości Tytan. Chcą aby kupujący czyli w tym przypadku Ja ,zapłacił prowiZje 2,5%.Co sadzicie o tej agencji ? I czy jest to zgodne z prawem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

to plac co za problem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

a nie daasz rady zdobyc gdzie mieszkaa wlasciciel i z nim sie dogadac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Właściciel ma podpisaną umowę z nimi.nie da rady bez Tytana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Właściciel mieszkania mógł podczas podpisywania umowy oświadczyć iż to on pokryje koszty związane z obsługą przez agencje. Wiadomo jednak, że on chce jak najdrożej sprzedać a ty chcesz jak najtaniej kupić. Proponuję w tym wypadku negocjować cenę mieszkania o kwotę prowizji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

po polowie sie podzielcie prowizja albo niech on placi, 2,5 % to duzo, jak masz sam to placic, poszukaj czegos innego

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Dogadaj się z właścicielem. Umowy nie są raczej bezterminowe. Niech nie podpisuje kolejnej tylko za taką cenę sprzeda Ci sam. On o prowizje jest do przodu i Ty również. Zazwyczaj płacą ja obie strony, czasem tylko sprzedający. Obniżanie ceny o prowizje nic za bardzo nie zmieni bo i tak będzie jakaś do zapłaty. W takiej sytuacji sprzedający będzie bardziej stratny. Policz jeszcze 2% podatku przy akcie notarialnym. Niezła suma wyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN


HEJ dzieci dorośnijcie... nit nikomu nie karze sprzedawać przez agencję... i kupować przez agencję...

ktoś ma jakąś umowę podpisaną z agencją, nie znacie jej treści a dyskutujecie i rady dajecie :-)

Jakie negocjacje ze sprzedającym, chcesz kupić bo cena ci odpowiada to kupujesz, nie chcesz kupić nie kupujesz.... prowizja w tym przypadku to część ceny mieszkania ...może się od razu zapytaj na forum .... kto notariusza opłaci i w urzędzie skarbowym podatek od wzbogacenia ...

jak nie chce się płacić prowizji to się nie szuka mieszkania przez agencję ... proste chyba nie ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Zgodne z prawem, to jest umowa cywilnoprawna i prowizja może być ustalana przez strony, ( zwykle 1-3%) a kto komu zabrania i 100%? nie chcesz, nie podpisujesz! można negocjować.
Ty , jak osobiście nie zawierałeś z biurem umowy zlecenia na \" szukanie \"dla ciebie mieszkania, nie musisz się martwić.
Inaczej ma się sprawa ze sprzedającym.
I tu też, sprzedaż komu innemu bez udziału pośrednika jest dozwolona i sprzedający nie musi płacić
Z drugiej strony: właściciel zawierał z biurem umowę zlecenia na sprzedaż, wypłata pośrednikowi należy się za działanie.
Swoboda zawierania umów na wyłączność, zgodnych z art. 550 Kodeksu Cywilnego, daje pewność pośrednikowi iż wynagrodzenie się należy za wniesiony wkład pracy i działanie, no chyba że pośrednik nic nie robił to sprawa jasna...
Teraz pozostaje kwestia, czy pośrednik udokumentuje przed sądem swoje działania i choć częściowo może żądać zwrotu poniesionych kosztów? w większości przypadków pośrednik wygra sprawę.
Sprzedaż za plecami pośrednika nabywcy, którego przyprowadził pośrednik jest okradaniem pośrednika z jego pracy i nakładów.

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN


PATOLOGIA SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO

ktoś ma legalną działalność gospodarczą, agencję nieruchomości... ktoś inny idzie do tej agencji sprzedać mieszkanie, bo mu się nie chce sprzedawać samemu, ktoś inny idzie do tej agencji kupić mieszkanie... bo.... nie wiem....

i jest problem agencja pobiera prowizję 2-3 %, ktoś ją musi zapłacić....

kupujący w obawie przed .... nie wiem czym pyta się na forum.... czy to legalne....

i Polacy odpowiadają !!!

dogadaj się ze sprzedającym ... wydymajcie wspólnie i w porozumieniu agencję...

a odpowiedź powinna być jedna jedyna możliwa.... za drogo ??? nie kupuj, idź gdzie indziej !!!

w ***** mam agencję... ale szlak mnie trafia jak czytam takie rzeczy... Polaki to są największe oszusty, u nas oszukać to synonim sprytu i zaradności życiowej....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN


Żydzi, Szkoci, \"Araby\" to są dzieci we mgle na tle Polaków !!! w zakresie technik handlu :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

ciekawe czy lokal byłby atrakcyjny dla kupca , jakby już w cenie jednostkowej ta prowizja była zawarta, a 2,5% to w rozliczeniu sprzedający-biuro?
i powiedzmy od 200 000 to 5 000zł , aż tak zmienia to atrakcyjność danego lokalu? przy takiej sumie?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Nikt tu nie mówi o oszukiwaniu agencji. Umowa ma termin. Kończy się i osoba sprzedająca nie ma obowiązku podpisywać kolejnej. Może wycofać ofertę i wtedy na własną rękę sprzedać dana nieruchomość wiec nie rozumiem w czym problem 😊 zawsze traci kupujący w takiej sytuacji bo wliczając 5 tys. zł prowizji drugie tyle podatku, akt notarialny itp to mieszkanie wychodzi drożej dużo drożej. Nigdy nie słyszałam by sprzedający ponosił koszty notariusza czy podatku. To kupujący płaci podatek w urzędzie skarbowym tylko dzieje się to za pośrednictwem notariusza. Jeżeli komuś nie gra roli 5 tys. to już indywidualna sprawa. Ja natomiast nie chciałabym płacić prowizji jako kupujący, to powinno leżeć po stronie sprzedającego skoro ułatwia sobie sprzedaż przez pośrednika. Poza tym według mnie mieszkanie jie staje się atrakcyjniejsze dzięki agencji. Sama długo szukałam mieszkania i uwierzcie, że męczące jest zadawanie pytań i czekanie na telefon dwa dni na temat głupiego ogrzewania, ponieważ pośrednik jest niedoinformowany i musi skontaktować się z właścicielem. Strata czasu i kasy. Oczywiście to każdego indywidualna sprawa a to jest moje zdanie, na podstawie moich doświadczeń. Wiem, że nigdy nie będę chciała kupić niczego przez pośrednika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

ha, emotikony już świadczą z jaką osobą mamy tu do czynienia

\"wliczając 5 tys. zł prowizji drugie tyle podatku,\" ????
\"notarialny itp \", a to i tak zawsze płacisz , co to się ma do ceny kupna, wiesz ile kosztuje sporządzenie aktu, opłata notarialna od wartości .etc?stać cię na chałupę , to i powinnaś kalkulować i te koszta
oj, a ty myślisz, że to sklep i płacisz tylko cenę detaliczną ?

a kto i gdzie pisał,że \"by sprzedający ponosił koszty notariusza czy podatku.\"nie ośmieszaj się !

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: agencja nieruchomosci TYTAN

Po pierwsze nie obrażam tu nikogo i sobie tego nie życzę co do mojej osoby. Nie znasz mnie, więc nie sugeruj jaka osoba jestem, tylko dlatego ze użyłam znaku, który uważasz za niepoważny etc. Po drugie tak jak koszty notariusza leżą po stronie kupującego tak i koszty prowizji powinny być po stronie sprzedającego. To moja prywatna opinia i nikogo nią ani nie obrażam, ani nie neguje cudzych decyzji. Tak więc za nim mnie skrytykujesz za wypowiedź przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałam. Tego akurat uczą juz w podstawówce. Miłej nocy. Na koniec dodam tylko tyle - 😊

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org