niedziela, 29 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
22 Finał WOŚP w Łomży

Łomżyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na XXII finał proponuje dla mieszkańców Łomży wiele atrakcji.

Już w sobotę w godz. 9:00-14:00 zapraszamy do Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. ks. Anny 18 w Łomży na mecz organizowany przez MOSIR Łomża. Grać będą drużyny strażaków, policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników firmy BŁYSK połączonych kwestowaniem i licytacją.

W sobotę również odbędzie się Podwodne Kwestowanie na pływalni miejskiej MOSiR nr 2 w Łomży przy ul. Wyszyńskiego organizowane przez grupę nurkową Scubamaniak Andrzeja Gutowskiego. Polega to na zanurkowaniu do puszki będącej zakotwiczoną pod wodą. Dostaniesz od nas sprzęt nurkowy, krótkie przeszkolenie i wrzucisz swoje monety do puszki. Zapraszamy w godz. 13:00-17:00.

A w niedzielę, finał. Już od godziny 7:00 100 wolontariuszy wyruszy na miasto w celu kwestowania na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku gramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zapraszamy wszystkich Państwa od godziny 10:00 do 16:30 na WOŚPowy Festyn Rekreacyjno-Rozrywkowy dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Festyn odbędzie się na ulicy 3 Maja obok Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dla Dzieci. Podczas festynu można wylicytować wejściówki na finałowy koncert w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Na festynie wystąpią między innymi dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8, Szkoły Podstawowej nr 5 i 2 oraz Alicja Pędowska z Warszawy. Oprócz tego zapraszamy na pyszne kiełbaski, ognisko zostanie rozpalone na ulicy. 11 SDS Exodus zaprasza na wspinaczki.

A godz. 12:30 wyjazd wojskowym samochodem harcerzy marki STAR 660 do Piątnicy na forty, na dawny tor cross’owy, gdzie odbędzie się bliskie spotkanie z offroadem. Zapraszamy w godz. 10:00-15:00. Wjazd od strony Czarnocina. Światełka do nieba brak, natomiast dla najmłodszych będzie o godz. 16:30 Światełko dla Dzieci.

O godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych odbędzie się koncert finałowy, który zakończy się o 21:30. Wystąpią zespoły z Łomży, Białegostoku i Ostrołęki: Alien Removed, BFree, Pigface Beaty i Święci.

Więcej informacji: www.wosp.lomza.pl, sztab@wosp.lomza.pl i tel. 604-284-106

Zapraszam do dyskusji

PAWEŁ S. DĄBROWSKI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

ptaka dam dla owsiaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

w lomzy.
,
,
.
.
. bedzie jedne wielkie dno

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

w lomzy nic nie ma i nie bedzie . . .!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

Maruda z wisienka123 na pewno skorzystaja:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

Świetnie ja będę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

Witam. Jeśli ktoś chciałby poznać psa terapeutę Nutkę zapraszamy do biblioteki dla dzieci w Łomży. W programie min. zabawy z psem. elementy dogoterapii.

www.dr-otis.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

znalezione w sieci:

Tak, wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wpieram i wspierać będę. Powiem więcej: wspieram też Caritas, Fundację Anny Dymnej, czy akcję Kup Indeks. I wiecie co? W głowie mi się nie mieści, że ludzie w swojej małości powybierali sobie fundacje, z którymi się identyfikują i zaczynają pluć i oczerniać inne, zachowujęc się jak skretyniali kibole.

Jestem wielki fanem WOŚP już chyba z 15 lat. Zawsze staram się wrzucić coś do puszki. Od kiedy mam swoje własne, osobiste dzieci idea WOŚP jest mi jeszcze bardziej bliska. Poniżej wypunktuję dlaczego w ogóle lubię WOŚP i dlaczego ich wspieram:

Mam dwójkę dzieci – dwa razy więc byłem na porodówce. Dwa razy byłem w tych salach wypełnionych sprzętem z serduszkami WOŚP. Dwa razy, zaraz po porodzie, gdy ojciec jest w apogeum bezsilności i może tylko patrzeć co robią lekarze, widziałem że moje ukochane dzieci są badane tym nowiutkim sprzętem, a na każdym z nich jest serduszko. Nie wyobrażam sobie gdyby tego wszystkiego miało nie być.
Jurek Owsiak w piękny sposób potrafi pokazać, że w tym smutnym jak p***a kraju jest jednak wieeeele osób, które żyją radośnie, z uśmiechem na twarzy, z chęcią zrobienia czegoś dobrego. Choć na ten jeden dzień robi się kolorowo i głośno, jest radość i moc i słońce świeci jaśniej.
Dla wielu, którzy tego dnia chodzą z puszkami jest to początek przygody z wolontariatem. Dla wielu z nich jest to sygnał, że w życiu liczy się tak naprawdę to żeby przeżyć je dla innych. Dla wielu jest to moment kiedy zapominają o swoich problemach i słabościach i wychodzą aby pomagać.
WOŚP jest jak dźwięk budzika. Łatwo zatopić się w codzienności i skupiać się na tym czego brakuje nam. WOŚP jest tym dniem kiedy możemy sobie uświadomić w jak świetnej jesteśmy sytuacji i jak wiele możemy zrobić dla innych.
WOŚP działa nie tylko doraźnie, ale i podejmuje inne działania. Np, edukacyjne. Rok w rok, tysiące dzieciaków uczy się jak udzielić pierwszej pomocy – a tego przecenić się nie da, bo oni potem potrafią uratować ludzki życie.
WOŚP jest tam gdzie państwo zawodzi. No nie cukrujmy się – to wszystko co robi WOŚP powinno być zrobione przez państwo, ale… nie jest. Dlatego WOŚP jest potrzebne. Choć mam naiwną może nadzieję, że dożyje czasu kiedy Orkiestra grać nie będzie musiała.
Każdego dnia ma miejsce w Polsce dziesiątki wypadków, w których wiele osób zostaje rannych. Trochę lepiej mi z myślą, że ratownicy nie jadą do wypadków z zardzewiałymi kombinerkami, tylko z nowoczesnym sprzętem zakupionym dzięki WOŚP.
WOŚP pomaga wszystkim. Nie tworzy podziałów. Sprzęt jest na badanie/ratowanie WSZYSTKICH dzieci.
Choć jeden dzień w roku jest coś ciekawego w telewizji, a nie tylko smutni panowie.
Woodstock – fantastyczna impreza. Impreza na której byłem i rewelacyjnie się bawiłem, impreza, na której będę niebawem z moimi dziećmi i razem będziemy się świetnie bawić.

Chcesz pomagać – pomagaj. Nie chcesz – nie pomagaj. Ale hejtowanie WOŚP, czy Caritasu czyni cię głupcem. Ważna jest jest pomoc, a nie to skąd ona nadejdzie, bo osoba w potrzebie wybrzydzań nie będzie. Czy gdy Twoje dziecko będzie przychodzić na świat zabronisz lekarzowi badać je sprzętem kupionym przez WOŚP? Czy gdy (nie daj Bóg) Twoje dziecko ulegnie wypadkowi, to zabronisz ratownikowi używać do ratowania sprzętu kupionego przez WOŚP? Te pytania można odwrócić. Czy odmówisz przyjęcia pomocy tylko dlatego, że pochodzi z Caritasu? Nie wydaje mi się. Każdy ma swój sposób ekspresji – ok. Ale to nie daje nikomu mandatu do opluwania innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

Nie jestem przeciwnikiem WOŚP -ale to mi sie kojarzy z ,, Trznastką ,, w budżetówce ale w drugą strone . Taki trznasty podatek od dochodów >. Taki dobrowolny datek na to co i tak powinno być . Trzynastkę dostają nie liczni a tu jest krąg wiele wiekszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

W Łomży nic sie nie dzieje od wielu juz lat. dlaczego?
wystarczy popatrzec jak w tamtym roku tego organizatora potraktował mietek i ta cała chołota z urzedu. sobie mieciu podniósł 25tys zł wypłate 2011/12 i ma 160tys rocznie a małego konceru nie ma za co zrobic bo miasto nie ma kasy. to samo z sylwestrem.
po łabach jeszcze niech nas tłuka, ale mysle ze wiekszosc z was i na to nic by zareagowała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

menadżer na zmywaku w UK , weż ty raczej się za robotę , bo ryba się tam psuje od głowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 22 Finał WOŚP w Łomży

WCALE NIE DZIWI FAKT, ŻE LUDZIE W TYM MIEŚCIE SĄ TAK WREDNI I GBUROWACI! Mieszkańcom nie są zapewnione praktycznie żadne rozrywki.. Czy rzeczywiście miasto było kilka lat temu aż o tyle bogatsze, że można było zorganizować i wośp i sylwestra? Od kilku lat odbywają się juwenalia, a jakość zespołów" występujących podczas tej imprezy również baaardzo drastycznie spada! Czyja jest to wina?




never give up!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org