niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

http://4lomza.pl/index.php?wiad=35322
co o tym uważacie? brawa dla kierowcy ale współczuje mu mandatu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

a niech jezdza i 200 radiowozami, bedzie smiech, jak bedzie news, ze radiowoz na drzewie :). Autor filmu sam sie mogl znlaesc sie na drzewie, mandat zasluzony.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

autorzy filmiku nie działali w interesie społecznym. Umieścili film w internecie, ale nie poinformowali np. policji o tym, że byli świadkami wykroczenia.
Kierowca, który jechał radiowozem również został ukarany mandatem.
Sędzia wyłączył do oddzielnego postępowania sprawę mężczyzny, który nagrywał filmik. Jest on obwiniony o opublikowanie treści zawierającej wulgaryzmy. Jego sprawą zajmie się sąd w Łomży.

............................

czyli tak dla jaj, sami też przekroczyli dop prędkość o 50km/h

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

a co w takim razie z kierowca radiowozu?
cos slyszalem ze nie widac jaka predkoscia jedzie i inne takie pierdzielenie. Czyżby znowu funkcjonariusz uniknie kary?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

jak współczujesz to dorzuć ma na ten mandat parę pln .....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Następnym razem filmik do internetu będzie wrzucać ktoś bez auta :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz


psów nie cierpię bo kilka razy w życiu natknąłem się na takich funkcjonariuszy którym bliżej do złodziei i bandytów niż strażników prawa - ale takich cudaków jak ci dwaj to mi nie żal !

uzasadnienie sądu moim zdaniem prawidłowe - co też nie jest normą w tym kraju

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

re: ByleJaki

Kierowca samochodu, a był nim cywilny pracownik komendy, który wracał z badań technicznych auta, został już ukarany mandatem. Mężczyzna musi zapłacić 200 zł, a jego konto powiększyło się o 6 punktów karnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Skoro Ezgo pisze prawde to nasuwa się pytanie czemu kierowca auta z którego był nagrywany film dostaje 400 zl a policja 200 zl? Czyzby inne taryfikatory były dla służby?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

o i słuszne pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Ten z tyłu dostał więcej, bo jechał szybciej. Przecież radiowóz doganiał ;-D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

co wolno wojewodzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

no to się chłopaki pośmieli , jeden za 400 drugi też jakąś pajdkę za wulgaryzmy dostanie hahaha

warto było ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

między sobą się już gryzą...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

W jakim zatem interesie działali jeżeli upublicznili film? Czy warunkiem niezbędnym, aby był to interes społeczny było powiadomienie policji?, skoro tak to został on spełniony albowiem policja zajęła się sprawą właśnie dlatego, że zostało upublicznione łamanie prawa przez kierowcę policyjnego radiowozu. Tylko, że to policja zadziałała już nie w interesie społecznym, tylko własnym, dążąc do surowego ukarania wszystkich świadków zdarzenia tak jakby ich celem nadrzędnym była zemsta i "profilaktyka", żeby na przyszłość innym odechciało się upubliczniać łamanie prawa przez "stróżów prawa".
Gdyby to mnie dotyczyło zaskarżyłbym wyrok mając dużą szansę na wygraną.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

paplik, każdy, kto był świadkiem przestępstwa lub się o nim dowiedział, ma społeczny obowiązek zawiadomienia o tym prokuratora lub policję, nie robienie sobie jaj na yutubie
jak chodziło im o interes społeczny, najpierw to co wyżej, póżniej mogliby i w necie sobie to puszczać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Autem nie jechał funkcjonariusz tylko cywil, więc po co podpinać cywilów pod Policję? Moim zdaniem to niedorzeczne.
Odnośnie wysokości grzywny to nigdzie nie jest napisane, że każdy sprawca takiego wykroczenia w Polsce musi dostać taką samą karę. Są widełki i wysokość grzywny to niezależna decyzja organu nakładającego.
Odnośnie całej sytuacji to głupota moim zdaniem i bicie piany. Ja chociażby dzisiaj mógłbym nagrać takich filmików z 50, gdzie przepisy łamali jadący samochodami policji, straży pożarnej, karetek pogotowia, browaru łomża, biedronki, banku bzwzk..... i mogę tak wymieniać i wymieniać...
Opisywany wyżej czyn to tylko wykroczenie, a nie przestępstwo.
Dajcie trochę na luz, bo każdy z nas wciska czasem za mocno w pedał i to nie ma znaczenia czy policjant czy lekarz czy piekarz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Egzorcysta zapędziłeś się trochę... no właśnie PRZESTĘPSTWA... Ale tutaj cały czas mówimy o WYKROCZENIU.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

oj mietek wiadomo , że to tylko wykroczenie i za to KSa nie będzie, tak tylko przykładowo napisałem, odnosząc się do ogólnie pojętego interesu społecznego

osobiście jestem jak najbardziej na tak, upubliczniać wszelkie nieprawidłowości czy to władzy czy zwykłego obywatela, piętnować

ale to nie znaczy , że świadek wykroczenia/przestępstwa może je sam bezkarnie też popełniać ,

chłopcy zrobili sobie jaja w necie a nie pomyśleli o konsekwencjach, że i im się coś należy - mandacik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

No właśnie i dobrze, że dostali. Sprowadzi to może trochę do poziomu "kamerzystów".
Dla mnie jedynym wykroczeniem społecznie szkodliwym, które trzeba napiętnować jest KRADZIEŻ. Moje zdanie jest takie, że ten czyn w ogóle nie powinien łapać się na wykroczenie bez względu na wartość mienia.
A odnośnie wykroczeń... No wiesz... Jakbyśmy tak nagrywali i robili zdjęcia wszystkim, którzy piją piwko pod chmurką, przechodzą na czerwonym świetle czy przekraczają prędkość to trochę niedorzeczne by było... i to bez znaczenia czy to władza czy przeciętny Kowalski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Policyjny radiowóz, niezależnie kto nim kieruje, jeśli łamie przepisy ruchu drogowego w sposób rażący jest bardzo deprawującym przykładem dla innych. Organy bezpieczeństwa, które mają obowiązek i uprawnienia do ścigania sprawców wykroczeń, muszą być absolutnym wzorem, a ich lekceważenie prawa powinno spotkać się z surowszą oceną i karą. Tu mamy przykład odwrotny do tych zasad: kierowca radiowozu otrzymuje mandat o połowę niższy za to samo przekroczenie prędkości, świadkowie zdarzenia zostają poddani represji karnej na wszelkie możliwe sposoby tak, jakby policja działała z zemsty i chciała zniechęcić innych do ujawniania w przyszłości podobnych zdarzeń. Jeżeli kierujący radiowozem otrzymuje niewielki, stosunkowo, mandat rodzi to podejrzenia przynajmniej o stronniczość prowadzącego postępowanie, jeśli nie o układ mający na celu krycie rzeczywistego kierowcy radiowozu jakim mógł być policjant. Sędzia zarzucił brak powiadomienia policji, skąd zatem policja dowiedziała się o incydencie jeśli nie z internetu i filmu autorstwa ukaranych? Osiągnięty zatem został cel działania w interesie publicznym, bo upublicznienie tego było tożsame w skutkach do powiadomienia bezpośredniego policji.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

paplik za bardzo rozbijasz gówno na atomy moim zdaniem. Dla mnie to nie jest temat do dyskusji. Szkoda palców i klawiatury. Dla mnie takie rzeczy to są pierdoły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Nie można w żadnym przypadku pobłażać organom władzy/bezpieczeństwa łamanie prawa, bo to jest prosta droga do totalitaryzmu. Przypomina to czasy PRL-u kiedy to z policją za cholerę wygrać nie można było i jeśli policjant chciał ukarać głównie z zawiści, odegrać się np. za nieustępliwość/hardość w dyskusji, to z łatwością mógł to uczynić. W tym przypadku postępowanie powinien prowadzić inny organ i z innego województwa, bo tak to policja okazała się być sędzią we własnej sprawie i stronniczość wyszła jak na dłoni.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

DObra... wiecie co? jestem za tym, zeby wprowadzić w wozy policji i straży miejskiej( z czasem może innych organów) kamery, jakie mają pojazdy egzaminacyjne wordu ... a teraz posypią się gromy, nieważne.
Swoją drogą, tak czytając- mietku, czyżbyś miał bezpośrednią styczność z tymi właśnie organami?
Poza tym, śmieszne to jest jak policja na siłę szuka( w sumie to już znaleźli) kozłów, którzy ukazali mmentalność służb nas "broniących". Oczywiscie, slusznie ze dostaną mandat... ale dlaczego wlasnie większy niż policjant? Po prostu śmieszne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Nie, nie mam nic wspólnego z Policją. Hmm a czemu ja dostałem kiedyś 100zł za picie w parku, a mój kolega kilka dni później tylko pouczenie za to samo? :D
Czemu pijani rowerzyści dostawali wyroki więzienia, a złodzieje czy rozbójnicy tylko zawiasy?
Czemu Trynkiewicz (morderca 4 dzieci) dostał tylko 25 lat?
................
................
................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

pewnie degustowałeś szampana a kolega żłopał piwo , a co nie stać Cię?

Trynkiewicz dostał KSa , więcej już nie mógł - a amnestia to co innego jak wyrok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

Ale czy ja napisałem, że mam do kogoś żal? Moje decyzje są świadome. Ryzyko w życiu czasem przynosi zyski, a czasem straty ;)
Podawałem przykłady. Odnośnie T. to mnie jako obywatela gówno obchodzi co dostał i kto popełnił błąd. Mnie obchodzi to dlaczego taki potwór zagrażający innym ma prawo chodzić na wolności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzywna dla kierowcy, który ścigał radiowóz

mietek, a kto Cię tam wie co Ty możesz jeszcze w życiu zrobić?

u nas nie ma prawa dżungli, ob.T. już swoje odsiedział ,

teraz spokojnie może już piwo w parku żłopać

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org