środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
honda civic vi stacyjka pomocy

Siemka, ja z takim pytaniem, otóż mam hondę civic vi od niedawna i nie wiem co to jest za pozycja w stacyjce samochodu co się wciska kluczyk do końca i przekręca tak jakby do tyłu, zablokował mi się kluczyk w stacyjce i nie mogę go wyjąć nawet siłą( mogę przekręcić i zapalić silnik) a gdzieś czytałem że można jakoś rozkodować kluczyk czego bym nie chciał, wcześniej było ok. a dziś taka niespodzianka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Sprobuj nieco poruszać kierownicą gdy przekęcasz kluczyk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Czy to jest skrzynia automatyczna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Samochód jest w manualu 1.4i s 98r sedan. ruszanie kierownicą nic nie daje, jakby te ostatnie ząbki w kluczyku o coś zawadzały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

mam taki sam hondziuś i tez tak mi sie wydarzyło, powoli powoli porusza kierownica po jakimś czasie puści i będzie oki tylko bez nerw cierpliwie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

no nie wiem, zobaczę jeszcze ale pół godziny próbowałem i nic, trochę wychodzi a dalej nie chce. Czytałem coś na ten temat w necie to tam było napisane żeby rozebrać i nasmarować te zapatki ale jak mi kluczyk siedzi to nie wyjmę stacyjki:( a nie wiesz jeszcze po co jest ta pozycja w stacyjce co się kluczyk wciska i przekręca do tylu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

weż biały smar prysnij i wyjdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Ciekaw jestem czy uporales się z tym kluczykiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

nie uporałem się, grzebałem pół godziny i nic, jutro może kupię ten smar biały to może pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

no właśnie jak go wciśniesz i przekręcisz do tyłu tzn do siebie, to wtedy wyjdzie, często jak kluczyk jest już wyrobiony to się zacina właśnie w tej \"przed ostatniej pozycji\"

Kto nie pamięta Ten nie Przypomni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Jest to pewna informacja? jak już pisałem naczytałem się już trochę o rozkodowaniu kluczyków a nie za bardzo mi po drodze z wydaniem niepotrzebnie kasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

W każdym civicu którym jeździłem tylko tak wyjmowałem kluczyk, z tego co wiem to rozkodować immobilizer można wkładając oryg. czerwony kluczyk i włączając na nim zapłon.

Kto nie pamięta Ten nie Przypomni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

ok, znalazłem instrukcję obsługi hondy civic:) to się nazywa blokada, blokuje kierownicę a jak nie wciśniesz to nie blokuje czy jakoś tak ale dzięki za pomoc, jutro jeszcze pokręcę i zobaczymy:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: honda civic vi stacyjka pomocy

Ok dzięki wszystkim za chęci pomocy w rozwiązaniu mojego problemu:) Wcisnąłem kluczyk i przekręciłem tzw do tyłu, trochę się poszarpałem i wyszedł:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org