czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
alergia pokarmowa - testy z krwi

Witam,
jak wykonuje się te testy?? konieczny jest pobyt dziecka na oddziale?? ile razy pobranie krwi?? jakiego lekarza polecacie dla 2 miesięcznego dziecka- prywatnie i ile wizyta kosztuje??
dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Jak moje dzieci miały robione takie testy, to po prostu raz pobrano im krew w gabinecie zabiegowym (to było akurat w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie normalnie na fundusz, więc bez żadnych opłat).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Ja leczyłam swoje dziecko w Białymstoku, dostałam skierowanie tam od lekarza rodzinnego, wszystko bezpłatnie, krew miało pobierane kilka razy, oprócz tego badania na refluks.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

witam, ja też robiłam testy z krwi u kilkumiesięcznego dziecka, niestety nic nie wykazały i dalej szukamy alergenu. z tego co się orientuje to skierowanie na testy może dać tylko alergolog, a czas oczekiwania na wizytę w Łomży w naszym przypadku to było pół roku. poszliśmy prywatnie i za testy też płaciliśmy, w eskulapie za pakiet 20 alergenów-120 zł. krew pobierali z paluszka trwało to kilka minut. karmisz dziecko piersią czy mm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

cc a ty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Tutaj genom.com.pl/badanie-poziomu-przeciwcial-igg.html można sobie poczytać o badanie poziomu przeciwciał IgG. Wykonuje je między innymi Genom. Pozwala ono wykryć nietolerancje pokarmowe najważniejszych produktów spożywczych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Kiedy się powinno zrobić test na nietolerancję pokarmową? Ja mam wątpliwości. Coprawda zrobiłam sobie test - nazywał się coś w stylu: i nawet mi wyszło, że czegoś tam nie powinnam jeść, ale w sumie to mogę jeść. Myślę, że takie testy to powinny robić sobie osoby, które naprawdę tego potrzebują i muszą to sobie zrobić. Tak uważam.

http://eurolinefood.pl/nietolerancje-pokarmowe/alergia-czy-nietolerancja/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Kiedy się powinno zrobić test na nietolerancję pokarmową? Ja mam wątpliwości. Coprawda zrobiłam sobie test - nazywał się coś w stylu: i nawet mi wyszło, że czegoś tam nie powinnam jeść, ale w sumie to mogę jeść. Myślę, że takie testy to powinny robić sobie osoby, które naprawdę tego potrzebują i muszą to sobie zrobić. Tak uważam.
eurolinefood.pl/nietolerancje-pokarmowe/alergia-czy-nietolerancja/] http://eurolinefood.pl/nietolerancje-pokarmowe/alergia-czy-nietolerancja/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Polecam najpierw zrobić sobie odpowiednie badania, ja takie wykonałem u www.centrummedyczne.com.pl, serdecznie polecam tych specjalistów, bardzo nam pomogli a drodze złagodzenia i leczenia naszych alergii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Z tego co pamiętam, to to pobieranie trwa dosyć krótko. Nie ma się czym przejmować specjalnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Nietolerancja pokarmowa - testy EUROLINE-FOOD 216 bardzo dobrze się do tego nadają. Na stronie eurolinefood.pl możesz bez trudu wyszukac laboratoria w twoim poblizu wraz z opiniami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Również miałam badania w http://www.centrummedyczne.com.pl/ , warto się do nich wybrać, mają super podejście. :) Każdy pacjent jest indywidualnym przypadkiem i oni o tym wiedzą. Widać, że dokładają wszelkich starań, aby każdemu pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Testy warto zrobić, u mnie krew pobierali raz i z tego wyszedł jeden panel :) Również mam alergię pokarmową i niestety najmniej przyjemne są zmiany skórne , które z tego powodu występują. Czasami swędzi okropnie, wtedy zwykle sięgam po fenistil żel https://www.apteka-melissa.pl/produkt/fenistil-zel-30-g,1544.html. Ma on działanie chłodzące i przynosi ulgę, dlatego żel fenistil stosuję w najgorszych momentach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Ja się całkowicie zgadzam z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć...

Pracuj ciężko. Ćwicz. Opanuj podstawy. Nie żałuj wysiłku. Ale pamiętaj, że czasem Ci nie wyjdzie, ponieważ droga do sukcesu prowadzi przez niepowodzenia – Nick Vujicic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alergia pokarmowa - testy z krwi

Istnieją testy, które sama zrobisz w domu,bez stania w kolejkach czy też na oddziale. Sprawdzony jest ten https://www.eurolinefood.pl/ . DODATKOWO skuteczny a na stronie macie wiele ciekawych artykułów na temat nietolerancji pokarmowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org