środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
strajk lekarzy

Zapowiada się strajk generalny lekarzy rodzinnych. I słusznie. Już od dawna widzę, jak ta klasa zawodowa ubożeje. Kilka lat temu zwolnili się ze szpitali, sprywatyzowali, wynajeli gabinety, zatrudnili pielęgniarki i co?

Pielęgniarki nie dają tak chętnie duapy jak w szpitalu, bo nie ma tu nocnych dyżurów, a zamiast spodziewanych 100.000,00 zł miesięcznie zarabiają jakieś marne grosze. Jak marne? Zacytuję prasę z 2013 roku.

\"Ile więc zarabia lekarz rodzinny? 30.500,00 zł – tyle wg źródeł NFZ wynosi średnia rzeczywista stawka miesięczna lekarza rodzinnego, praktykującego prywatnie. Po odliczeniu wszystkich podatków i tak mu pozostaje sporo w kieszeni.

Pensja lekarza rodzinnego nie zależy bynajmniej od tego jak wielu chorych przyjmie. Zależy od tego ilu ma zarejestrowanych pacjentów.

Za każdą zapisaną do niego „duszę” Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc 8 zł miesięcznie. To jest stawka podstawowa. Jest ona 3 razy wyższa jeśli pacjent cierpi na cukrzycę lub choroby układu krążenia. 1,8 razy wzrasta jeśli pacjentem jest osoba po 65. roku życia. 1,6 - w przypadku dziecka do 6 roku życia.

Jeden lekarz może mieć maksymalnie zapisanych do siebie 2750 osób. Gdyby miał pod swoją opieką tylko osoby od 20 roku życia do 65 lat, nie chorujące na cukrzycę, serce to fundusz będzie mu płacić miesięcznie tylko 22.000,00 zł\".

Ja też za takie dziadowskie pieniądze nie chciałbym nawet ruszyć pupy z ciepłego domu, wsiadać do nie nagrzanego nowego, lub 2-3 letniego wozu i zapieprzać po Sylwestrze do roboty. Z obrzydzeniem patrzeć na trzęsące się emerytki, podstarzałe już pielęgniarki i brudne ściany przychodni, które z własnej kieszeni kiedyś wreszcie muszę wyremontować. To już wolę szkolenie zawodowe w hotelu Burdż al-Arab w DUBAJU, lub innym tropikalnym kurorcie!


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Dobrze napisane 👍.co prawda to prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Racja!!! Niech się bujają- \"biedni lekarze\"! Zawsze im mało! Jakby zarabiali po 1500 to mieliby prawo strajkować!! Ale im jest tak dobrze w Polsce, że aż za dobrze.. trzeba to ukrócić i w końcu ktoś coś robi, tylko żeby Bartek nie zmiękł..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Wiesz Peter, też mogłeś uczyć się i zostać lekarzem rodzinnym! Ale nie o tym chcę pisać. Jeśli masz żal do lekarzy, to od..... się od pielęgniarek. Jeśli wystawiasz takie opinie pielegniarkom, to tylko dlatego, że pewnie Tobie kiedyś któraś pielęgniarka dała kopa w d... i do dzis nie możesz sie z tym pogodzić! Także powstrzymaj się od swoich chamskich komentarzy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

cypis
Wybacz on nie chciał nosić teczki.Od noszenia woreczków rozumu nie przybywa.Tępota umysłowa ściąga za sobą zazdrośc/vide Ziobro/.Trzeba się było uczyć \"na chyżego ruja\",\"na hrabiego bóla\".lecz w swojej tępocie rodzinnej zostałeś marnym trollem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

cypis
Piszesz, że Peter mógł się uczyć na lekarza. Ok, ale nie każdy miał, czy ma środki i predyspozycje na medycynę. Poza tym tak piszesz jakby Ci przeszkadzała opinia innych! Daj spokój,bo zaraz na innym forum będziesz jechał po rządzie, a przecież mogłeś sie uczyc na polityka!!:D
tak więc żadne głupie komentarze nie zmienią tego że rodzinni mają kilkadziesiąt złotych miesięcznie a teraz mogą parę groszy stracić i się burzą!!! W ogóle powinni dostawać pieniądze za przyjętego pacjenta, a nie za zapisanego!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Jak pielegniarka zgrabna i ladna to co ten lekarz ma robic w nocy👀

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Tak....nie każdy miał środki....

A podobno lekarze studiowali za darmo....tak twierdzą komentatorzy.....

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Przytaczacie tylko kwoty i sposoby funkcjonowania przychodni podawane przez nfz, który od tylu lat dyma was na wszystkie strony. Lekarze próbowali negocjować i zgłaszać błędy w projekcie już od pół roku i co? I nic. MZ ma to w d*, bo najlepiej kasę upłynnić gdzie indziej. Wolę niech i lekarz dostanie 50tyś, ale mnie przyjmie, niż mam płacić co miesiąc kilkaset złotych składek na bandę złodziei, którzy nie raczą negocjować z lekarzem, nie słuchają gdzie są błędy, bo tylko czekają na nasze pieniądze. To dla nich człowiek może zdychać, aby najniższym kosztem i po najmniejszej linii oporu. W tej całej aferze mocno zastanawiam się komu tak na prawdę zależy na zagarnięciu większej kwoty, bo minister zdrowia lubi mocno wyolbrzymiać sumy podawane do wiadomości publicznej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

PA haha to chodz prywatnie i masz problem z glowy,a lekarzom jak za malo to niech przyjmuja tylko prywatnie z zakazem pracy w innych placowkach...a nie jak dzisjaj prace na panstwowym traktuja jak relaksik i nie maja cazsu dkla pacjenta bo bidulki sa zmeczeni praca na prywatkach..kpina z pacjentow.
Ps pielegniarka na naszym zadupiu wyciaga ok.2000na ms ,opiekun medyczny,sanitariusz najnizsza krajowa to jest tyle ile mw jeden dyzur 12 h lekarza ...I dla tych ludzi naleza sie honory bo gdyby oni zastrajkowali to dopiero bylaby katastrofa .....wiec niepierdolic mi o poszkodowanych i biednych lekarzach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

No nie- zgadzam sie z Toba w 100% , lekarzom jest, bylo i bedzie wiecznie malo! A pielegniarki badz sanitariusze odwala cala robote i co z tego maja 2000 zl miesiecznie ??? Albo i tego nie ma... eh ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Po pierwsze
Ten protest nie dotyczy kasy(czas sobie w końcu uświadomić.....chyba, że wątek na zamówienie)
Po drugie
Było się uczyć na dochtora i mieć tę kasę
Po trzecie
To do no nie....jak zechcę to będę pier.....lił i ch...j ci do tego.

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

no nie czytanie ze zrozumieniem się kłania, chyba w szkole nie nauczyli.. Pisałem coś o lekarzach? Mi to wisi czy zarobi 20 czy 50tyś, aby mnie przyjął. Niestety nasz system działa tak, że pracując jesteś zobligowany do opłacania składek zdrowotnych i nie możesz z tego zrezygnować. To dopiero absurd, co? NFZ dyma wszystkich w koło na miliony i odwraca teraz kota ogonem jak to lekarze są źli i żerują na pacjencie. Już dawno jestem za sprywatyzowaniem służby zdrowia i umożliwieniem wykupywania odpowiednich pakietów w firmach ubezpieczeniowych, bo niestety na chwilę obecną nfz blokuje taką możliwość jeżeli chodzi o opiekę szpitalną, nie specjalistyczną, bo to nie problem wykupić sobie pakiet. W innym wypadku olałbym ten cyrk i ubezpieczał się prywatnie i to za dużo niższe pieniądze, a przy okazji nie utrzymywał z moich składek pasożytów społecznych, którzy nic nie robią, ale im się przecież należy, a przy okazji jak ktoś ma lepiej to już straszny problem. Czytając to forum wydaje mi się to bardzo znajome :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Autor: cypis, jeniec: prawda w oczy kole? Dodatkowo, odnośnie naszego łomżyńskiego personelu medycznego to chciałbym, aby wreszcie zaprzestano chamskiego zwracania się do pacjentów w osobie trzeciej. Ktoś, kto leżał na oddziale w naszej lokalnej placówce, wie o czym mówię. Niech zrozumie jedna z drugim, że My Pacjenci nie jesteśmy gorszą rasą od Was, - panów życia i śmierci !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

czy ktoś kiedyś słyszał by jakiś lekarz rodzinny zbankrutował ? hahaha








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Aczkolwiek NFZ i władza w tych bojach nie lepsza !




Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Peter to jest tak jak w filmie u Pana Boga za ... niech da, niech poda, niech zrobi, podejdzie, wlezie, siada, niech leży i tak można wyliczać bez końca . Zgadzam się z Tobą w 100% dużo brakuje kultury względem drugiego człowieka który przychodzi z koniecznosci a nue przyjemnosci. Swiadczy o tym liczba osób które wybierają inne szpitale w okolicy jeżeli mają taką możliwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strajk lekarzy

Dziwi mnie, że są jeszcze ludzie broniący lekarzy rodzinnych. Chyba, że to oni sami próbują się bronić, tacy biedni... represjonowani przez rząd i pacjentów. Pacjentów, którzy zamiast siedziać w domu, to łażą po lekarzach.

Broniłbym lekarzy, gdyby faktycznie leczyli ludzi, tak uczciwie, z powołania. Niestety - większość (nie wszyscy na szczęście) widzi w pacjencie tylko kasę i wypisując receptę widzi siebie na wycieczce np. do Norwegii zasponsorowanej przez firmę farmaceutyczną.
Każdy z nas wie, że dziesiątki tysięcy zł od NFZ dla lekarzy rodzinnych to tylko część ich dochodów, bo pod stołem dostają od firm farmaceutycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org