sobota, 19 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
strażnicy miejscy na emeryturę !

Obecnie strażnicy miejscy i gminni nabywają uprawnienia emerytalne po 35 latach pracy. To, jak twierdzą, zbyt długi okres, jak na specyfikę pracy, którą wykonują, a którą porównują do pracy policji.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Powiem tak. Jak miałbym ich pracę to żyłbym z 100 lat.
Łażeniem, pierdzieleniem głupot i wypisywaniem świstków jeszcze nikt się nie przepracował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

wlasnie pierdzielisz glupoty wiec bedziesz zyl 100lat. Napisz nam jaka ty ciezka prace wykonujesz ta ja ocenimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

a powiem tak jak jakiemus straznikowi sie nie podoba ze 35 lat do emerytury to niech zmini zawód i juz.
a po drugie to wcale bym to chołoje skasował

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Peter, przepraszam, ale skąd wziąłeś informację, że strażnik miejski przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy? Przecież to bzdura. Strażnik miejski/gminny jest urzędnikiem miasta/gminy i jest zatrudniony na zwyczajną umowę o pracę. Opłaca składki ZUS itp. Straż Miejska/Gminna nie jest formacją mundurową podlegającą pod Państwo i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jak np. Policja, Straż Graniczna itp.
Strażnik miejski jest zatrudniony zgodnie z Kodeksem Pracy na zwyczajną umowę o pracę i nie ma żadnych przywilejów emerytalnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

mietek12345: a stąd mój tekst: http://biznes.onet.pl/praca/prawo-pracy/wczesniejsze-emerytury-dla-straznikow-miejskich/62bge4


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Perer Ty pewnie masz chody u małolata p.prezydenta poroozmawiaj z nim i wszystkich strażników puscie już na emeryture nie czekając na wiek emerytal
ny Miasto będzie miało oszędnosci a panicz i tak rozdysponuje te oszczędnosci nie na cele potrzebne dla miasta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Peter, szmatławiec \"onet.pl\" mylnie zatytułował treść artykułu oraz w treści podał nieprawdziwe informacje. To, że jakaś tam rada komendantów straży chce coś wysłać do Trybunału, nie znaczy jeszcze, że strażnicy miejscy dostaną prawo do wcześniejszej emerytury. Rzekłbym nawet, że jest to wręcz niemożliwe. Autor artykułu: Pani Justyna Sobolak jest bardzo niekompetentną osobą, gdyż podaje nieprawdziwe informacje. Strażnicy Miejscy nie mają żadnych praw czy przywilejów emerytalnych i bzdurą jest, że mogą przejść na emeryturę po 35 latach pracy. Objęci są systemem powszechnym tak jak każda osoba zatrudniona na umowę o pracę.
Peter, jeśli jesteś innego zdania czy chcesz dyskutować na jakiś temat to podaj podstawę prawną. Znajdź mi w Ustawie o strażach gminnych zapis, że strażnik miejski ma prawo do emerytury po 35 latach (albo podaj jakiś inny akt prawny).
To są bzdury i brak kompetencji ze strony niedouczonych \"redaktorów\".
Swoją drogą artykuły takie pisane są tylko i wyłącznie po to, aby zachęcić swym tytułem jak największe grono osób do odwiedzenia strony. Podobny trik wykorzystują też szmatławce typu wp.pl czy tvn24.pl.
Uwierz mi, że nie ma nawet najmniejszej szansy, aby strażnicy miejscy/gminni zdobyli przywilej przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

mietek12345: w podobnym tonie trąbią wszystkie dzienniki. Nie rozróżniam szmatławców (jak niektóre określasz) od pozostałych. Tu przykład gazety prawnej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/885247,straz-miejska-walczy-o-wczesniejsze-emerytury.html. Przyznaję Ci rację, że nie wiem skąd dziennikarka onetu zacytowała ten wiek emerytalny - 35 lat?! Zgadzam się z Tobą, że to jakieś nieporozumienie. Ale, że straż miejska chce być traktowana podobnie jak policja to już nie jest informacja wyssana z palca.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Kolego, jak się chce o czymś dyskutować to trzeba mieć o tym chociaż minimalne pojęcie. Ty, ani wyżej wypowiadający się tego pojęcia nie macie. Nie jest sztuką przeczytać bzdurny artykuł napisany przez pseudo redaktora, który pisze z przekłamaniem, a sztuką jest wyciągnąć z tego artykułu wnioski.
A więc:
\" Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP (KRKSMiG) przygotowała wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w którym chce wykazać, że obecnie obowiązujące zasady przechodzenia na emeryturę są niezgodne z konstytucją.\"

Widzisz? Warto na początek zastanowić się czym jest ta Krajowa Rada Komendantów.
http://www.krksmg.pl/statut,638,art.html
Masz to tutaj.
Reasumując Ty gdzie pracujesz? Jesteś ochroniarzem, ratownikiem medycznym, pracownikiem domu pogrzebowego? Załóżmy, że wykonujesz jeden z tych zawodów. Tak więc Ty również możesz sobie założyć Krajową Radę Pracowników ochrony czy ratownictwa medycznego, a nawet pracowników domów pogrzebowych i w ich imieniu walczyć o lepsze warunki pracy, przywileje czy wcześniejszą emeryturę. W każdym z tych zawodów na pewno znalazłyby się solidne warunki do tego, aby dać takiej grupie zawodowej wcześniejszą emeryturę, bo mycie i ubieranie zwłok na pewno odbija się na psychice.

Możesz też założyć związek zawodowy i walczyć o interesy swojej grupy zawodowej. Mamy w kraju demokrację.

Podsumowując to, że jakaś tam Krajowa Rada Komendantów czegoś tam wysłała jakieś pismo do Trybunału Konstytucyjnego to jeszcze nie znaczy, że będą WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY DLA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, tak jak opisano to w nagłówkach artykułów.
Po prostu Straż Miejska jest bardzo znienawidzoną formacją w tym kraju i redaktor pisząc taki artykuł wiedział doskonale, że będzie on cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczeństwa czyli automatycznie będą z tego zyski. Podczas czytania tych artykułów wyskoczyło mi z kilkanaście różnych reklam. Rozumiesz?
Zostawmy więc na razie kwestię wcześniejszych emerytur strażników miejskich, bo na chwilę obecną to są bzdury.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Re: drastyczne - odnajdźmy czyj to pies


mietek12345 napisał:


Autor: mietek12345 (---.play-internet.pl) Data: 24-07-15 19:26

Wielka mi afera...pies. Tyle kasy, czasu i ludzi angażować, bo po polu biega jakiś kundel... Zajmijcie się lepiej pomaganiem wychudzonym dzieciom, jeśli już chcecie pomagać, a nie psom!

Re: drastyczne - odnajdźmy czyj to pies

Autor: mietek12345 (---.play-internet.pl) Data: 26-07-15 08:22

W tyłku mam bezpańskie kundle! Namnożyło się tego cholerstwa i tylko szerzą brud, smród, choroby i gówna na trawnikach. Powinno się te kundle wyłapywać i usypiać!
A wam drodzy \\\"naprawiacze świata\\\" z \\\"wielkim sercem\\\" polecam wolontariat w hospicjum czy w szpitalu, jeśli rzeczywiście chcecie zrobić coś dobrego.
-----------------------------------

Oto druga twarz tego mietka12345

mietek12345 twojego debilizmu nie da się komentować!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Jaka twarz? Jaka druga? Chłopaku, moja twarz jest jedna i ta sama, jednak co wspólnego ma temat bezpańskich psów z tematem emerytur strażników miejskich? Myślisz trochę? Jeśli nie to cofnij się do podstawówki i nie zawracaj tyłka inteligentnym ludziom na poziomie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

mietek1234: ty faktycznie pieprzysz.
Piszesz: Podsumowując to, że jakaś tam Krajowa Rada Komendantów czegoś tam wysłała jakieś pismo do Trybunału Konstytucyjnego to jeszcze nie znaczy, że będą WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY DLA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH, tak jak opisano to w nagłówkach artykułów.

a kto wg ciebie napisał, że te wcześniejsze emerytury będą ???!!! Odniosłem się tylko krótko, na podstawie ogólnokrajowych publikacji, że takie kroki są czynione. Człowieku masz jakieś halucynacje!
Czy mamy rozumieć, że to tylko ty jesteś rzecznikiem wszystkich grup zawodowych i jak taki masz jedyną wiedzę na ten temat ?!


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !


Autor: peter (---.2.biaman.pl)

Data: 29-07-15 10:07


Obecnie strażnicy miejscy i gminni nabywają uprawnienia emerytalne po 35 latach pracy. To, jak twierdzą, zbyt długi okres, jak na specyfikę pracy, którą wykonują, a którą porównują do pracy policji.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Pozdrowienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

No i gdzie tu widzisz, że te świadczenia będą ?! Napisałem wyżej, że nabywają te świadczenia jak wszyscy śmiertelnicy !! Wszyscy dziennikarze piszą, że ich stowarzyszenie planuje wystąpienia do Trybunału. Co tam jeszcze jest wg ciebie \"nie halo\" ? Czy ty jesteś jakimś strażnikiem miejskim albo wioskowym bojącym się o swoje stanowisko? Jestem, jak wielu innych za tym aby zlikwidować ten śmieszny twór i doposażyć pieniędzmi z kasy miasta żłobki albo domy dziecka! Koniec tej polemiki.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !



.....tępy, niekompetentny urzędas...... - ulubiony zwrot \"inteligenta na poziomie\" mietka12345

A gdzie ta fabryka takich szpagatowych inteligentów?!!!

źródło internet

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=714523&t=714523

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Wszyscy inni nie nabywają prawa do emerytury po 35 latach pracy. Napisałeś bzdurę chłopie, a swojego pierwszego posta nie poparłeś żadnym linkiem ani cytatem.
Nie, nie jestem strażnikiem miejskim. Nie jestem też za likwidacją tej formacji. Uważam, ze powinna istnieć, ale w innej formie. W obecnej formie jest to maszynka do nabijania miejskich i gminnych kas. Nie wiem czy wiesz, ale kilka dni temu Sejm odebrał im prawo do używania fotoradarów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażnicy miejscy na emeryturę !

Chłopie, jesteś tak zapalczywy, że nawet nie czytasz wszystkiego. Kilka wpisów poniżej swojego pierwszego posta zamieściłem:

Autor: peter (---.2.biaman.pl) Data: 29-07-15 14:47

mietek12345: Przyznaję Ci rację, że nie wiem skąd dziennikarka onetu zacytowała ten wiek emerytalny - 35 lat?! Zgadzam się z Tobą, że to jakieś nieporozumienie.

Ale Ty czytasz wybiórczo. Przyczepisz się jak rzep psiego ogona i tyle. Wiem, że zabrano im prawo do używania fotoradarów. Przejdź się na nasz Stary Rynek. Popatrz na różnej maści meneli tam paradujących. Czy widziałeś jakąkolwiek interwencję naszej Straży Miejskiej? Przecież jak odebrali im robotę przy pilnowaniu radaru na Piłsudskiego obok szpitala, to już dwóch z nich, którzy przez cały dzień spali tam w samochodzie, mogłoby robić coś innego !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org