czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam wszystkich.
25-26 lipca br. białostocka firma Veneda zorganizowała w hotelu Gromada prezentację swoich wyrobów, połączoną z degustacją przyrządzonych na nich potraw i sprzedażą drogich garnków i masażerów. Dawali mnóstwo \"drogich\" prezentów tak jak noże o rzekomej wartości 100€ (na allegro 32zł).

Dzwonią do domu , zapraszają do Gromady po odbiór nagrody. Na miejscu z pośród wyselekcjonowanych osób \"losują\" (innymi słowy wybierają starsze osoby), dają do podpisania jakieś papiery( tym weksel), i wychodzi na to że kupiliśmy 3 garnki za 4 tysiące złotych. 4000zł to \"promocyjna\" cena bo normalnie garnek kosztuje 3 tysiące a my dostajemy super ofertę 3 garnków za 4 tyś. W rzeczywistości jeden garnek kupują w hurtowni za 120zł. My możemy znaleźć identyczne na allegro za 179zł.
Cała impreza jest na 36 rat. z 4000zł spłacimy 7000zł.

Z firmą Veneda można skontaktować się jedynie za pośrednictwem telefonu do Biura Obsługi Klienta. Za każdym razem słyszymy informację: „Przepraszamy, ale nie możesz pozostawić tym razem wiadomości. Prosimy spróbować później”.

Po wizycie w siedzibie firmy pracownik mówi że odstąpienie od umowy jest niemożliwe, każdemu podsuwają między umowami weksel do podpisu który rzekomo jest do podpisu dobrowolnie. A to nieprawda!
Byłem u prawnika wszystko wyjaśniłem i zgodnie z art. 27 ustawy praw konsumenta można zrezygnować w ciągu 14 dni roboczych.
Oczywiście w siedzibie firmy nikt nie podbije od razu nam takiego oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Powiedzieli że przyjmą dokument ale nie przybiją nam pieczątki i nie dadzą pokwitowania przyjęcia takowego a że na rozpatrzenie takiego oświadczenia mają 14... grają na czas żeby później stwierdzić że jest za późno i klient musi zapłacić. Sposobem na to jest wysłanie oświadczenia pocztą poleconym z potwierdzeniem doręczenia-i mamy pokwitowanie.
Następnie od daty wysłania listu mamy 10 dni na zwrot towaru najlepiej nie naruszonego. Inaczej może być znaczny problem ze zwrotem. W innym wypadku należy zwrócić to co było w miarę nie używane bądź nie ma śladów używania.

Co do umowy z bankiem to jest anulowana razem z odstąpieniem od umowy.

Strzeżcie swoich rodziców, dziadków, znajomych, rozsyłajcie ten tekst mówcie o tym. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy z odstąpieniem od umowy służę pomocą, napisze odpowiednie formularze, wytłumaczę.

Śmierć wszystkim naciągaczom!!!

May the force be with u

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

to kur wy je bane, pierdo lone kapusty zaje bane, zabic to zamalo kur wy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada



stefannowak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Udostępniajcie ten tekst gdzie się da, FB i inne, chciałbym pomóc jak największej ilości ludzi. Sprawmy by ci oszuści zarobili mniej!!!

May the force be with u

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

przecież to nasza kochana Galeria :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Madano, uważaj co piszesz, Veneda to tylko nazwa galerii, jednej z wielu, których właścicielem jest Echo Investment.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

jak tacy ludzie mogą spać spokojnie :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Człowiek człowiekowi, polak Polakowi... :(
Rwijmy chwasty!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

To gów.no ma się w Polsce tak dobrze jak Barszcz Sosnowskiego.
Mafia jeżdżąca po kraju w poszukiwaniu jeleni.
A jeleniom podarki już po wyjściu z impry się rozpierd....ą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Dokładnie są jak barszcz Sosnowskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

I co najlepsze nie wpuszcza nikogo kto ma mniej niż 40 lat bo starszych jest łatwiej naciągnąć. Na zaproszeniu ani przez telefon nie informują że nie każdy może wejść dopiero bezpośrednio przez wejściem okazuje się że można pocałować klamkę i zostać odeslanym do domu. Najgorzej mają ci którzy na pokaz przyjeżdżają patenascie kilometrów na darmo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Niestety na naukę nigdy nie jest za póżno, po co liczycie na darmowe prezenty? chciwość i pazerność was gubi, póżniej płacz i narzekanie. Tego rodzaju firmy są bardzo pożyteczne bo uczą was rozumu i myślenia a wiadomo że polak mądry po szkodzie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

A jakby tak Ciebie oszukali żebyś nawet na PKS do szwagra nie miała? Tak samo byś pisała?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Po co w ogóle ludzie chodzą na takie pokazy????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Myślę że te firmy nie mają na celu uczenia ludzi rozumu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

ktoś powinien prychodzić na te spotkania i mówić ludzim na głos, żeby nie podpisywali tych papierów - powiem więcej: jeśli taki dokumetn zawiera zabronione klauzule, wzywać od razu policje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam :) potrzebuję pomocy w napisaniu od odstąpienia od umowy firmy Veneda której dałam się z manipulować .Jestem dzień po prezentacji .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Znowu reklama galerii😁

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam.

Pomóżcie ludzie, dałam się na to nabrać i podpisałam weksel. Jeżeli już odstępowaliście od umowy to proszę napiszcie jakie pismo wysyłaliście???
Mam pytanie do autora HAnaMICHI. Czy podpisywał/a pan/i weksel?
Zakupiłam garnki we wtorek 29.09.2015 na prezentacji ale chcę odstąpić od umowy i proszę o Waszą pomoc.

Pozdrawiam,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Nie wdawać się w gadkę jak dzwonią tylko od razu dziękować mówiąc że nie przyjdę lub że mnie to nie ciekawi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Czy może mi ktoś pomóc w sprawie pisma o odstąpieniu od umowy i jak to wygląda później jeżeli jest podpisany weksel?
Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Ja jak do mnie dzwonią z takimi zaproszeniami od razu się rozłączam nawet bez dziękuję i do widzenia, na więcej nie zasługują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Dobrze ale czy może mi ktoś pomóc jeżeli jest weksel podpisany jak to wygląda ze zwrotem towaru? Jak najbardziej chcę odesłać ale mam podpisany weksel. Potrzebuję pomocy w tej sprawie i w sprawie napisania pisma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

nela206cc: ale dlaczego chcesz oddawać ? Są uszkodzone? Autopilot nie działa? Nie chcą dietetycznie gotować ? Co z nimi nie halo ??


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

nela206cc - kieruj się do rzecznika praw konsumenta.

Łomża, woj. podlaskie
Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łomży

ul. Księcia Janusza I/1
18-400 Łomża
tel. 86 216-51-54
faks 86 216-72-55
lomza@bialystok.wiih.gov.pl
Miejski Rzecznik Konsumentów

ul. Stary Rynek 14
18-400 Łomża
tel. 86 215 67 47
faks 86 216 45 56
e-mail: rzecznik.kon@um.lomza.pl
Powiatowy Rzecznik Konsumentów

ul. Szosa Zambrowska 1/27
18-400 Łomża
tel. 86 215 69 06
faks 86 215 69 00
e-mail: m.pienkowski@powiatlomzynski.pl

https://uokik.gov.pl/problemy.php?source=wg&problem=1&wojewodztwo=42&miasto=44

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

editka18 Bardzo dziękuję :) Na jutro jestem umówiona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

To jest podobnie z oszustwami na tzw. wnuczka.
Mimo wielu ostrzeżeń ludzie dają się nabierać.
Podobnie i na tych pokazach.Pomimo że zewsząd
dochodzą słuchy o tych bubelomaniach ludzie na to
chodzą.A czemu?
Bo za darmo dostaną jakieś gów.no w ładnie opakowane.
A jelenie potem płacą i płaczą!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

witam mam taki sam problem moja mama i ciocia zostały oszukane dziś o 10 00 podpisały weksel in blanco proszę o wzór umowy odstąpienia od sprzedaży i pomoc czy zakupiony towar można zwrócić samemu czy lepiej wysłać kurierem za pokwitowaniem odbooru aby miec dowód bardzo prosze o kontakt mój numer 508 130 821

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Garnki, pościel itp. Przed Świętami trzeba uważać na starsze osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

jeśli dałeś się nabrać na zakupy w firmie veneda na pokazie to nie rozmawiaj z nimi bo tylko dostaniesz roztroju i chcesz odstąpić od wciśniętego zakupu na niebagatelną sumę to poczyń następujące kroki 1-wyślij pocztą za potwierdzeniem odbioru -oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa 2.skieruj się do banku jeżeli wiesz jakiego i tam odstąp od umowy kredytowej zabierając ze sobą umowy sprzedaży od nich otrzymaną 3-wyślij towar kurierem za potwierdzeniem nie czekając na potwierdzenie pierwszego puntu Koszty to około 60-80 zł.

gacek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

firma tym razem wciskała garnki, odkurzacze,i maty masujące to odbywało sie okolice warszawy a na wejściu do lokalu na pokaz zabierali zaproszenia

gacek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

zapomniałam dopisać postaraj się załatwić odstąpienie od umowy w 10 dni podpisanej z nimia towar odesłać w 12dni i decyduje data stempla pocztowego

gacek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

jeśli można prosiłabym o wzór odstąpienia od umowy
mój numer telefonu:502013603

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam,

czy komuś z Państwa udało się załatwić coś z nimi ? bank tak bez problemu anuluje ten kredyt.

Moja mama w dniu dzisiejszym została naciągnięta właśnie na garnki, odkurzacz i matę, przez ww Firmę.
Jak jutro od rana będzie wszystko załatwiane to jeszcze sprawa świeża więc może jeszcze nic nie zdążą uruchomić, prawda ?


Pozdrawiam
Majka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Takie rzecz trzeba zgłaszać do UOKiK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Czy ktos nie moze naslac im prokuratury na miejsce prezentacji ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

A co prokuratura da? Sprzedają to zgodnie z przepisami prawa, tak mi się wydaje. Od klienta zależy czy da się zrobić w bambuko czy nie. Kupując podpisuje papier i tym samym zgadza się na wszystkie warunki sprzedażowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witaj
Moja mama tak samo dała się naciągnąć tej firmie na prezentacji. Kupiła mate masującą i mate wełnianą a w prezencie otrzymała garnki i odkurzacz.
Postanowiłem że też zrezygnujemy z zakupu .W dniu dzisiejszym wysyłam odstąpienie od umowy do banku i do firmy VENEDA. Konsultowałem z prawnikiem i mówi , że jeśli była umowa na odległość zawierana nie w siedzibie firmy tylko na pokazie . W naszym przypadku było to w restauracji to mimo wszystko jeśli weksel był podpisany Jest nieważny do 14 od podpisania umowy .Moje pytanie brzmi czy ktoś wie gdzie odesłać towar zakupiony czy na adres firmy Venada sp.z.o.o. Odsyłał ktoś z was czy firma przyjęła dany towar czy odmówiła kurierowi przyjęcia przesyłki

Proszę o odpowiedź

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam,

czy komuś z Państwa udało się załatwić coś z nimi ?

Mój brat w dniu dzisiejszym został naciągnięty właśnie na garnki, odkurzacz i matę, przez ww Firmę. Chcę odstąpić od umowy i proszę o Waszą pomoc. prosiłbym o wzory odstąpienia od umowy.Odsyłał ktoś z was czy firma przyjęła dany towar czy odmówiła kurierowi przyjęcia przesyłki.Jak załatwić sprawę weksla.
.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Jakim cudem wy sie nabieracie na takie głupoty?...

;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam. Z tej strony Aneta T. Także padłam ofiarą oszustw firmy \"Veneda\". Bardzo proszę o numer kontaktowy. Chciałabym z Panią porozmawiać.
Serdecznie pozdrawiam
Aneta T

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Byłam na pokazie w Tychach 07.05.2016r.
Wygrałam matę masującą, wełnianą, garnki, noże, masażer do stóp, kartę VIP
bagatela 6400 zł w ratach.
W poniedziałek byłam u Rzecznika Praw Konsumenta wysłałam pismo z odstąpieniem od umowy.
Następnie byłam w banku anulować kredyt ( nie jest jeszcze widoczny in w systemie ale zrobiłam to zachowawczo )
Wysyłam im to całe gówno jeszcze dzisiaj....
mam nadzieję że nie będą mnie za to ścigali.
PS. Byłam też na policji....

Oczywiście telefonów nie odbierają !!!!!

Daj znać jak się sprawy mają.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

hdfbqgfiuwef

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam.
Nie zgadzam się z opiniami poprzedników. Ja wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolona z urządzeń tej firmy. Bardzo kompetentni przedstawiciele firmy, kontakt z firmą również bardzo dobry. Wszystko załatwione pomyślnie, więc nie rozumiem o co ten cały szum...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Vipek ale nie każdy będzie za taki sprzęt przepłacał kilkakrotnie.
Widocznie Ty jesteś na tyle ograniczony, że nie robi Ci to różnicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Bo to zależy od osób które prowadzą takie spotkanie :-) ogólnie chodzi o to by coś sprzedać ale są tacy prowadzący że będą na siłę zmuszać do kupna i loosować osoby a będą tacy co powiedzą o produkcie i tyle :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Witam, osobiście miałem tą przyjemność pracować jako konsultant który \" zawraca wam głowę\" przy okazji miałem przyjemność dzwonić do Łomży i umawiać spotkanie z Venedy :-) konsultant to nie na nic wspólnego z firmą która prowadzi to spotkanie :-) firma w której pracowałem a była to Verona Consulting dostawala informacje ze w Łomży w Hotelu Gromada tego dnia będzie spotkanie :-) nasz koordynator dostał z Lublina bazę numerów wklepal ją do systemu i dzwonimy :-) Ale chciałbym podziękować tym którzy skorzystali albo chociaż przyjęli takie zaproszenie :-)
PS. konsultant nie ma wpływu na zachowanie prowadzących spotkanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firma VENEDA Sp.z.o.o. sprzedająca garnki na prezentacji w hotelu Gromada

Ja nie uważam, że te garnki są złe, ale ta cena to jest jakiś paradoks! Wolę wydać pieniądze na takie firmy jak Zwilling, Ballarini, Staub, czy BSF, które gwarantują jakość materiałów, wykonania oraz długoletnią trwałość. Zwilling produkowany w Soligen i z niemiecką trwałością i długoletnią jakością kostzuje ZNACZNIE mniej i nie muszę się przejmoować przez lata wymianą garnków, patelnii do grillowania, pieczenia, gotowania, czy innych akcesorii kuchennych

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org