sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
serwis foto

Mam pytanie czy w Łomży jest serwis foto a dokładnie chodzi o to że zostawiłem na noc w samochodzie aparat i rano jak go odpaliłem to obiektyw od środka zaszedł mgłą ktoś to w Łomży wyczyści ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

włóż (zamknij) do kartonu z ryżem sypkim (tylko nieugotowanym :)) na kilkanaście godzin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

Sami fachowcy widzę ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

hmm, przeciez kajetan ci dobry sposob podal, czego chcesz wiecej? nie sprobujesz? trudno.
Nie podoba sie, przejedz po miescie na kazdym kroku jak nie jakis sklep z aparatami, to komisy ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

tak zrobiłam z zalanym telefonem-włożyłam do ryżu i działa :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

Bo czasami proste sposoby są najlepsze, a zawilgocenie daje sie usunąć bez udziału serwisu :-)







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: serwis foto

vn750, nie ma za co.
Po pierwsze, to tylko para wodna, która za jakiś czas sama zniknie, ale będzie się pojawiała co jakiś czas, jeśli nie osuszysz.

Po drugie jeśli jest na szkle, to jest również na matrycy

po trzecie na starym rynku jest zakład foto, tam jest jeden pan, który pewno tym się zajmie

czwarte, są dwa serwisy w Białymstoku, które usuną taką wilgoć

po piąte owe punkty 3 i 4 zrobią w ten sam sposób, używając ewentualnie innego środka do wchłaniania wilgoci, bo nikt rozsądny nie będzie tobie gmerał po soczewkach lub matrycy przez głupią wodę, bo to się osusza, nie wyciera.
Koszt w serwisie, to około 180-200 zł z wysyłką, a kg ryżu 6 zeta.
Ja usunę wilgoć za 100-kę.

Jak masz uczulenie na ryż, albo myszy w domu, przejdź się do jakiegoś sklepu obuwniczego i poproś kogoś o małe saszetki z 5-10 kartonów (przeciw wilgoci, w każdym kartonie znajdziesz).
Działanie takie same efekt 100% ale pewno i tym ciebie nie przekonam, w zasadzie już nie chcę i nie zdziwię się, jak zaskoczysz nas jakąś kryptoreklamą serwisu. Teraz, to jedynie porada dla innych, mający podobny problem z drobną elektroniką.
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org