niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

"Małżeństwo z Łomży przez 5 lat ukrywało dwóch synów - bliźniaków. Para mieszka w tym mieście od kilku lat bez zameldowania.
Oficjalnie rodzice przyznawali się tylko do trójki innych dzieci. O tym, że w mieszkaniu przetrzymują, w izolacji od świata, jeszcze dwójkę, poinformowała opiekę społeczną ich kuzynka, która przyjechała na rodzinną uroczystość.

Wiesław Jagielak, dyrektor MOPS-u mówi, że pod wskazany przez kobietę adres od razu udały się pracownice ośrodka. Jak dodaje, potwierdziły one, że dzieci są "jakby wydzielone w mieszkaniu".


Mając 5 lat swoje potrzeby fizjologiczne załatwiały w pampersy. Nie chciały rozmawiać, a na obce osoby reagowały krzykiem.

Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej najbardziej dziwi fakt, że przez 5 lat nikt nie zainteresował się losem chłopców. Nie udało się na razie ustalić dlaczego rodzice postanowili izolować swoje dzieci. Dyrektor dodaje jednak, że bliźniacy nie byli chciani w rodzinie.

Matka dobrowolnie oddała dzieci urzędnikom. W tej chwili są umieszczone w pogotowiu opiekuńczym. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Małżeństwo przyznawało się do trójki innych dzieci. Jedno z nich chodziło do szkoły podstawowej, drugie do gimnazjum. Trzecie miało 4 lata. Wszystkie funkcjonowały normalnie i wychodziły na podwórko. Ich rozwój przebiegał standardowo."(http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bialystok/lomza-rodzice-ukrywali-dwoch-synow,1,5531773,region-wiadomosc.html)


Straszne i smutne:(

~ każdy dzień jest wyjątkowy, bo jesteś Ty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

do pieca tych rodziców jak i czeczenów

:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Do takich patologii prowadzi najczęściej kościelny zakaz antykoncepcji jak i aborcji.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

http://wiadomosci.wp.pl/kat,97154,title,Malzenstwo-z-Lomzy-ukrywalo-przed-swiatem-dwoch-5-letnich-synow,wid,15701702,wiadomosc.html?ticaid=110b4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Teraz to i wysrać się bez wiedzy urzędników pewnie też już nie można.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

bardziej prawdziwy wydaje sie ten artykuł
http://superlomza.pl/Community/Blog.aspx?BlogEntryId=99697

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

jaki rząd takie życie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

hehe zajmij sire swoim zyciem laska z to wogole tzw. reklamowany w tv . ŁOMŻING hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Jak ludzie,którzy nie mają zielonego pojęcia o tej rodzinie mogą się o nich wypowiadać?--to chore.Matka dbała o dzieci,a bliźniacy nie wyglądają na zagłodzonych,brudnych.Skoro kuzynka była taka wspaniałomyślna i troskliwa,to gdzie do kur...y nędzy była przez 5 lat?
Tacy rodzice powinni być nagrodzeni za trud i wychowywanie tej gromadki dzieci,a nie sądzeni przez sąd,opiekę.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Pismaki karmią się aferami, a głupawe społeczeństwo tylko ocenia i tym samym krzywdzą innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Oburzona, nagradzać za więzienie dzieci w domu, niezapewnianie im podstawowych potrzeb rozwojowych? Czy Ty jesteś oby normalna? A może bezpośrednio związana z tą patologią?

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

oburzonamama widzialas kiedykolwiek te dzieci? Na pewno nie, bo bys nie pisala takich glupot.. Nie pier* ze nie sa zabiedzone i sa zadbane, bo noz sie w kieszeni otwiera. Nigdy jeszcze nie widzialem 5 letniego dziecka, ktore mozna tak zaniedbac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Nagradzać za pampersy w wieku 5 lat? Kobieto o czym ty piszesz. Nagradzać za zanik mięśni, za syndrom sieroctwa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

gdzie była ta opieka społeczna przez 5 lat?? teraz się znaleźli jak TVN przyjechał.... sypnął groszem i reklamę darmową zrobił... rozgonić całkiem te towarzystwo nierobów!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

nagle zaczęli chodzić codziennie do tej rodziny... a przez 5 lat nie wiedzieli że trzeba im pomóc... choć to rodzina wielodzietna i matka bez pracy... na zasranych czeczenów mają... a Polaków w *****....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Niech ten cały dyrektorek opieki społecznej co wczoraj zrobił show na całą Polskę poda się szybko do dymisji lepiej z całą tą swoją zgrają... za nic nie robienie.... wstyd łomżyniakom za taką pożal się boże opiekę społeczną... już lepiej jak by jej całkiem nie było!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

oburzonamama az strach pomyslec ze masz dzieci. Moze i ciebie powinni odwiedzic z opieki spolecznej skoro wedlug ciebie ci ludzie zasluguja na nagrode. Zmien dealera lub pal polowe tego zielska kobieto. Co sie z wami dzieje ludzie. Niedawno tez wiele osob bronila pedofila z przedszkola bo to ptzeciez taki mily pan. Ehh..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

http://www.tvn24.pl/zauwazyli-ze-bliznieta-z-lomzy-zniknely-nie-poinformowali-mops,330657,s.html

wg oburzonej mamy 10 i 13 kg dla 5 latka to ok? Idz kobieto poczytaj o rozwoju dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Przecież nie były katowane ani nic, poprostu urodziły się nie w pełni sprawne a matka nie umiała sobie z nimi "radzić". Jedno z rodzeństwa miało komunię razem z dzieckiem u mnie w rodzinie, uczęszcza też do tej samej szkoły...matkę zawsze widziałam jak przyprowadza dziecko, odprowadza, nie chodził "samopas" tak jak w innych "szanujących się" rodzinach.. Rodzice nie zrobili niczego żeby ta rozmowa prowadziła do tego aby nazwać ich PRZESTĘPCAMI - bo chyba do tego to zmierza.....

Spójrzcie na te rodziny co też mają dzieci, korzystają z mopsu i chlają na potegę katując swoje dzieci, tu tego nie było... Wydaje mi się ze przyczyną takiego zachowania była nieumiejętność postępowania z niepełnosprawnymi dziećmi, niewiedza i napewno też zaniedbanie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

To ze ich nie katowali nie oznacza ze nie zrobili im krzywdy. Trzeba potepiac takie zachowanie bo to nie jest normalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wisienka co Ty opowiadasz, jaka niepełnosparawność? Dzieci urodziły się zdrowe i by były normalnie rozwijającymi się maluchami, gdyby ich rodzice nie byli psychiczni, nie więzili ich w domu i nie traktowali jak zwierzęta.
Rodzice doprowadzili do tego, że dzieci nie potrafią poprawnie załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych, nie mówią i są źle rozwinięte (możliwe, że to z niedożywienia).
Skąd Ty wymyśliłaś tę fantazję?

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

A Ty MiYu skąd wiesz natomiast że te dzieci były w pełni sprawne od urodzenia? Z tv? Z gazety? A może je analizowałeś/aś ich rozwój od urodzenia..? Widywałam się z ich matką, reszta dzieci normalne jak u kazdego i normalnie traktowane... Chyba nie naszym zadaniem jest tu osądzać jesli znamy prawdę tylko z mediów.
Ja nie pochwalam czegoś takiego ale rozejrzyjcie się wokół zanim "rzucicie kamieniem"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wyraźnie dano do wiadomości, że dzieci od urodzenia były zdrowe.
Czyli wg Ciebie nie ma w zachowaniu tej rodziny niczego złego, jeśli te dzieci urodziły by się chore? Bo mamusia po prostu sobie z nimi nie radziła? Parodia jakaś. Jesteś po prostu jedną z wielu osób, która się dała nabrać na pozory i tyle. Mamusia się uśmiechała, dbała o inne dzieci, więc jest wszystko cacy.

"Spójrzcie na te rodziny co też mają dzieci, korzystają z mopsu i chlają na potegę katując swoje dzieci, tu tego nie było... "

Widzisz na co dzień takie rodziny? Jeśli tak, to czemu nie reagujesz? Nie zgłosisz? Ja na szczęście patologii nie widziałam i nie widuję, jednak przy styczności z nią na pewno będę interweniować.


Tak to się dzieję, kiedy matka chce oddać dzieci po porodzie, a drugi rodzic nie pozwala z tych czy innych powodów (bo nie ładnie, bo sąsiad będzie gadał, bo je kocham, bo jestem fanatykiem religijnym). Matka Madzi też chciała ją oddać i jak to się wszystko skończyło?


Znęcanie się fizycznie nie jest czymś najgorszym, co może spotkać człowieka.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Widzę na codzień "takie" rodziny ( tzn zaniedbane dzieci, co by wskazywało ze są albo ubogie albo z patologicznych rodzin), Ty nie widzisz MiYu ?????? albo nie chcesz widzieć tak jak większość z nas - tylko do oceniania jak już jest po wszystkim to jesteś pierwsza....
Napisałam przecież że nie pochwalam zachowania matki. Napisałam też to co widziałam po spotykaniu jej, nic nie wskazywało że coś jest nie tak, dlatego nie reagowałam. Ty za to możesz zareagować - idx, dowiec się co i jak skoro zostało nagłosnione i pomóż.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Porównywanie tej mamy do znanej matki Madzi jest niestosowne - że się tak delikatnie wyrażę.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wisienka123 uwielbiam takich ludzi co wszystko widzą i wiedzą :) niestety, ale po Twoich wypowiedziach widzę, że nie masz pojęcia o pracy naszego mopsu, ośrodków itd. Nie masz pojęcia ile dzieci jest wyciąganych z patologii, ile rodzin zastępczych funkcjonuje w samej Łomży. Nie będę Tobie tłumaczył, bo nie wypada tego robić publicznie. Uwierz mi, że tyle dzieci ile udało się "uratować" tylko nam przez 10lat nie potrafiłabyś nawet zliczyć. A jest jeszcze wielu ludzi dobrego serca, którzy poświęcają się opiece nad takimi właśnie dziećmi.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

wSZYSTKICH którzy osądzają matkę odsyłam do informacji co to jest depdresja poporodow,do czego prowadzi i jakie są jej skutki.( łącznie z odrzuceniem dzieci )Już po porodzie kobieta sygnalizowała.że nie poradzi sobie z tą sytuacją,wtedy potrzebowała pomocy psychologa,a tego zabrakło,podobnie jak zaintresowania lekarzy,u których dzieci były zapisane.Z opini ludzi mających kontakt jest pewne,że dbała o wszystkie dzieci;były czyste,miały kanapki w szkole .O bliżnięta również starała się zadbać w miarę swoich wyobrażeń. Zanim osądzicie poczytajcie .ZAWIÓDŁ nie system,a ludzie którzy powinni tej kobiecie pomóc.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

masz racje!!!!!

popieram!!!!!!


ciekawe dlaczego mozna bylo ukryc dzieci? czyzby nie posiadaly metryk?
a moze byly "wyprodukowane" na organy do spredania?
wszystko mozliwe w patologicznej rodzince.

wojciech

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

rozwoj standartowy to wedlug mnie : niedorozwoj. jak mozna miec braci i by to nie bylo jawne. wszystkie dzieci nadaja sie tylko do odrbrania dzieciorobom.
gdybym ja stanowil prawo to takich by kastrowano.

wojciech

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Ciekawe jak mam pójść te 1000km, piechotą? :) A patologii nie widzę, bo tu takiej po prostu nie ma, takie przypadki jak alkoholizm w rodzinie itp. trafiają się bardzo rzadko.

Piątek, cała ta rodzina jest patologiczna. Jeśli kobieta miała depresję poporodową - możemy ją pominąć. A gdzie ojciec, dzieci? Babcia, wój? Codziennie patrzyli na to, nie reagowali, jak można tego nie nazwać patologią?

Tak, w tym przypadku zawiódł system, ale nie tylko on.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Depresja poporodowa trwała 5 lat ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

P.A to trzeba wręczyć medal dla "naszego mopsu" w tym przypadku również :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

A gdzie tu wina mopsu? Z gwiazd mieli o tym wiedzieć? Jakby nie patrzeć, to wina lekarzy, którzy nie zwrócili się do odpowiedniej instytucji. Oraz sanepidu, bo chociaż nie mogą nakazać szczepień, bo jest to sprzeczne z konstytucją, to mogą nakazać stawiennictwo na badaniach obowiązkowych.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

LUDZIE NAJPIERW POCZYTAJCIE , a potem będziecie wiedzieć. NIE leczona depresja prowadzi do wyparcia pewnych faktów i pogłębia się ,podobnie jak inne choroby psychiczne ,które w naszym społeczenstwie są PIĘTNOWANE.......W USA ludzie idą do psychiatry jak u nas do rodzinnego, w naszym kraju jest to temat wstydliwy. Nie oceniajcie tej rodziny bo każdego z was może spotkać w życiu coś zaskakującego.Wiele osób cierpi na różnego rodzaju depresje i jeśli nie umieją poprosić o pomoc to sami często nie umieją sobie poradzić bo po prostu nie wiedzą co się z nimi dzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Co ma piernik do wiatraka? Depresja jest wytłumaczeniem na karygodne traktowanie dzieci przez całą rodzinę?

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

von chrupka owszem, nieleczona depresja może trwać 5 lat i dłużej. To samo z siebie nie przechodzi.
Kobietę mogę w pewnym sensie zrozumieć, bo od początku sygnalizowała, że dzieci nie chce. Nie zrozumiem ojca, który widocznie miał wszystko w d...

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Właśnie : NIELECZONA może trwać 5 lat i dłużej... W tym przypadku zapewne leczona nia była....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Gratuluję osobom,które poczytały i zamiast osądzać próbują coś zrozumieć, a nie snuć domysły na podstawie doniesień tv.....Może ta rodzina nie potrfiła sama sobie pomóc i nie umiała prosić o pomoc.Przecież nie korzystała nawet z opieki MOPS....W naszym spoleczeństwie jest wiele nakazow religinych i kulturowych,a do tego jesteśmy mało tolerancyjni i z wielką łatwością wydajemy sądy o cudzym życiu,nie zastanawiając się co czuje drugi człowiek.Nie oceniajcie tylko zobaczcie czy ktoś obok was nie potrzebuje pomocy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Depresja przekłada się na wszystkie sfery życia, a więc dotyczyłaby także relacji z pozostałymi dziećmi, mężem i całym zewnętrznym światem. Zachowanie matki wskazuje raczej na emocjonalne odrzucenie bliżniaków i to już w okresie ciąży. Zauważcie proszę,że rok po blizniakach rodzi kolejne dziecko i zajmuje się nim w sposób nie budzący zastrzeżeń. Wychodzi z nim na plac zabaw (mówią o tym sąsiadki w materiale filmowym). Z tego co piszecie wynika, że miała depresję na tych dwóch chłopców, a na pozostałe dzieci nie miała. Depresji nie można trochę mieć i trochę nie mieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

von chrupka jesteś leniem i dalej nic nie przeczytałeś poszukaj dobrze to znajdziesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Piątek większość właśnie nie osądza,tylko próbuje zrozumieć. (może to dobrze,bo na tym forum już niejednego odsadzono od czci i wiary,kierując się tylko plotkami).A jeśli chodzi o pomoc, trudno pomóc, jeśli nie wiadomo,że ta pomoc jest potrzebna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

te dwoje były niepełnosprawne, tzn niedorozwinięte..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów




za portalem facebook: https://www.facebook.com/czerwonymietekk?fref=ts

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

No i zobacz piątek pani od bliżniaków nie osądzasz,ale osądziłeś mnie. Ty jako nie leń możesz wszystko wytłumaczyć mnie i pozostałym.

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

VON CHRUPKA a przeczytałeś.??/?????? Mam znajomą która chorowała na depresję poporodową,absolutnie nie uważam się za specjalistę,ale trochę się tym interesowłem i wiem jak straszna to choroba,która może prowadzić do zabicia dziecka,albo próby samobójczej matki......Zmaga się z nią wiele kobiet najczęściej samotnie bo wstydzą się prosić o pomoc i to jest problem.Nie zamierzam nic nikomu tlumaczyć,a każdy kto zechce sam poszuka.....Należy tylko pamietać,że reszta tych dzieci kocha swoich rodziców, z jakiś powodów akceptowała tą sytuację i najwazniejsze One pójdą jutro do szkoły i zostaną napiętnowane przez rówieśnków. To co dla niektórych dzisiaj stanowi sensację o której jutro zapomną dla tej rodziny jest piętnem na całe życie.......Są psychologowie i specjaliści którzy powinni pomóc tej rodzinie ,a nie wypisywanie o patologi i osądzanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

A ja się dziwię,że rodzeństwo się nie wygadało przez tyle lat?

Investor78

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Czy ja pisałam piątek,że depresja poporodowa nie jest straszną chorobą,czy pisałam,że nie może prowadzić do skrzywdzenia dziecka albo próby samobójczej.Czy osądzałam kobietę albo jej dzieci ? Próbuję zrozumieć.I zapewniam Cię,tłumaczenie 5 lat życia bliżniaków w izolacji od zewnętrznego świata depresją poporodową jest intelektualnym nadużyciem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

mi jest tylko szkoda tych dzieci...

~ każdy dzień jest wyjątkowy, bo jesteś Ty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Depresja poporodowa jest czymś strasznym, jednak w tym przypadku nie można się tym zastawiać. O wszystkim wiedział ojciec, a także rodzina, dlaczego więc nie poprosili o pomoc, tylko doprowadzili do sytuacji, gdzie całkowicie zdrowe dzieci są opóźnione w rozwoju społecznym, mają zanik mięśni, brak tkanki podskórnej, korzystają z pampersów i nie potrafią dobrze mówić? O psa człowiek bardziej dba, niż rodzina o te dzieci.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

von chrupka....... zadałeś pytanie czy depresja poporodowa może trwać 5 lat,więc zaproponowłem żebyś poszukał.Dużo większym nadużyciem w mojej ocenie jest nazywania tego patologią przez niektórych,na tym forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Mnie zastanawia jeszcze jedno - sąsiedzi. Przecież ktoś widział tę kobietę w ciąży, później jak wróciła z dziećmi ze szpitala. Mam nadzieję, że jak były malutkie wychodziła z nimi również z domu. 3 razy na pewno (szczepienia i leczenie jednego bliźniaka). Nikt się nie zastanawiał, dlaczego dwójka dzieci zniknęła, matka już z nimi nie wychodzi? Nikt nie zainteresował się co się z nimi stało?

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

MiYu teraz nie pytaj na forum tylko idź do źródła, może pomożesz tam co nie co a nie na forum próbujesz rozstrzygać....po to oczywiście żeby nie znajac faktów ( tyle tylko co z mediów ) zmieszać całą tą rodzinę z błotem i "ukamienować"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

zgadzam się, że nie można nikogo piętnować... ja się zastanawiam tylko jak można tak traktować swoje własne dzieci. Nie zgadzam się, że to wina depresji poporodowej, bo ta nie trwa 5 lat. Ktoś tu zawinił, ale nie uważam, że tylko ta rodzina. Gdzie byli sąsiedzi, gdzie była pomoc społeczna... Ale trzeba przyznać, że jakoś innymi dziećmi Ci rodzice potrafili się zająć, więc czemu tą dwójkę traktowali inaczej... najważniejsze, że dzieci są teraz w bezpiecznym miejscu, choć trauma pozostanie im pewnie do końca życia...smutna historia:(

~ każdy dzień jest wyjątkowy, bo jesteś Ty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wisienka, jeśli porobisz mi za woła, to chętnie pojadę do Łomży, by dowiedzieć się skąd się biorą takie dewiacje społeczne.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

narewianka........,, czy aby napewno depresja nie może trwać 5 lat,jesteś osobą raczej młodą a co za tym idzie masz małe doświadczenie.Dla jasności należę do grupy wiekowej 40plus i na pewne rzeczy patrzę inaczej......Prosty przykład Katarzyna Figura,gwiazda,dobrze sytuowana,zawsze uśmiechnięta,a w domu małe piekiełko i dzieci też milczały......Nie podejrzewam aby w tej rodzinie ojciec się znęcał bo sąsiedzi coś by słyszeli ,ale jak każda rodzina mieli swoją tajemnicę.Matka nie umiała sobie poradzić z problemem , a reszta ją wspierał w sposób,jaki uznała za najlepszy bo innego nie znała.Można snuć domysły ale w głowę nikomu nie wejdziesz....Dla mnie straszne jest to że ciągle nie umiemy pomóc ludziom,gdy tego potrzebują



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Depresja, depresją, ale w tej rodzinie są też inni członkowie - rodzeństwo i ojciec! Jak oni traktowali to dziecko? Poporodowa depresja zbiorowa? Takie coś nie istnieje!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Kolejny,który życia nie zna, na matkę mieli donosić,?......prawdopodobnie sami nie umieli tego ogarnąć,ani zrozumieć .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Depresja czy tez nie , Nie mozemy usprawiedliwiac takiego zaniedbania dzieci ! Oboje powinni skanczyc w wiezieniu albo w psychiatryku. Fakt ze Jakos potrafili zadbac o inne dzieci a ta dwojke pomineli swiadczy ze cos z nimi nie w porzadku. Naprawde szkoda mi tych maluchow :(

Carpe Diem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Piątek czytam Twoje posty i ręce mi opadają. Pozwalać na rażące zaniedbanie własnych dzieci, przez co będą już inne do końca swojego życia, tylko ze względu na to, by nikt nie dowiedział się, że żona sobie nie radzi. Postawa godna pochwały! I miejsca obok żony w Choroszczy.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

MiYu dlaczego mam robić za woła, bierz sprawy w "swoje ręce" a nie tylko potrafisz trąbić zza monitora kompa. Odległość nie jest usprawiedliwieniem - zapewne nie jest ogromna..:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

MiYu........... masz problem z czytaniem ze zrozumieniem,nigdzie nie napisłem ,że należy pozwalać na zaniedbywanie własnych dzieci, a jedynie żeby dać spokój tej rodzinie bo np dzisiaj reszta tych dzieci musi pójść do szkoły i zmierzyć się z rzeczywistością,a grupy rówieśnicze potrafią być okrutne..Ironicznie zabrzmiało ze miejsce rodziny jest obok żony w Choroszczy i o tym też pisałem,że dla większości jest to temat wstydliwy i właśnie taka postawa ludzi powoduje iż ci którzy powinni się tam leczyć ukrywają to.....Spróbuj sam powiedzieć komuś że potrzebny ci psychiatra i zobacz jaka będzie reakcja......Ta rodzina potrzebuje pomocy specjalistów a nie piętnowania na forach....Dzieci były czyste,karmione,nie chorowały . Nie zamordowała ich i nie trzymała w lodówce.Jaka była przyczyna odrzucenia emocjonalnego mogą ocenić tylko lekarze......Kilka lat temu kobieta odebrala życie sobie i swojemu synowi dlamnie nie pojęte ala ta kobieta nie widziała innego wyjścia....W takich sprawach najgorsze jest to że ci ludzie sami nie radzą sobie z życiem i nie umieją prosić o pomoc ale też nikt nie zauważa że takiej pomocy potrzebują.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Maniuszek......... nie wiem ile masz lat ale zapewniam cię że depresja poporodowa jest terminem medycznym..( w niektórych przypadkach morderstw dzieci stanowi linię obrony)..nie mylić z BABY BLUES .Jeśli chcesz zabierać głos w jakiejś sprawie to najpierw poczytaj.Bo okazujesz się ignorantem i nieukiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wkurzają mnie takie sytuacje kiedy coś się dzieje, potem oczywiscie jest to nagłaśniane, wywiady itp itd jak już jest po wszystkim. Mają wtedy okazję wypowiadać się inni pokazując swoje "oburzenie", swoją "szlachetność"...która w sumie nie ma na celu zapobieganie dalszym podobnym sytuacjom ani też pomoc tym którzy bezpośrednio w tym uczestniczą - tylko usprawiedliwianie siebie przede wszystkim...ale to chyba tak jest, wrodzony odruch obronny w sytuacjach zagrożenia...:P bo jeszcze moga się "dobrać do dupy" a niby z jakiej racji..? :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

piątek, masz rację, też tak uważam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Urodzila blizniaki, miala depresje poporodowa itd. itp. ale za pare miesiecy znowu z brzuchem... Po co robic wiecej dzieci jak nie umie sie zajac tymi ktore juz ma. Tak wiem biedna kobieta nikt jej nie uczyl o antykoncepcji itd. Wspolczuje jej ale wiecej wspolczucia mimo wszystko mam dla tych biednych dzieci. Teraz moze jest dla nich jeszcze nadzieja ale co by bylo za 8-10 lat. Reszte zycia spedzili by w zakladzie zamknietym. A propo sasiadow: w Polsce jak sie zainteresujesz czyims zyciem to zaraz jestes spoleczniakiem bez wlasnego zycia, strzelasz z ucha albo jeszcze nie daj boze jak cos zglosisz to bedziesz ciagany po sadach jako swiadek ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Właśnie przeczytałem artykuł ,,Kryzys zabija rodziny'' i tak trochę to jakby w temacie Jeszcze bym dodał,,,że zabija człowieczenstwo'' bo panuje znieczulica i obojętność.Mamy dużo do powiedzenia po tragedii a wcześniej jesteśmy ślepi....Szybko ferejemy wyroki bez względu na okoliczności i konsekwencje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Tez właśnie przeczytałam artykuł "Kryzys zabija rodziny". Każdy "patrzy siebie" a dopiero zabiera głos jak jest po wszystkim a na codzien udają ze nie widzą.. Tak jak np MiYu - ładnie podsumowywuje takie sytuacje, tak jest najlepiej, "najodpowiedzialniej" i pisze że wokół siebie czegoś takiego nie widzi... Ślepa/y jesteś? Zdejmij te różowe okularki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Może mieszka na bezludnej wyspie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Wisienka porobisz mi za woła, bo niestety inny transport niż krowa bądź też koń, ewentualnie ponton, nie wchodzi w tym momencie w grę.

Jestem kobietą, na co wskazuje mój nick, a jeśli ktoś się tego nie domyśla to google nie gryzie.

Tak, nie widzę patologii bo w Austrii patologii PRAWIE nie ma. Na jakieś 30-40 przypadków takich odchyleń w Polsce, tutaj zdarza się jeden. Dzieje się tak nie tylko dzięki odpowiedniej edukacji, opiece nad społeczeństwem, ale też dzięki samym ludziom, którzy widząc problem nie omijają go, tak jak jest to u nas. W końcu co to kogo obchodzi, ważne że nam jest dobrze. Polska to wciąz ciemnogród, kolebka niewykształconych pijaków, partaczy i fanatyków religijnych.

Ślepa nie jestem, bo widzę realia a nie swój wymalowany świat, w którym broni się ludzi niszczących życia dzieciom. Wisienka Ty natomiast jesteś głupia, bo nie reagujesz na takie sytuacje, tylko przechodzisz obojętnie jak sama już wspomniałaś.

Rozmowa z takimi ludźmi jest bezcelowa, bo wg Was najlepiej pewnie by było nie nagłaśniać takich spraw, niech ludzie robią sobie w domach co tylko chcą.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

MiYu aż tak bardzo nie zaintrygowała mnie Twoja osoba żeby sprawdzać w google co oznacza twój nick i czy jest to rodzaj męski czy żeński. Więc zwracałam się tak a nie inaczej - ale dobrze ze się przedstawiłaś, będe wiedzieć na przyszłość.

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski to tymbardziej nie wiesz co tu się dzieje i jak to wygąda no ale oczywiście do oceniania jak już jest po wszystkim jestes pierwsza..

Nie pisałam że nie reaguję na takie sytuacje - jak zwykle zmyślasz. To Ty napisałaś że czegos takiego nie widzisz. Ale dziś już widzisz i wiesz więc co zrobisz Ty z taką swiadomością ze istnieje coś takiego? Wykaż się :)

Nikt też nie mówi o nienagłaśnianiu takich spraw ( i tu znów próbujesz odwracać kota ogonem ) tylko o tym że wypowiadają sie teraz ci "szlachetni" jak juz jest po wszystkim. I prowadzą dyskusje jacy to oni byliby wspaniałomyślni gdyby wcześniej wiedzieli o takich sytuacjach...no a teraz cóż...pozostaje tylko ubolewać i oceniać że jesteśmy pijakami, partaczami, fanatykami religijnymi itp itd...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża: rodzice ukrywali dwóch synów

Ludzie dajcie juz spokoj i zajmijcie sie swoimi sprawami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org