niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Miejsce akcji - autobus MPK, nr boczny 208, przystanek przy ul. Konstytucji 3 Maja.
obsada - pasażer i kierowca

Na przystanku wsiada pasażer, podchodzi do kierowcy i pyta: O której godzinie ma Pan planowy przyjazd na ten przystanek?
Kierowca spogląda na pasażera jak na idiotę i mówi, że nie rozumie pytania.
Pasażer cierpliwie wyjaśnia, ze kierowca chyba jeździ według jakiegoś rozkładu jazdy i zgodnie z nim o której powinien przyjechać na ten przystanek. Kierowcy w tym momencie zaświeciły się oczy (widać było, że zrozumiał już pytanie) i odpowiedział bardzo filozoficznie - o której przyjadę to o tej godzinie jestem.

Ponieważ z filozofem nie pogadasz, więc ja mam dwa pytania do dyrektora MPK p. Janusza Nowakowskiego.

1. Dlaczego są marnotrawione pieniądze podatników na rozkłady jazdy na przystankach MPK jeżeli kierowcy i tak jeżdżą jak chcą?
Wystarczy na każdym przystanku powiesić stałą tabliczkę z napisem: tutaj powinny się zatrzymywać autobusy linii .... aczkolwiek nie zawsze. Odjazdy następują po przyjeździe autobusu w godzinach wiadomych kierowcy.

2. Jeżeli następuje kontrola biletów i pasażer nie ma biletu to musi zapłacić karę. Natomiast jak ja mam bilet miesięczny, który opłaciłem dużo wcześniej a autobus nie przyjedzie o godzinie widniejącej na rozkładzie jazdy lub znacznie się spóźni to co? Na jaką rekompensatę mogę liczyć od MPK. Czy jedyną rzeczą jaka mogę zrobić to pójść na piechotę?

Z BożoNarodzeniowym pozdrowieniem

Obserwator autobusowego życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

W Łomży mentalność PRL'u nigdy nie zaginie. Widać to od najniższego po najwyższy szczebel - starszy Pan przychodzi na spotkanie z prezydentem i oczekuje, że miasto wybuduje fabryki. Te zaś fabryk nie zbuduje, ale ma za to inne zboczenie ekonomiczne - z uporem maniaka wyrzuca pieniądze w błoto i niczym w systemie socjalistycznym utrzymuje nierentowne instytucje. I właśnie jedną z takich instytucji jest MPK, które bez cienia litości powinno zostać wyprzedane i zlikwidowane. Oczywistym jest, że w takim wypadku dalsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej przejmują przedsiębiorcy, a miasto albo sprawuje nadzór w formie ZKM zamiast MPK albo nie sprawuje go wcale i dostarcza jedynie infrastrukturę, która ogranicza się wyłącznie do zatok autobusowych. Tak by było w normalnym mieście. Obecny kształt to czysty socjalizm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

marudzisz:):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

nie to żebym się czepiał ale
stwierdzenie że miasto wybuduje fabryki to nie socjalizm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

masakra........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

w naszym wiecznie zakorkowanym mieście przejazd empeków na czas jest nie możliwy, zauważcie zachowanie kierowców osobówek które mogłyby pozwolić włączyć się do ruch autobusom, chociaż mi też zdarza się ich nie zauważać

japan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

w naszym wiecznie zakorkowanym mieście przejazd empeków na czas jest nie możliwy, zauważcie zachowanie kierowców osobówek które mogłyby pozwolić włączyć się do ruch autobusom, chociaż mi też zdarza się ich nie zauważać

japan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Gdybyś napisał albo zadzwonił do MPK to miałbyś szanse na jakąś odpowiedz albo wyjasnienie. Może nawet by przeprosili, gdybyś miał rację. A jeśli piszesz na 4lomza, to czego oczekujesz? Przecież to nie ma żadnego sensu.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Wypadałoby podać godzinę o której miała miejsce ta sytuacja, wtedy można by poprzeć którąś ze stron a tak uważam założyciela tego postu za zwykłego pieniacza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

aaaaabb jak będziesz świadkiem takiej sytuacji to podpowiedz człowiekowi żeby zadzwonił do MPK. Nawet znalazłem już nr tel. 862160335. Bo na razie to masz kłopot czytania ze zrozumieniem tekstu. Czy ja gdzieś napisałem, że to ja rozmawiałem z kierowcą Napisałem, ze byłem świadkiem takiej sceny. Pytasz czego oczekuje? Już niczego. Kto ma oczy to przeczytał.

Fracik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Kierowca powinien powiedzieć, to niech wytyczą bus bas, to będę co do sekundy. Lepiej później, niż ma pomykać na czerwonych jak pan się jeden popisał ostatnio. Bardziej wkurzające, jak MPK leci 5-6 minut wcześniej.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu


Autor: fracik (---.elomza.pl)
Data: 12-12-13 11:48

2. Jeżeli następuje kontrola biletów i pasażer nie ma biletu to musi zapłacić karę. Natomiast jak ja mam bilet miesięczny, który opłaciłem dużo wcześniej a autobus nie przyjedzie o godzinie widniejącej na rozkładzie jazdy lub znacznie się spóźni to co? Na jaką rekompensatę mogę liczyć od MPK. Czy jedyną rzeczą jaka mogę zrobić to pójść na piechotę?

Z BożoNarodzeniowym pozdrowieniem

Obserwator autobusowego życia.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ciesz się ze przyjechał kilka minut później a nie pojechał kilka wcześniej :)

A poza tym to nie czeka się na ostatnią chwilę :):):)

linia nr.8 i 10 jeździ rano co 10 minut:):) Długo nie stałeś :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Może mu się srać chciało i stąd poczucie wydłużenia się czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Dajcie spokój... Przecież autor nie napisał, że ta osoba miała pretensje o spóźnienie, tylko pytała o dokładną godzinę planowanego przyjazdu. Być może autobus był właśnie przed czasem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Jedna rada ! Kupić rower i zapierd* ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Ahh ty całe życie za darmo nawet jednej złotówki podatku w życiu nie zapłaciłeś za komuny żyłeś z partyjnych a teraz z unijnych funduszy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

haha dokładnie albo hulajnogę;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

po pierwsze to jestem za... jak Ci się nie podoba to rowerem jeździj
ja jeżdżę samochodem i widze jak jest na drodze...są też czerwone światła...nawet dużo czerwonych świateł... i do tego te eLki o masakra... prawdziwa plaga
po za tym bilet miesięczny kupiłeś dobrowolnie
Rozkład jazdy masz na tablicy wywieszony jak sam sprytnie zauważyłeś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

na pewnym świeżo odmalowanym przystanku obuz mazakiem napisał :" gdzie jest k...a tabliczka" i po jakims czasie przykrecono tabliczke rozkładu obok napisu, bardzo to sie ładnie komponowało a i spełnilo oczekiwania pasażera

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

A ja często widzę puste tablice , bo jakieś gnoje z nudów pozrywali rozkłady jazdy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

maruda to pewnie palikociarnia nikt inny

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

No coś , to te młode wykształcone po Gimnazjum :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

czasem to stary i głupi nic nie wiadomo

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

Stary to by nie wiedział nawet jak rozkład odczytać :)

Tp te mundre co już dorosłych udają bo Gimnazjum pokończyli :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

gimnazja stworzyl wybitny pilituk peo i unii buzek. maruda powinien chodzic na tajne komplety gimnazyjne i czerpac wiedze

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

W Rzymie niema rozkładów i nikt nie narzeka, a w Londynie to jak nie machniesz ręką to żaden AUTOBUS się nie zatrzyma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasza komunikacja miejska - scenka z autobusu

banda idiotow

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org