niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
auto

witam. Sprzedałem auto. Czy muszę powiadomić urząd rejestracyjny o tym fakcie??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

Jak zamierza przerejestrować go na siebie, to chyba nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

ale czy ja jako sprzedający musze kogoś powiadamiać??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

Teoretycznie tak, w praktyce nie, powiadom tylko ubezpieczyczalnie i wsio.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

ok.dzięki Mondeo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

w sumie masz 30 dni na powiadomienie urzedu zawsze lepiej to zrobic jesli kupiec nawiwija cos autem zanim go zrobi na siebie to policja przyjedzie do ciebie

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto


dla własnego bezpieczeństwa zgłoś to w urzędzie rejestracyjnym nie wiem czy za brak zgłoszenia jest jakaś kara ale wiem, że druki do tego specjalne są więc po cholerę potem mieć problemy, zgłaszasz 5 minut a potem dostajesz potwierdzenie do domu i nic cię nie interesuje,

no bo, że ubezpieczycielowi zgłaszasz to normalne jest i oczywiste.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

Głowy ci nie urwą, to nie skarbówka , na przerejestrowanie samochodu też masz niby 30 dni, a mozesz to zrobić i po roku czasu. Urząd sam jasno mówi, że to ich nie obchodzi i to nie jest obowiązek, zapytaj tam ci powiedzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

nic nie trzeba robić,jak coś nawywija nowy właściciel...masz przecież umowę,a na niej datę sprzedaży.jedynie ubezpieczalnie warto poinformować,coś ci zwrócić mogą,chyba że z kupującym się dogadałeś.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto

W ciągu 30 dni masz obowiązek powiadomić zarówno Urząd w wydziale komunikacji oraz ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu. W razie jeśli nowy kierowca coś przeskrobie, będziesz odpowiadać za to Ty. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org