czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
śmierdzący materac

Skusiłam się na zakup materaca. Cena super, opis super, dostawa szybka, miły kurier. Z tym, że problemem jest zapach. W zasadzie to smród - klejem, chemią, ciężko powiedzieć w każdym razie śmierdzi. W pokoju nie da się długo wytrzymać, nie chcę nawet póki co myśleć by na nim spać. Sprzedawca w tej sprawie nabrał wody w usta, cóż zrobić ? Czy jest szansa, że ten zapach się wywietrzy ? Czy coś dałoby np wypranie ? Może jakaś rada?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

masz 10 dnia na zwrot, regulowany prawnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

To to wiem... z tym, że przy wynoszeniu na balkon zaciągnął się pokrowiec, wiec myślę, że zwrot nie zostałby przyjęty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Ostatnio w perfekcyjnej pani domu była porada, aby materac posypać sodą oczyszczoną i zostawić na 2-3 godziny. Odkurzyć.

Kilka lat temu miałam podobny problem z wersalką, tyle, że nieprzyjemny zapach był w skrzyni na pościel, a \"ulotnił\" się właśnie po rozsypanej sodzie i mielonej kawie naturalnej (Sposób też dobry do starych lodówek, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu). Czynność trzeba kilka razy powtórzyć. Jeśli zwrot nie wchodzi w grę, może warto spróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Najlepiej oprac para. Zabija zapach i bakterie. Polecam Ecomyjnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Rok temu kupilam materac tez smierdział chemią wietrzenie pokoju i materaca przez ok 2 tygodnie pomoglo. Teraz kupilam dla dziecka i znowu to samo wietrzy sie w zamkniętym pokoju i z dnia na dzien coraz mniej czuć. Materace się podobno pokrywane jakimiś substancjami bakteriobójczymi i w zależności z czego sa wykonane to jedne bardziej czuc drugie mniej. Cierpliwości :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Jaka cena taki produkt. Ja kupuję i polecam materace z koła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

kita, a mogę wiedzieć dokładnie jaki i gdzie kupiłaś swój materac ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

To dlatego że wszystko było super.

Materac teraz też masz super.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Trzeba było przed zakupem powąchać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Można też spróbować, dowiedzieć się kto spał na nim ostatni.Deozorant nie pomaga? Tylko nie używaj dezodorantu o zapachu leśnym bo póżniej pachnie jak gówno w lesie!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

wlasnie gdzie kupilas materac???


jakis czas temu tez chcialam kupic na allegro.

zanim to zrobilam poczytalam sobie opinie i tam ktos napisal ze smierdzi klejem itp.

po tym napisalam maila do firmy odpowiedzi nie dostalam dlatego zadzwonilam na drugi dzien i poprosilam o maila zeby miec czarno na bilym w razie czego. Kobieta po drugiej stronie powiedziala ze odpisza. Wiec czekalam i czekalam i nie doczekalam sie do tej pory. Nie odpieraja tez telefonow. Z zadnego numeru z ktorego dzwonilam. Wychodzi na to ze maja cos do ukrycia i nie chca odp. na meczace pytania.

Ciesze sie ze nie kupilam tego smroda. W koncu na tym sie spi. Jeszcze jakiejs choroby sie mozna nabawic. Lepiej zaplacic drożej i spac spokojnie.
Sa jeszcze inne wyjscia mozna kupic GĄBKĘ TAPICERSKA na Pilsudskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

kita co ty piepszysz???


to jest smród ewidentnie kleju badziewie jest robione z najtanszych materiałów to potem tak sie dzieje.

Jkaie substancje bakteriobójcze??? moze one i sa ale nie w tej taniznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Jak wyżej...potraktować sodą (na sucho) odstawić na kilka(naście) godzin do suchego pomieszczenia, dobrze odkurzyć. Dla spokoju czynność powtórzyć, jeśli dalej śmierdzi sprezentować teściowej a sobie kupić nowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

kejeten idealny prezent na święta ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Badzo dobrze wchłania zapachy węgiel drzewny. Może będzie skuteczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

dzień dobry

Być może, że kupiłam materac tam gdzie i Pani kupiła, śmierdzi jakimś klejem.
Czy u Pani zapach ustąpił ?
Ja kupiłam na allegro, w wielkiej promocji przecena 70%. Nie pamiętam teraz co to za firma.

Oszuści, pokazali obrazek materaca zupełnie innego ( lepszego)
Jakość kupionego nędzna.

U mnie też sprzedawca przestał się odzywać.

Ale najgorszy ten zapach, czy ustąpi ?
bo, nie jest proste odesłać materac 160x 200 m.


dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

ile zapłaciliście za ten materac 160x200? sprężynowy?podajcie może jakiegos linka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

wspolczuje ze dalas sie nabrac na materac z allegro. radze czytac komentarze. ja wlasnie dzieki temu nie kupilam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

ja kupiłam taki :

allegro.pl/materace-materac-malaga-9stref-kokos-160x200-h4-h3-i4772643844.html


Nie wiem czy w środku znajduje się tyle sprężyn ile obiecał producent, ciężko go rozbebeszać by to sprawdzić. Niby jak się na nim kładłam to było chyba ok... W każdym razie wytrzymanie w jednym pokoju z materacem było niemożliwe w związku z tym wystawiłam go na dwór i stoi... Ze względu na to, że jestem na siebie wściekła za taki nierozsądek (w zasadzie głupotę) to nawet go nie wąchałam teraz, ale z tego co usłyszałam z opinii innych- to już nie śmierdzi. Zobaczymy, jak wniesiemy go do domu. Szczerze odwlekam ten czas jak najdłużej...

Odnośnie komentarzy u sprzedającego - na temat smrodu był dosłownie jeden, z lipca br. uznałam, że to po prostu jakiś przypadek, na tyle sprzedanych przedmiotów, wiadomo, że może trafić się coś nie tak.

W każdym razie kasa wydana a pożytek - póki co - żaden.
Wydawało mi się, że robię zakupy na allegro rozsądnie i rozważnie... Polecam większą rozwagę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Jaka cena, taki materac. Nie oczekujemy luksusow, jeśli nas na nie nie stac. Akurat na materacu nie powinno się oszczędzać. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

evelinee masz rację. A po za tym na allegro jest coś takiego:
\"Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro. Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 10 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien wypłacić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.\"
Nie wiem po co trzymać śmierdzący materac jak można go zwrócić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Axeel85 czytając uważne moje posty, wiedziałbyś/łabyś że takiej możliwości w tym przypadku nie mam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

no właśnie doczytałem. ok. trzeba było od razu odsyłać a nie wietrzyć na balkonie a tak to tylko szkoda kasy. Aby tylko zapach tego materaca nie wpłynął szkodliwie na płuca. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Teraz to bym inaczej postąpiła. Ale zasugerowałam się, że skoro towar od producenta to jakiś tam zapach produkcji - nowości - powinien mieć... aaj... no a później to już jakoś samo się potoczyło wszystko. W ostateczności wyląduje na działce. Lub na śmietniku. Całe szczęście, że kosztował 400 a nie 1400 zł.
również pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Niejednemu facetowi, stopy gorzej śmierdzą i kobiety nie narzekają :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

nie wyobrazam sobie spac na takim materacu, wg mnie to materac made in china, dlatego śmierdzi jak śmierdzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Tak jest jak się kupuje niesprawdzony towar za małe pieniądze, nie ma nic dobrego za grosze, a materac powinien wyć co najmniej dobrej jakości, od niego zależy czy wypoczywamy, czy nie. ja na materacach nie oszczędzam, ostatnio syn zmieniał i kupiliśmy mu porządny lateksowy fimy Hevea https://artbo.pl/materace-typy/materace-lateksowe/hevea-disney-junior-lux-graffiti-boy-200-80.html troszkę kosztował ale nastolatek potrzebuje dobrego podłoża do snu, rośnie i się rozwija, jak teraz spieprzy sobie kręgosłup, to później już go nie naprawi.

Jeżeli meblujesz pokój dziecka potrzebne jest łóżko dziecięce - https://artbo.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

Ale co powoduje ten zapach? Czy to jest kwestia \"flaków\" czy poszycia? Bo, czasem zdarza się, że tkanina techniczna ma zapach właśnie zgodny z nazwą, czyli techniczny :)

Dlatego warto nabywać materace najlepiej z poszyciem, które wyprodukował dobry producent dzianin materacowych to znaczy producent sprawdzony. Inaczej zawsze można się wpakować w kłopoty. Tym większe, jeśli to jakaś firma krzak, gdzie zwrot materaca jest często niemożliwy.
Dobrze jest sprawdzić, choć sprzedawcy często ukrywają producenta poszycia, bo całość jest pod jakąś marką producenta materaca. Tymczasem produkcja tkanin materacowych czy dzianin żakardowych nie jest już wprawdzie żadną tajemnicą pod względem technicznym i niektórzy powiedzą, że wszystkie są prawie takie same. Ale jak wiemy \"prawie\" czyni przeważnie tę różnicę, która może sprawić, że zamiast solidnej, miękkiej i grubej dzianiny antybakteryjnej otrzymamy cienką i śmierdzącą tkaninę, która się rozpadnie po pół roku i gąbka lub sprężyny będzie widoczna jak na dłoni.

---
Nie ma nic przyjemniejszego, niż czytanie ulubionego Bloga :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: śmierdzący materac

w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org