czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
AGD do kuchni z czarnego szkła

Mam zapytanie też o sprzęt kuchenny z czarnego szkła. Chodzi mi o lodówkę, piekarnik i płytę na szkle gazową. Czy ktoś ma z was i poleca? w Łomży nie ma za dużego wyboru takowego sprzętu, gdzie można kupić? czy tylko sklepy internetowe? i w ogóle jak z jego użytkowaniem? I jak sprawdza się płyta gazowa na szkle? pojedyncze ruszty nie sprawiają problemu? nie zsuwają się z nich garnki? Dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Witam

jeśli chodzi o utrzymanie czystości tego to masakra... mam i codziennie płytę myję nawet 3 razy.
Lodówkę przecieram co drugi dzień a okap przynajmniej co trzecie dzień trzeba przemyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Witam, jakiś czas temu wyposażałam swoja kuchnię i po długich przemyśleniach, zdecydowałam się na białe sprzęty. Szczególnie jestem zadowolona z kuchenki, bo jest duuuuuużo łatwiejsza w utrzymaniu. Przede wszystkim na ciemnym widać każdy najmniejszy paproszek i ryskę, a tu nic :D Na to się nie nie zwraca uwagi przy zakupie, a później trzeba kupować specjalne płyny do konserwacji i latać ze specjalną szmatką, żeby to jakoś wyglądało.
Wszystko kupowałam w sklepach internetowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Siema, ruszty rusztami raczej się nie przesuwają, lecz może wystąpić inny problem na szklanej płycie, a mianowicie powstawanie wżerów od rozsypanego cukru i soli na ciepłe szkło bo ono też się nagrzewa (trza uważać z tym), każdy producent odrzuca takie reklamacje z winy użytkownika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Właśnie siostra zaraz po zakupie miała problem z mikro pęknięciami i to podobno od soli. Ja mam teraz srebrne sprzęty i też łatwe w utrzymaniu czystości nie są. Ale właśnie podejrzewam że czarne są tak samo jak ciemne meble uciążliwe. Bo wszystko widać na nich. A ty dżoanna masz biały sprzęt ze szkła? czy normalny taki? i w jakim sklepie internetowym kupowałaś jeśli mogę wiedzieć? :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Poszukaj czegoś z oferty TEKA.
http://www.teka.com/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Nie mam szkła tylko wszystko tradycyjne materiały, ładnie nowocześnie wykończone.
Chyba nie ma osoby, która lubi sprzątać, przynajmniej ja do takich nie należę. Lodówkę mam side by side, ciężko było dostać białą, kupiłam na stronie Euro Rtv Agd. Kuchenka najtaniej mi wyszła na nazakupy.com.pl , w Łomży był przynajmniej wtedy punkt sprzedaży.
Żadnych rysek, żadnych palców, żadnych zacieków, żadnych smug, żadnych specjalnych preparatów, co mam pod ręką tym czyszczę :)
Nie ma co się kierować modą, czasami trzeba pomyśleć o własnej wygodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

a ja mam całą kuchnię szklaną-wszystkie fronty i uważam że lepiej wybrać nie mogłam. jest łatwa w utrzymaniu czystości - przecieram zmywakiem i lśni :) więc uważam że lodówka to świetny wybór. polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Ja gotuje sporo i uważam że czarna płyta to porażka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

malutka123 mam do ciebie pytanie gdzie kupiła byś lodówkę w obudowie ze szkła ? może jestem nie w temacie bo teraz wszystko można kupic ale ciekawi mnie jak to wygląda. dżoanna od kiedy to na białym mniej widać jak na szarym ? jako zwykły men odradzam każdej kobiecie kupowania białego sprzetu. najlepszy jest inox jesli chodzi o sprzet bez zabudowy. za parę lat twój biały już nie bedzie biały a inox zostanie taki sam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Diabel28 widziałam np w media expert z czarnego szkła lodówkę a płyty gazowe na szkle to już bardziej dostępnę prawie w każdym sklepie z rtv agd. Ja w większości oglądałam przez internet na allegro np. Tak samo okapy są z czarnego szkła nawet te podszafkowe. Ale w końcu po waszych opiniach chyba zdecyduję się na inox. Też trzeba sprzątać, ale bez przesady nie codziennie. POlecam do czyszczenia kropelkę oliwki lub oliwy i wypolerowanie na koniec umytej płyty z inoxu, lśni jak nowa :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Gdy chodziłam po sklepach AGD zawsze pytałam sprzedawcy, który twierdził że inox jest taki zaje***ty, czy mogę lekko paznokciem przejechać po płycie. Jedni mówili że nie bo się jednak porysuje, inni ryzykowali i zostawała rysa. Wśród ok 30 sprawdzonych kuchenek, tylko na 2 nie zostały rysy,ale podkreślam, ze było to delikatne przeciągnięcie paznokciem. Palce odbijały się na każdym inoxie. Strach pomyśleć co by na nich zostanie po przypaleniu czegos.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

kupiłem

codziennie słyszę odżony jakie to gówno . Myjesz jak szybę . a znać każdy brudek i zachlapani .Pod światło wszystko widać


Anys

sprzedaj mi ten zmywak bo ja przecieram zmywiakiem i smugi . Nie wpuszczaj kobity w maliny. Te gówno trzeba trzy razy dzieńnie myć płynem do szyb

Chyba że ktoś nie gotuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Dzięki Babloz no właśnie chyba odstąpię z zakupu czarnego sprzętu, gotuję codziennie i nie wyobrażam sobie zmywania jej kilka razy dziennie. Inox jest ok, ale trzeba zmywać go delikatną stroną gąbki , bo faktycznie od nawet delikatnego tarcia szortską gąbką rysy będą. Także zostanę przy inoxie jednak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Ja dodam tylko tyle, że na czarnym bardzo widać brud. Także nie powiedziałabym, że jest to praktyczne rozwiązania. Chyba jednak celowałabym w srebrne (metaliczne) sprzęty - zdecydowanie najlepsze pod tym względem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

czarne szklo ,srebrne futryny i zlote klami zajebiste polaczenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Znalazłam ciekawe przepisy do gotowania, http://multicooker.pl/przepisy/ potrawy z nich są bardzo smaczne i się sprawdzają !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

płytę sszkaną widziałam w urzytkowaniu u 2 osób i jakimś trafem u obu po jkimś czasie pękła-potłuka sie. oczywiście zostało to wymienione w ramach reklamacji ale trwało po niemal 2 miesiące w czasie których trzeba było ratować sie gotowaniem w inny sposób.

ja mam indukcję z firmy teka i jestem bardzo zadowolona/

aaa i sprzęty można ubezpieczyć od stłuczenia, niewielki koszt a warto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

U nas jest w czarnym szkle zabudowa i do niej lodówka Amici też z czarnym szklanym frontem i piekarnik z serii IN również czarne szkło (matowe) z czerwonym podświetleniem. W swoich cenach naprawdę bdb parametrowo i funkcjonalnie sprzęty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Maciej cieciu jeden odkopales temat by tu swoja gowniana stronke zareklamowac ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Taki sprzęt kupisz w internecie, coćby tutaj: www.redcoon.pl/ Co do samego czarnego szkła jako wykończenia sprzetu owszem wygląda bardzo ładnie ale jeśli chodzi o utrzymanie czystości będzie wymagało nieco więcej pracy. Dla mnie to nie problem bo lubię sprzatac więc jak znalazł:) A rzeczywiście wygląda bardzo dobrze:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Bardzo dobry pomysł :) Osobiście też nie wyobrażam sobie kuchni bez wyciskarki do owoców więc na pewno w mojej kuchni by się znalazła. Mam teraz Kalorik FE2000I i sprawdza się świetnie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Ja mam właśnie takie AGD i powiem tak, wygląda rewelacyjnie, ale jak się z nigo na bieżąco korzysta to zaraz widać. Na szczęście mnie nie przeszkadza bieganie ze szmatką :) Tera chcę wymienić zlewozmywak z takiego ze stali nierdzewnej na taki https://obi.pl/zlewozmywaki-z-granitu/franke-zlewozmywak-1-komorowy-sirius-sid-611-78-onyx/p/6087647 , będzie bardziej pasował do całości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

czarne szkło? Moim zdaniem to mało praktyczny materiał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Na czarnym wszystko widać. Ale jak już ktoś zdecydował się na taką kuchnię, to najlepiej dobrać do tego też czarny sprzęt AGD.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

wygląda przepięknie, ale musi być idealnie czyste, a utrzymanie w czystości to masakra jakaś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Jeżeli czarne szkło to dodatki też musza być eleganckie od deski do krojenia, przykłady masz tutaj http://idbajosiebie.net/deska-do-krojenia/ aż po puszki na kawę itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Ważne aby takie AGD było funkcjonalne i odpowiednie do naszej kuchni. Oczywiście zwróćmy na to szczególną uwagę.

Czasami, kiedy na ciebie patrzę, mam wrażenie, że spoglądam na odległą gwiazdkę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Jeśli chodzi o mnie, to inspiracji w kwestii wystroju szukam najczęściej w internecie. Ostatnio remontowaliśmy kuchnię i w ten sposób zrobiliśmy całą aranżację. Swoją drogą warto postawić na wysokiej jakości AGD. My kupiliśmy na przykład płytę indukcyjną Candy, która ma intuicyjne pole Adaptiva dla różnej wielkości naczyń oraz blokadę panelu dla ochrony dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Jeżeli interesuje Cie taki design to może coś od producenta Candy? piekarnik FCPK626XL spełnia twoje wymagania co do koloru :) ładnie się prezentuje. AGD tego producenta jest bardzo dobrej jakości. Bez obaw mozna kupić i użytkować latami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

moi znajomi mają i bardzo narzekają na to, że jest trudne w utrzymaniu czystości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Nie za bardzo się na tym znam.. Dlatego też niestety nie będę mógł pomóc..

Lepiej jest mieć szczęście. Ale ja wolę być dokładny. Bo wtedy, jak szczęście przychodzi, jesteś gotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AGD do kuchni z czarnego szkła

Lodówka jest na pewno, widziałam kiedyś w Media Markt. Co to reszty sprzętu, nie mam pojęcia :/

Angelka22

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org