czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odżywki

Od niedawna bardzo często odwiedzam siłownię ale nie bardzo wiem jakie odżywki najlepiej stosować. Do tego wybór jest naprawdę ogromny o na przykład na tej stronie http://www.twoje-odzywki.pl/. Doradźcie coś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Przede wszystkim doradzam rozwagę i ostrożność w przyjmowaniu tego typu specyfików. Osobiście znam przypadki, gdzie skończyło się to tragicznie:(( Może bezpieczniej poprzestać na odpowiedniej diecie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Poszukaj na słowni dietetyka, który ustali Ci dietę. Ten sposób jest bezpieczny. Odżywkami możesz zniszczyć nerki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

chyba to bardziej reklama niż pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

http://www.twoje-odzywki.pl/ - Baaaardzo słaby sklep :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Chyba nikt z Was nie ma pojęcia o czym mówi. Odżywki a sterydy to zupełnie dwie inne rzeczy. Odżywki nie są szkodliwe. Białko to normalne jedzenie w typu kurczaka, oczywiście lepiej jest zjeść normalny posiłek, ale gdzie nie dasz rady to można wziąć, zaś gainer to białko + węglowodany. Dużo ludzi korzysta z kreatyny, jest ona naturalnie produkowana w organiźmie, lecz w mniejszej ilości. Po prostu przyjmujesz ją nasycając organizm kreatyną, w suplementacji na monohydracie powinieneś pić więcej wody, gdyż ma ona skłonności do zatrzymywanie wody w organiźmie.
Oczywiście same odżywki nic Ci nie dadzą, potrzebna jest też do tego dieta oraz odpowiedni trening i regeneracja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Kolego idz na do sklepu z odżywkami a tam doradzą. Na początek kretka + białko jak chcesz budować mase. Następnym razem opisz jaki masz cel wtedy lepiej doradzić można. Odżywki są to suplementacja diety czyli dodatek.

karaluch

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Lomzyniak nie masz racji. Nadmiar białka niszczy nerki. Na pewno będziesz miał zbudowane mięśnie. Duża ilość białka obciąża wiele narządów wewnętrznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Motyl, tu kolega nie miał racji mówiąc, że trzeba kupić białko, ja nic takiego nie napisałem. Jeśli masz za mało białka z diety to można sięgnąc po odżywkę białkową, powinno być koło 2-2.5g/kg masy ciała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Hehehe kulturysci :)
Narazie to pochodz jeszcze na tą siłownie i nie patrz na odżywki

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

cos Wam powiem na ten temat fachowej rady dam ,wiekszosc ludzi uwaza ze sterydy i suplementy to jedno i to samo a to sa tumany nie obrazajac nikogo a wypowiadaja sie jak by wiedzieli najwiecej ,no ja osobiscie biore suple z wyszynskiego tak ktos mam racje ze bilako uszkadza nerki ale trzeba pilnowac dawek i warunek nie wiecej jak 4 miesiace w roku stosowc podobnie jest z kreta ale bcaa i glutamina to podstawa jak sie cwiczy ja kilknascie lat cwicze to wiem co pisze na stawy glukozamina tez powinna byc przy wiekszych ciezarach osobiscie tez biore magnez isotonici itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Ja przez pewien czas na stawy brałem kolagen i lepiej mi służył niż glukozamina :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Andre695, nie tylko białko uszkadza nerki, a nadmiar "suplementów", czyli witamin, mikro-i makroelementów też jest szkodliwy i może uszkadzać różne narządy. Tym bardziej, że te z puszek bardziej przypominają tablicę Mendelejewa niż cokolwiek innego...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

nie rozumiem po co Ci odżywki?

ogarnij najpierw michę, ustal zapotrzebowanie kaloryczne, daj proporcje BTW na początek 2,5g białka na kilogram suchej masy ciała, węglowodany 3g i reszte zapotrzebowania na kalorie to tłuszcz w zaleznosci od celu dodajesz 500 kcal jak robisz masówke, jak odchudzasz to -500 kcal, i bez odżywek można dojść do ładnej definicji ;P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Codziennie szamaj jajecznice na bekonie i zobaczysz
jaki za pol roku bedzie z ciebie SMALCENEEGER.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Gamonie myślą, że na odżywkach lepiej będą wyglądac niz na zwyklym jedzeniu. Biorą też tego większe dawki dzięki czemu wydalają wszystko w kiblu. Żadna odżywka nie zastąpi normalnego posiłku.Wiadomo, mówi się ze to dodatek do diety, ale to dieta powinna się skladac z odpowiedniej ilosci bialka węgli i tluszczu, a nie z proszku.Wielu ludzi siedzi po tym na kiblu. Wielu depseratów idzie na latwizne i bierze mete a potem siusiak mały, i wągry na na mordzie :) cycki nie równomierne, klata umięsniona, a nogi jak patyki bo się niechciało cwiczyc a miec tylko muły żeby pochwalic się przed kolegami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Masakra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

podstawa to regularne posilki i treningi a suple to dodatki tylko tak to trzeba traktowac to jasne ale jak mowilem bcaa i glutamina to podatawa przed i po treningu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

ELOp dokładnie, a ten sport to wymaga poświęcenia a naoglądają się tych internetów i wielu myśli, że urośnie po dwóch tygodniach jak zje odżywkę



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Hej,
Po pierwsze to z chęcią bym Ci pomógł jak byś zamieścił trochę więcej informacji, nie wiemy co chcesz osiągnąć, jak ćwiczysz, od jakiego czasu chodzisz na siłownie. W świecie kulturystyki wyróżniamy trzy typy budowy ciała :Ektomorfik, Mezomorfik, Endomorfik. Dlatego ważne jest abyś dobrał sobie odpowiednią odżywkę, wejdź i zerknij sobie, odżywki są dobrze opisane więc powinieneś sobie poradzić: http://www.bcaa.pl/trec-nutrition/gainer.html. Bez względu jednak na cel pamiętaj, że zawsze ważne jest kilka czynników: dieta, ułożona odpowiednio dla Twojego organizmu, stosowana rygorystycznie:), siłownia i tu też w zależności od zamierzanych efektów odpowiednie ćwiczenia. Co ważne-węglowodany przed wysiłkiem, białka po wysiłku, w trakcie ćwiczeń nie pijemy płynów (podaż płynów zmniejsza hematokryt). Ćwiczyć intensywnie przez przynajmniej 30 minut, 3 razy w tygodniu,rozgrzewka-bardzo ważny element!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Właśnie o to chodzi, że aby osiągnać odpowiednie efekty trzeba połączyc wiele elementów w jedną całość. Dobra rozgrzewke, rozpisany plan, treningi, diete, regeneracje, odżywki etc. są rzeczy, o których wiele osób nie powie i trzeba sie przekonać samemu, natomiast wiele innych rad może okazać sie zbytecznych, bo to po prostu wszystko jest indywidualna sprawa. Co nie zmienia faktu, że sąpewne uniwersalne zasady, których warto przestrzegać. Jeśli moge od siebie cegiełke dorzucić to warto stosować odpowiednie suplementy, w moim przypadku bardzo dobrze zadziałałała glutamina https://www.budujmase.pl/sklep/glutamina/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Jak chcesz podźwigać ciężary to na pepees przyjmują na kampanie podźwigasz sobie i jeszcze ci za to zapłacą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

moim zdaniem jak już się chodzi na siłownie to dobrze by było gdyby szły za tym jakieś efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej dlatego warto jest pomyśleć o stosowaniu sprawdzonych koktajlów białkowych: https://sportportal.pl/koktajle-bialkowe-na-odchudzanie-i-na-trening/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Haiku, odżywki typu [ur;]https://www.trener.pl/sklep/odzywki-bialkowe/fa-nutrition-whey-core/ nie są niezdrowe! Tylko należy przyjmować ich odpowiednią ilość i nie przekraczać dziennej dawki. Pewnie mylisz odżywki witaminowe , białkowe, węglowodanowe i aminokwasowe ze sterydami, ale zapewniam Cię, że żadna odżywka niszczących zdrowie i życie sterydów nie zawiera. Pomagają w rozwoju mięśni, odżywiając je.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Bo i nie są szkodliwe. Osobiscie jestem zwolennikiem spożywania odżywek białkowych jako uzupełnienia diety. Bardzo często można przeczytać w sieci teksty „nie stać mnie na białko serwatkowe”, bądź „nie opłaca się kupować białka w proszku”. Jednak to bzdura bo dostarczenie białka z jedzeniem tańsze nie jest.
polecam przyjmowanie białka na noc bo nocą jego rozpad jest zmniejszony:
https://swiatsupli.pl/pl/64-kazeina-bialko-na-noc

Warto również porównać sobie ceny odżywek w sklepach internetowych bo bywa o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Ja uważam, że odpowiednie odżywki są w stanie zapewnić świetne efekty w krótkim czasie, dlatego stosuję odżywki białkowe whey 100. Dzięki nim uzupełniam wszystkie cenne składniki, a przy okazji dbam o kalorie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odżywki

Ja najbardziej lubię izolat białka. To jest moim zdaniem najlepsza odżywka obecnie!!
________________________
pracelicencjackie.info.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org