poniedziałek, 30 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pralka

Mam problem z pralką... Mianowicie nie chce wirować. Ustawiona na każdy program gdy ma dojsc do wirowania, odmawia tzn konczy swoj program na tym etapie. Co za tym idzie musze odpompowac wode recznie... Co to moze byc? Pralka ma z 5 lat.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

serwis agd i rtv na st rynku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

spróbuj oczyscic filtr! znajduje sie na dole pralki może coś sie dostało i blokuje pompe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

serwis pralek na alei legionów na przeciw centrum elektrycznego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

Ja polecam Pana Obryckiego z Niemcewicza 6. Dobry fachowiec, był u mnie kilka razy i jestem b. zadowolony. tel 696105255

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

filtr i odpływ są ok...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

Ja myślę, że to są szczotki...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

a ja mysle ze pompa do wymiany (korki wywalilo?)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

Najprawdopodobniej w filtr dostała się skarpetka, wyczyść również syfon izolujący kanalizację od pralki. Wirowanie nie działa, gdyż woda nie odpompowuję. Filtr wyczyścisz albo go wyjmując, jeżeli zapychacz przeszedł przez filtr, przewracasz pralkę, zdejmujesz zacisk z gumowej rury, zdejmujesz rurę, wyjmujesz skarpetkę, zakładasz wszystko od nowa. Ale na początek sprawdź syfon, miejsce podłączenia rury od pralki z kanalizacją, służy do tego by gazy z wodociągu nie dostawały się do pralki. Na sprężynie syfonu odkłada się cały syf. Co do programatora upewnij się na początek to co ci mówiłem, bo inaczej mogą cię naciągnąćGdy wirówka działa, jednocześnie odpompowuję wodę. Gdy jest zapchana, powinno się automatycznie wyłączać wirowanie albo w ogóle się nie włącza, w niektórych pralkach wtedy wyświetla się komunikat wyczyść filtr. Poza tym taka diagnostyka nie zaszkodzi, głupio by było płacić 100 zł za wyciągnięte majtki z gumowej rury:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

korki całe ;) jak napisałam filtr i odpływ są ok.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

na samym płukaniu odpompowuje bez problemu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

Może jeszcze być nie wyważona. Np jak jeden koc wsadzisz, to te nowocześniejsze pralki nie będą chciały z wirowaniem ruszyć.
Ale po wyjęciu filtra zaświeć sobie w tą dziurę i dla wszystkiego zobacz, czy tam nic nie siedzi bo może być tak jak JankesJo pisze. U mnie wirowanie nie ruszy jak hydrostat (takie ustrojstwo, które mówi programatorowi czy i ile wody jest w pralce) na to nie pozwoli.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

pralka była rozkręcona i cały filtr wykrecony - nic tam nie było.
Właśnie teraz tak myślę bo u mnie wypompowuje niby ta wode podczas samego plukania ale nie do konca... Wiec mozliwe ze z tego powodu wirowanie nie chce pojsc dalej... Chyba jednak sami nie zaradzimy, trzeba bedzie dzwonic do fachowca. Polecicie takiego co nie nabija w butelke? :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

pytaj sie paru fachowcow bo sa rozne ceny kiedys za pompe chcial 500 zl jeden a drugi zrobil za 200 nie orjetuje sie ktory jest dobry ,znajomy mi przyprowadzil fachure ten kolo blaszakow tak wolal drogo fachowiec wielki od 7 bolesci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

JankesJo no też właśnie... Raczej chodzi mi o zdiagnozowanie usterki bo fachowiec fachowcowi nie równy. Np pompe do swojej pralki oryginalna kupie za ok 90 zl z wysyłką i wymiana trudna nie jest...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

Uuu... no to nie za ciekawie, skoro prać, pierze, ale trzeba liczyć się z mokrym praniem. Może faktycznie pompa się zepsuła?
Ja właśnie z tego względu, że są to sprzęty delikatne, a często eksploatowane, stawiam na pralki automatyczne LG z tego względu, że mają one dużo dłuższą gwarancję niż Twoja 5-letnia pralka. Dla mnie to o tyle ważne, że piorę naprawdę często (mam dużą rodzinę, dwoje dzieci).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pralka

LG najgorsze badziewie jakie moze byc

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org