sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Jakie są potencjalne korzyści dla firmy która chce zaciągnąć auto w leasing?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

to zależy z jakiego leasingu skorzystasz. Są dwa rodzaje finansowy i operacyjny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Wrzucasz w koszty całość raty łącznie z odsetkami za najem auta na co dostajesz co miesiąc f-re. Koszty związane z utrzymaniem auta np. opony, serwis, ubezpieczenie to też koszt dla Twojej firmy,podobnie jak i wykup auta który następuje po zakończeniu umowy. To tak z grubsza i oczywiście mówimy o leasingu operacyjnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

a finansowy w zasadzie nie różni się aż tak bardzo:
- vat leży po twojej stronie płacisz od razu cała wartość przy pierwszej racie
- okres to min 12 miesięcy a max 60
- amortyzacje samochodu wliczasz w KUP i ty go amortyzujesz
- odsetki możesz również zaliczyć w KUP
- po okresie umowy samochód jest twój
to tak w skrócie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

pod linkiem jest chyba najprostsze porównanie obu leasingów tylko z 2012 roku
http://www.financiar.pl/leasing-operacyjny-czy-finansowy/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Trzeba tylko znac też jakie są minusy leasingu... gdy nie spłacisz raty...

Podpowiem: nie ma jednej raty, zabierją auto a Ty mimo że nie masz już auta spłacasz je nadal!

Leasing jest dla bogatych, z pewną sytuacją finansową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

najlepiej to w ogóle zapytaj swojej księgowej. jak kobieta jest w miarę ogarnięta i zna się na tym to doradzi ci tak że obniżysz sobie podatek dochodowy i wszystko będzie dobrze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Jest dużo racji w tym co napisał lomza1 bo auto nie jest Twoje z tą jedną ratą jednak mocno przesadził, żeby odebrać auto trzeba wypowiedzieć umowę leasingu a to trwa zazwyczaj dłużej niż jeden miesiąc. Znałem przypadki w których odbierano wyleasingowany sprzęt najwcześniej po 3 -cach. Nieprawdą jest też stwierdzenie że spłacasz odebrany sprzęt. Bo czynsz leasingowy jest za \"najem\" pojazdu więc jak go nie masz to i nie płacisz. Zgodzę się jednak ztym że leasing jest dla stabilnych finansowo płacących wysokie podatki bo pozwala je zmniejszyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Dziwne to co piszesz , bo znam przypadki że naprawdę za 1 raty! nie spłaconej przyjechali opłaceni ludzie pod dom , zabrali samochód, a pozosotałe np. 15-20 rat musiał spłacać facet bez auta, poczytajcie w goglach są opisane takie przypadki, nie wyssałem tego z palca.

Np. http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-cywilne/niesplacone-raty-leasingu.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Jak podpiszesz umowę z takim OWU - lem. To co się dziwisz. 2 co to za firma która wchodzi w leasing i nie spłaca już pierwszej raty :-D. Uważam, że jeśli weźmiesz leasing w powiedzmy pierwszej 5-tce firm leasingowych unikniesz takich sytuacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

wiecie co to dużo zalezy od tego jak sformułowana jest umowa



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

W podanym linku mamy sytuację z 2000 roku :-). Dziś rynek takich usług wydaje się być poukładany pod kątem i umów ale i przepisów prawa które to regulują. Świadomość klienta też jest już całkiem inna. Tylko frajer podpisze Ogólne Warunki Umowy z klauzulą wedle, której będzie musiał spłacać odebrane auto. Miałem 3 auta w leasingu i nie było żadnych problemów, w trakcie umów usuwałem tez 2 niegroźne szkody - też bez problemów. Auta wykupione też bez kłopotu. Podsumowując jeśli bierzesz z zamiarem zarobkowania i terminowej spłaty a nie pobujania po mieście na 3 m-ce a potem jakość to będzie to nie będzie problemów. Pamiętaj też, że w przypadku problemu ze spłatą możesz zrobić cesję umowy leasingowej na innego przedsiębiorcę, który przejmie zobowiązanie i auto. Niestety w takim przypadku ciężar odnalezienia takiego przedsiębiorcy spoczywa w 90% na Tobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Na początku br. roku była bardzo ciekawa sytuacja aby zaciągnąć na bardzo dobrych warunkach leasing. Powstała luka prawna która to umożliwiała. Obecnie można odzyskać do 6 tys zł z VAT no i cały dochodowy. Za wszelkiego rodzaju naprawy zwracają połowę VAT więc właściwie wychodzi na zero. VAT z paliwa raczej bym sobie odpuściła - trzeba to dobrze ewidencjonować. Są też kontrole z tym związane. Jak masz jakieś wątpliwości związane z leasingiem to dopytaj również na http://www.forum-kredytowe.pl/f137/.
Podsumowując koszta i zyski to jednak tych ostatnich jest więcej. Bez dwóch zdań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Dzień dobry,
Zdaję sobie sprawę, że odgrzewam stary już wątek, ale chciałbym doprecyzować kilka poruszonych spraw. Niestety jeżeli chodzi o leasing, to powtarzanych jest wiele nieprecyzyjnych informacji i półprawd, które tworzą fatalny odbiór tej skądinąd wysoko ocenianej usługi.

\"Trzeba tylko znac też jakie są minusy leasingu... gdy nie spłacisz raty... Podpowiem: nie ma jednej raty, zabierją auto a Ty mimo że nie masz już auta spłacasz je nadal!\"

To nie do końca precyzyjna informacja. Faktem jest, że niezapłacenie nawet tylko jednej raty może doprowadzić do utraty przedmiotu, ale jest to pewna procedura i proces. Nie jest tak, że ktoś nie zapłaci jednej raty i od razu traci przedmiot leasingu.

Przede wszystkim jeżeli korzystający nie zapłaci raty, to finansujący musi wyznaczyć mu dodatkowy termin do zapłaty (coś w rodzaju wezwania do zapłaty) i dopiero jeśli korzystający nie zapłaci w tym dodatkowym terminie, finansujący będzie miał prawo rozwiązania umowy i będzie mógł domagać się zwrotu przedmiotu.
Warto dodać, że nawet pomimo wypowiedzenia umowy, jest możliwość jej wznowienia pod warunkiem spłaty zaległości i wniesienia opłaty manipulacyjnej za wznowienie.

Ale generalnie nie płacenie w terminie przy leasingu jest dość kosztowne.... Lepiej płacić terminowo. :)

\"Nieprawdą jest też stwierdzenie że spłacasz odebrany sprzęt. Bo czynsz leasingowy jest za \\\"najem\\\" pojazdu więc jak go nie masz to i nie płacisz\"

Niestety nie ma tak łatwo... :) Po wypowiedzeniu umowa jest rozliczana. Finansującemu należą się poza zaległościami wszystkie pozostałe do końca leasingu raty pomniejszone o odsetki, a raczej o ich część. Ta należna kwota pomniejszana jest o wartość zwróconego przedmiotu. Jeżeli wartość przedmiotu pokryje należną kwotę, to nie ma problemu. Jeżeli nie, to korzystający będzie musiał dopłacić.

Pozdrawiam
Michał Krupiński
Wyszukiwarka Leasingu i Portal FmLeasing.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Michal_KR wysłałem ci email nie wiem czy tu zgaldasz jeszcze
a mam pytanie odnosnie jednej firmy ktora opisaliscie na fmleasing.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Zależy od sytuacji i od wybranej oferty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Właśnie ja nie tak dawno zdecydowałam się na leasing maszyn produkcyjnych . Ogólnie jestem bardzo zadowolona, ogólnie cała sprawa została przeprowadzona bardzo szybko i co ważne raty leasingu nie są wygórowane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Powiem wam, że my zdecydowaliśmy się na leasing maszyn budowlanych . Ogólnie firma posiada bardzo korzystną ofertę, dodatkowo koszty nie są też wcale wysokie co jest dużym plusem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Myślę, że na samym początku każdy z nas również tak naprawdę powinien wiedzieć czy zdecydować się na leasing czy może jednak na wynajem długoterminowy. Akurat jak dla mnie bardzo fajnie o takich sprawach napisano w https://www.proxima.waw.pl/wynajem-dugoterminowy-czy-leasing i jak najbardziej takie sprawy dobrze jest znać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Można jeszcze ewentualnie sprawdzić jak kalkuluje się wynajem auta https://www.twojszczecin.pl/2021/gdzie-wypozyczyc-korzystnie-samochod.html bo znajomi zdecydowali się na wynajem długoterminowy i mówią że to sie im lepiej opłaca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie korzyści w przypadku auta na leasing?

Wydaje mi się, że już to gdzieś widziałem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org