wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Czy komornik może zająć sobie od tak sobie rachunek bankowy bez wcześniejszego powiadomienia jego właściciela?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


od tak sobie to nie może...
zająć bez powiadomiania może .... tzn. powiadami cię o tym wkrótce :-)


jaki sen ma zajęcie rachunku za uprzednim powiadomieniem.... po powiadomieniu to nie ma już co zajmować... tylko idiota wtedy trzyma pieniądze na takim rachunku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

w Polsce komornik to święta krowa, za mandat w wysokości 200 zablokuje konto. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności za czyny i słowa.
Podobny miałem przypadek (zablokowali). Telefonicznie wyjaśniła, że nie ma ruchu, czyli nie mogę wypłacić, żeby komornikowi zapłacić. Z komorniczki strony było to kłamstwo (jak się później okazało). Przede wszystkim bank nie ma prawa zablokować do kwoty (około) 9 tyś, taką kwotę możesz pobrać z banku, powyżej tej kwoty zostawia dla komornika. Banki blokują zeby mieć św spokój i dosłownie doradzam, jeśli bank w ten sposób postąpił, z miejsca wypisujcie się z niego, określając przyczynę, niech głąby zaczną dbać o klienta, nie komorników.
Następna sprawa, nie noś do komornika pieniędzy, bo dodatkowo policzy Tobie procent (różnica około 10). Niewiarygodne, ale prawdziwe.
Jeśli masz  problem, np z ratami, mieszkaniem... zacznij rozmawiać wcześniej bezpośrednio z nimi, bo za takim komornikiem kryje się rzesza darmozjadów, którzy po drodze zarabiają i wyimaginowanych kosztów, dosłownie z sufitu.
Z mojego mandatu zrobiło się prawie 700, a u znajomego z 1900 zł naliczyli sobie 4400.
U nas się nie pomaga na życiowym zakręcie, u nas się dobija np babcie rencistkę.
Jeszcze jedno, jeśli konto masz zablokowane, idź do kasy banku i wypłać w okienku, łaski nie robią a jeśli będziesz miał odmowę, wal śmiało do kierownika i nawet do sądu z tą sprawą.

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


barack.... nie jestem w temacie komorników za bardzo ale wiem, że na wszystko musi być podstawa prawna..... skąd te 9 tyś. zł. ???

... jesteś wzorcowym przykładem Polaka... bez obrazy \"cwaniaka\" celowo w cudzysłowiu...

bo Ty wiesz, bo Ty usłyszałeś lub przeczytałeś pewnie w internecie.... moim zdaniem nie masz racji....

bo gdybyś ją miał to logicznie rzecz biorąc w naszym kraju nikt by nie pałcił za nic do kwoty jaką sobie wymyśliłeś bo mogli by mu naskoczyć :-)...

więc wydaje mi się że napisałeś jakieś kosmiczne bzdury.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


i jeszcze jedno .... na każdą czynność komornika służy skarga do sądu za którą się płaci 200 zł. ..... i komornicy nie są świętymi krowami.... można ich zdyscyplinować.... sam kiedyś napisałem doi komornika wezwanie do zapłaty i kasę mi oddał bo niesłusznie mi wlazł na wypłatę

generalnie komornicy są świniami ale nie idiotami.... jak by nie mogli tak robić to by nie robili... problem w tym, że jak mają tytuł wykonawczy to nie mają go obowiązku sprawdzać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

tomek24... wiem, że wiesz najlepiej ale nie do końca masz o tym pojęcie.
Nazywa się wolną od zajęć i wynosi 3x średnia krajowa. Jeśli zarabiasz 3 tyś na miesiąc, to komornik poczeka cztery miesiące na swoje, wlicza się także inne wpływy na to konto, lewizny, od cioci Basi z okazji urodzin, za sprzedany samochód itd...

Jeszcze raz...
Środki wolne, to coś około 3800 zł x 3, czyli 11.400 zł w ogóle nie ulegają zajęciu, a tym samym nie jest potrzebna zgoda komornika na ich wypłatę. Dopiero po wyczerpaniu tej kwoty, bank ma obowiązek przelewać na konto komornika wszystkie wpływające na zajęte konto środki, chyba że wcześniej sąd lub wierzyciel zwolni rachunek bankowy w części, tj. co do wpływów z wynagrodzenia za pracę. Aby to nastąpiło, należy szybko złożyć do wierzyciela, a w przypadku braku jego zgody – do sądu wniosek o zwolnienie z egzekucji części rachunku bankowego. We wniosku należy wykazać, że rachunek ten jest zasilany środkami z wynagrodzenia za pracę, z którego komornik prowadzi już egzekucję i wszystko na temat.

Co do skargi sądowej na komornika zapomniałeś dodać, że to kwota bezzwrotna, co np w moim przypadku powinieneś zrozumieć ze to dodatkowe koszty ( za 200 zł niezapłaconego mandatu) Następna kasa na darmozjadów, tylko ze w kieckach.
Czyli Tomek24... zanim zwrócisz komuś uwagę, sam poczytaj, ja nie muszę. Bez urazy :)

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


wyraźnie napisałem, że ja nie wiem.... tylko, że mi się wydaje....

skoro taki jesteś pewien podaj podstawę prawną.... ustawa, art. .... inaczej taka rozmowa nie ma sensu....

każde wpisowe od pozwu jest zwracane w efekcie wygranej sprawy :-)

mieszasz średnią krajową z realnymi poborami... i ze stanem konta :-)
wolne od zajęć to jest jakaś część najniższej krajowej i wynika to z kodeksu pracy.... kwota wolna od zajęć komorniczych jest to jakieś minimum, więc się dzieli coś najniższego a nie mnoży średnią krajową :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


kwota wolna od zajęć dotyczy wynagrodzenia za pracę, potrąca to pracodawca....

nie słyszalem nigdy o kowcie wolnej od zajęć jako kwocie na rachunku w banku, więc proszę podaj mi podstawę prawną takiej Twojej kwoty wolnej od zajęć.... bo może masz rację.... a ja się przy okazji tez czegoś nowego dowiem .... i inni na tym forum....

teksty typu ja wiem, tak jest, mam rację mnie nie jarają..... podaj chociaż nazwę ustawy to sobie z chęcia poczytam :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Komornik zwraca się do pracodawcy o potrącanie z pensji pracownikowi, przy czym wolna od potrąceń jest jedynie minimalna krajowa. Jeśli zarabiasz więcej niż minimalną - pracodawca ma obowiązek Ci potrącić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

tomek24..

nie chce mi się grzebać po internecie, przede wszystkim ja nie z tych co na siłę udowadniają. Mogę ciekawiej spędzić wieczór.
po drugie za to nie zwracają, pytałem bo wtedy chciałem to zrobić (wyjaśnić skąd jakieś dziwne wydatki, naliczenia...)
Gdy poszedłem, zapytałem o ewentualny zwrot po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, otóż nie, to niczym znaczek skarbowy, bezzwrotna opłata. (Słowa pana w okienku). Nie głupi to wymyślił, na siebie bata nie będą kręcić (tak sobie tłumaczę)

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


też nie tak... powtarzasz to co jest wypisywane na amatorskich forach domowych prawników...

tydzień temu czytałem kodeks pracy, ponieważ sam zgłaszałem dłużnika do komornika i chciałem sprawdzić na ile pieniędzy moge liczyć miesięcznie.... i kwota wolna od zajęć wynosi 2/5 lub 3/5 (w tej chwili nie pamiętam bo to i tak mało) najniższej krajowej (przy pełnym etacie) przy części etatu proporcjonalnie jest zmniejszana...

informacji o tego typu rzeczach szuka się alb bezpośrednio u prawników albo w przepisach prawa a nie na forach od anonimowych podpowiadzaczy....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika


pan w okienku ci powiedział ???

myślałem, że o kosztach orzeka sąd w orzeczniu merytorycznym na podstawie ustaw a nie pan w okienku ....


ja to wszystko zrobiłem w praktyce, tak samo jak dostawałem przez rok 600 zł miesięcznie od komornika co je ściągał od osoby zarabiającej najniższa krajową....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Dosłownie wycięte ( fragment strony bankowej jak widać) i przestan proszę \"fizjonomować\" :) a kolega zakladający raczej o poradzie prawnej nie wspomniał.

https://blog.bzwbk.pl/2011/03/o-blokadzie-na-rachunku


\"...Przywileje tak. Ale dla kogo?
Uwaga, są wyjątki, w których właściciel rachunku może dysponować pieniędzmi na rachunku nawet w momencie jego zajęcia. Od czego to zależy? Od tego, czy zajęcie dotyczy rachunków bankowych osób fizycznych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą czy rachunków podmiotów gospodarczych.
To właśnie rachunki osób fizycznych (na podstawie Artykułu 54 ustawy Prawo bankowe) mają tzw. „przywilej kwoty wolnej od zajęcia”. Dzięki niemu środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby (niezależnie od liczby zawartych z bankiem umów) są wolne od zajęcia do wysokości tzw. kwoty wolnej. Jej wysokość to trzykrotne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego. Kwota wolna jest przywilejem jednorazowym i przysługuje w tej samej wysokości bez względu na liczbę współposiadaczy zajętego rachunku. Trzeba pamiętać, że przywilej kwoty wolnej nie dotyczy rachunków prowadzonych na rzecz działalności gospodarczej.\"

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

tak, pan w okienku mi powiedział o bezwrotnej jednorazowej opłacie !!! Przecież po to tam siedzi, pan od informacji siedzi w okienku z napisem informacja.

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Szukanie nie boli http://www.forum-kredytowe.pl/f145/komornik-zajecie-rachunku-bankowego-81432.html.

Poza tym komornik może zająć rachunek bankowy dłużnika bez informowania go o tym (przed faktem zajęcia). Było przecież kilka głośnych spraw, że komornik się pomylił w PESEL-u i zajęli rachunek innej osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Kwota wolna od komornika 9 tys jest, alena koncie firmowym :)
Z prywatnego konta nie wiem, ale zazwyczaj wsiada na pobory.
A zabrać może tylko kwotę powyżej minimalnej krajowej.
Jeśli dostajesz minimum lub poniżej to nie ma prawa ci tego zabrać.
Tyle w temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Wygląda na to, że może, zobacz: https://confronter.pl/pl/blog/konta-lokaty/czy-komornik-moze-zajac-konto-bankowe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

sami przyjcie i prezent przyniescie a jak nie to nie ja wiem ze wam sie cieplo zrobi dopiro tylko z pewnymi dwoma komornikami mialem w swoim zyciu do czynienia i jakos rade sobie dalem jak chcecie osobiscie we dwoch przyjme jak znajde czas zadzwoncie i sie umowcie to moze jak znajde czas was przyjme jak humor mi sie poprawi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Musza byc podstawy do zajecia, tytul egzekucyjny zaopatrzony w klauzule wykonalnosci. Natomiast inforacja o zajeciu rachunku dopiero po, inaczej dłużnik mógłby wyjąć wszystkie srodki przed dokonaniem egzekucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Odnosnie kwoty wolnej od zajecia do 2016 r obowiązywały przepisy zgodnie z którymi komornik nie mógł zająć środków znajdujących sie na koncie bankowym do wysokości 3x średnia krajowa czyli coś ok. 12.000, w 2016 nastapila zmiana przepisów i obecnie kwota wolna to 75% minimalnego wynagrodzenie co miesiąc (ok. 1570 zl).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Teraz to tak wygląda z tym zajmowaniem kwot http://komornik-wojnowski.pl/kwota-wolna-od-zajec-komorniczych-ile-wynosi-w-2019-roku/ czyli na 2019.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org