piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Części samochodowe - ile zapłacić?

Oddałam do naprawy auto. Mechanik zakupił części do silnika w hurtowni z 30% zniżką. Chce, aby mu zapłacić cenę bez marży. Czy to uczciwe? Czemu tenże ma zarabiać podwójnie? I jak to właściwie z tym jest?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?


odpowiedz sobie na pytanie - czy Ty byś kupił części w tej cenie co ten mechanik ? następnym razem takie rzeczy uzgodnij wcześniej lub znajdź sobie jednego uczciwego mechanika, niewielu ich jest ale są.

jeżeli nie możesz kupić części tak tanio jak mechanik to swoim postem podałeś definicję praktyczną psa ogrodnika :-)
sam nie weźmie i obcemu nie da.


mnie na ten przykład nigdy nie interesuje gdzie mechanik kupił części i za ile, tylko to czy naprawił
a skoro jest tanio i mechanik chyba uczciwy, ( naprawia tylko to co rzeczywiście jest zepsute) to nie interesują mnie jego dochody i układy z hurtowniami motoryzacyjnymi,


no i najważniejsze, czy dostaniesz rachunek jakiś ???
czy wszystko na gębę jest.
coś mnie się wydaje, że na gębę :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?



bo przecież mechanik nie wystawi Ci rachunku na części bo nie ma ich na stanie magazynowym, marży też nie nałoży żadnej paragonem bo by mu to w dochody wchodziło, he, he - proste !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?


polska rzeczywistość :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Dzięki z awyjaśnienia. To już wolę zapłacić pełną cenę w hurtowni niż komuś, kto żeruje!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?


dlaczego żeruje,

co dla Ciebie za różnica czy zapłacisz w hurtowni 100 zł.
czy u mechanika 100 zł. z których tylko 70 zł. on odda do hurtowni.
do tego tracisz swój własny czas i ryzykujesz, że kupisz nie taką rzecz, do tego mechanik może się też nie zgodzić lub podnieść Ci kaskę za robociznę,
zyskasz tyle, że zapłacisz jeszcze więcej,
a sprytny, terminowy i w miarę uczciwy mechanik to dzisiaj jest skarb,
ten Twój nie jest też taką ostatnią świnią, bo powiedział Ci o różnicy w cenie części, może też, w co wątpię z tytułu zarobku na częściach trochę za robociznę mniej bierze,

przepraszam, jeżeli Cię uraziłem ale to naprawdę jest działanie na zasadzie psa ogrodnika i polskiej zawiści, nie ważne, że ja nie zyskam, ważne że ten......................
cholerny mechanik straci lub zyska mniej.

ja swojemu mechanikowi zawsze daję napiwek, pomimo tego, że dostaję paragon za części i paragon za wykonanie usługi.

ale nie powiem jaki to mechanik :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

ale tak jest wszędzie więc nie wiem w czym problem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Autor: tomek24042004

"dlaczego żeruje,
co dla Ciebie za różnica czy zapłacisz w hurtowni 100 zł.
czy u mechanika 100 zł. z których tylko 70 zł. on odda do hurtowni. "

Różnica jest taka że mechanik powinien mieć urządzenie fiskalne i płacić podatki jak każdy uczciwy obywatel.

A tak to ma extra 30,- złotych zarobku bez podatku.

A potem się dziwią że w budżecie dziura i szara strefa kwitnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

a naprawiaj sam!!!!!!!!!!!!!!!! tomek

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

trzeba samemu kupi co jest potrzebne i bzdur nie pisać i nikomu w kieszeniach nie grzebać

ja myśle że w twoim przypadku hurtownia też powinna Ci dać bez marży bo dlaczego miałąby zarabiać akurat na Tobie

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Z każdym mechanikiem możesz dogadać się czy sam kupujesz części czy robi to mechanik. Jeżeli sam musiałbyś kupić w cenie +30% to chyba lepiej jak on weźmie tą prowizję w zamian masz pewność że części będą pasować w 100% Zawsze możesz porównać ceny dużo mechaników korzysta z http://www.motointegrator.pl/s/lp-czesci-zamienne/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Ja zawsze sam kupuje częsci, bo jest dużo taniej, niż z tą ich fantazyjną zniżką i wiem, że częsci są oryginalne.
Przykładowo za 100zl mechanik wrzucilby mi chinskie łączniki stab. a ja za tą cene kupiłem markowe Febi.W dodatku na czesci mam oddzielny paragon i gwarancje, a u staśka w warsztacie tylko zapłace i on mi żadnej gwarancji nie da a i nie ma pewności że wrzucił te czesci które zamawiasz , bo samochod juz będzie stał na kołach .Ale i tu jest Hak, bo jak mechanik mówi mi żebym zostawił samochod i dal nr tel a on zadzwoni, to ja mówie nie, i stoje , patrzę i wiem co na co wymienia i w jaki sposób. Trzeba być nieteges żeby zostawiać auto , jezeli mechanik nie ma czasu to dajesz mu nr tel i on dzwoni do ciebie jak ma juz czas, a nie auto będzie stac caly dzień bez sensu, i ty też zostajesz bez auta.

Pamiętajcie, nie kupujcie pochopnie u mechanika częsci, bo on zasze powie" Panie , za tyle to napewno Pan nie kupisz nawet chinszczyzny a sie okazuje na allegro że mozna kupic cos przyzwoitego od dobrych marek.
Raz zależało mi na czasie, potrzebowałem auto na gwałt więc dałem zarobic mechanikowi sporo na jednej głupiej pompie paliwa, co jak sie okazalo pozniej , mogłem ją zakupic duzo taniej bagatela nie mówie tu o 50zł roznicy tylko wiekszej kwocie. Bo była podobno dobrej firmy


Mało jest też mechaników, którzy nie chcą zarobić na wszystkim i na niewiedzy.
Ja znalazlem ostatnio mechanika który jako jedyny wziął za robote o połowe mniej niz w innych warsztatach, przedewszystkich dlatego że pracuje on jako szef i pracownik , i nie ma na utrzymaniu innych pracownikow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Śmiać mi się z was chce, najlepiej żeby naprawił za swoje i jeszcze stówę dołożył !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Pierwszy mechanik się odezwał, to że ktoś ma pieniądze, nie znaczy żeby je rozwalać na prawo i lewo, w życiu przepłaca tylko głupiec, zapmiętaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Że ja jestem tym mechanikiem?! Hehehe daleko mi do tego, ale poprostu każdy chce godnie żyć,a jak nie przykombinujesz to w tym kraju się NIE DOROBISZ (no chyba że garba) i ja to rozumiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

rolnik dobrze gada :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

dziwne te tematy czasami...
wnikacie ile biedronka płaci dostawcom towaru,a w jakiej cenie go potem sprzedaje?na tym polega biznes.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Eee teraz kazdy tak pisze, a jak przyjdzie wam wysłać żone na zmiane opon i wezmą za to 100zł od opony to dalej będzie normalny biznes?
Mylicie pojęcie biznes z cwaniactwem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Pamiętam jak pojechalem na zmiane opon do warsztatu, gośc wyszedl, pytam o cenę, ten zanim odpowie, patrzy na moją rejestrację, widzi że jestem z daleka, i mówi do mnie 8dych, ja się pytam za zmiane jednej opony? a ten się śmieje, kilka metrow od niego byl drugi warsztat, wskoczylem tam, 15zł

Biznes czy cwaniactwo ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Ze skrajności w skrajność. Oczywiście ze nie mozna dać sie dymać, ale tutaj sytuacja była przedstawiona zupełnie inaczej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

jak się godzisz na 100pl-nów za zmianę,to potem płać i nie wnikaj ile trzeba za prąd i człowieka zapłacić.wszystko obgadujesz pierwej.po to jelenie mają rogi,coby ich po rogach walić.każdy biznes polega na wyrwaniu kasy.raz bardziej,raz mniej "uczciwie"



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

wolny niewolnik
Z takim myśleniem, to jak miałbys kiedys swoj wlasny warsztat, to TY miałbyś rogi przedewszystkim i nikt nie chciałby do ciebie przyjeżdzać robiąc ludzi w bambuko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Mondeo
jeżeli kupujesz np.kiełbasę,to widzisz cenę i albo ją bierzesz albo nie.jeżeli już kupiłeś,to w domu krzyczysz że cię oszukali?bo kg.żywca kosztuje ileś tam mniej?tak to jest.godzisz się na cenę,albo nie.po co wnikać skąd ona się wzięła.nie pasuje?to jedziesz gdzieś indziej.proste?

a jak mieliby do mnie"...przyjeżdżać robiąc ludzi w bambuko",to lepiej niech wcale nie przyjeżdżają. ;-)



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

tak działa rynek. kupujesz coś tanio a sprzedajesz drożej :)

Po prostu żyj!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

na drugi raz czesci kup sam za 100% a podejrzrewam, ze i montaz/usluga bedzie drozsza bo mechanik kalkulujac na pewno dal cene mniejsza coby on wyszedl na swoie i klient byl zadowolony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Nie ma czegoś takiego jak droższa usługa wymiany częsci które sam kupisz. Nawet jeżeli mechanik fantazjuje że wymiana kupionego u niego oleju jest gratis, gdzie w oleju juz ma wliczoną usługe bo jest droższy.

Kazdy mechanik ma swoj cennik, niekiedy nawet wisi on na ścianie.
Wolny niewolnik , tak to prawda ,jeżeli chodzi o usługe
Ale
To nie jest temat o kiełbasie :-)
Sklep mięsny prowadzi sprzedaż bezpośrednią, a mechanik jest pośrednikiem, a pośrednik jak wszyscy wiedzą, dodatkowo zarabia na Tobie. Więc po co robić z siebie frajera zamawiając częsci u mechanika.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Widze Mondeo ze masz swoja chora racje i tyle. Sklep prowadzi sprzedaż bezpośrednia,czyli sam ubija zwierze i robi kiełbase?!Mechanik bierze czesci w ilosciach hurtowych i ma ceny hurtowe. Człowieku wez sie ogarnij, a jak Ci nie pasuje to kup czesci sam/zmien mechanika/ sam sobie zmien czesc i nie zawracaj dupy. W zyciu paru "klientow" pogoniłem, bo wole zeby nie przychodzili niz mnie wkur*****.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Cześć. Mnie się udało dość tanio kupić parę części ze sklepu online -www.pro-motor.com.pl. Tutaj mają wyprzedaż magazynu, więc można trafić na wyjątkowo dobre ceny. Tuleje wahacza LMI do swojej Audi A3 zamówiłem za 160 zeta, korzystnie moim zdaniem. Generalnie na stanie mają 100 tyś części, więc powinieneś spokojnie znaleźć czego szukasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

uwazajcie na te tanie czesci, bo czesto zdarza sie, ze trzeba jednak wziac te drozsza, a jak zamawia mechanik to daje tez gwarancje ( oczywiscie na nowe czesci ) i nie ma tak kolorowo z tym zarabianiem przez nich na czesciach... Ja mam sprawdzonego mechanika, nigdy mnie nie oszukał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

U mnie też często są problemy z autem. Z tym, że takimi sprawami zajmuje się mąż. Z tego co wiem, to też wszystkie części zamawia sam na http://www.motocentrum.pl/ i nigdy nie było z nimi problemu. Jak zdarzy się jakiś większy problem z autem, to wtedy ląduje u mechanika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

mondeo masz stoperan ??
bo Cie chyba posralo!!!

jutro dzis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

popieram marcopoloo

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

rolnik69 święta prawda :)
a czemu robicie zakupy w sklepach? kupujcie w hurtowniach
jantar machanik też musi chyba jakoś zarabiać żeby np m.in. mieć za co zapłacić zasrane PODATKI a ty chyba wiesz coś na ten temat prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

popieram w 100% mondeo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

No kórwa pies ogrodnika sam nie zeźre i komu nieda było kupić w sklepie czy na allegro i by ci wzioł tylko za robotę a nie teraz się teraz dusisz na forum jaki to ty mądry po szkodzie

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

jakie się gównozjady porobili...i się dziwić że wszystko upada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Konsul2!! do kogo ten tekst???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Staram się robić tak jak niektórzy koledzy tutaj - czyli na początku jadę do mechanika on mi mówi jakie części będą potrzebne i zamawiam je z Motointegrator-a, zwykle dochodzą na drugi dzień. Robienie w wała na częściach samochodowych to w wielu miejscach stała praktyka, warto być tego świadomym. Jak już mechanik upiera się, że to on zamówi to warto poprosić o paragony, fv itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Na ten temat mozna byłoby dłuuuuuugo pisać. ja z własnego doswiadczenia wiem jedno . NIGDY .ALE TO NIGDY nie dam juz sie tak oszukac jak oszukał mnie jeden z mechaników który zakupił mi czesci w PSEUDO Hurtowni motoryzacyjnej na al.legionów GARDON czy cos takiego w takim obskurnym zniszczonym budynku. to co mi kupił i za ile woła o pomste do nieba .porównowalismy te same czesci w innych sklepach to była OGROMNA róznica czyli wszystko przepłacone razy dwa. teraz moja rozmowa z mechanikami zaczyna sie od tego ile bedzie kosztowała naprawa ,a ile czesci i sprawdzam. Ostrzegam wszyskich przed takimi mechanikam którzy upieraja sie ze to oni wiedza co kupic i sami kupują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Obserwujący temat tyczy się załoźyciela postu bo w cenie detalicznej dostanie max 5 procent to ktoś mu załatwia a on chce cenę churtową i gdzietu logika? oczywiście na niekture części potrzebny jast paragon nawet do reklamacji a paragon poeinien dostać potem może zrobić z tego fakturę
nie jestem mechanikiem ale takich klientów odradzam niech bierze rower do bagażnika i popierdala dzień czy dwa po mieście za częściami źal słów i strach pomyśleć co by było jak by pojechał na serwis........ Niech się wasze nie psują ;)

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Rozwiązanie jest proste, kupujcie części sami.
Ja np ostatnio sterownik silnika w oplu wymieniałem to kupiłem używana część tutaj http://www.auto24parts.com zaniosłem do mechanika, zapłaciłem za wymianę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Dokładnie jak pisze patrycjusz, ja często kupuje sam bo cena często korzystniejsza. mechanicy sobie doliczają za fatyge i żeby zarobić. najczęsciej kupuje na allegro ale sprawdzam dokąłdnie czy dana rzecz pasuje
zresztą sklepów cała masa, troche siedzenia przy kompie i sie znajdzie co trzeba
a z nowinek- fajny sklepik z takimi gotowymi zestawami do lekkich napraw albo gadżetami samochodowymi http://hussar-innovations.com
może sie komuś przyda

faceci nie płaczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Tego co nie mają na stanie zazwyczaj kupują w najbliższym sklepie, tak więc sami możecie kupić taniej choćby --> http://lorofactory.com Ale jednak nie zawsze problem jest łatwo do rozwiązania. Dlaczego? Na niektóre części się długo czeka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Zgadzam sie z Toba, ale nie raz sie zdarza że chcą zedrzeć jak najwięcej kasy. Nie mowie ze to nie jest wygodne jak ktos za Ciebie wszystko załatwia od A do Z. Raz sie trafi uczciwy mechanik, a raz taki ze szkoda gadac. Najgorzej jest z takimi ktorzy zdzieraja kase z tych ktorzy kompletnie nie znaja sie na samochodach. Ostatnio mojego dziadka jeden taki chciał przerobic na kase własnie za czesci samochodowe ktore kupil. Kazalem wszystko rozebrac, pozakladac to co bylo i pojechalem do innego mechanika, ale juz z czesciami ktore sam kupilem. Trafilem w necie na dobra stronke, ceny maja konkurencyjne, dostawa spoko a i dziadek moj byl zadowolony, bo polowe mniej zaplacil! Obczajcie sobie domino24.eu Pozdro!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Części samochodowe - ile zapłacić?

Tak to już jest. Najważniejsze jest znalezienie zaufanego mechanika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org