niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Zastanawiam się jaka przyszłość łomżynskiej ( i nie tylko ) młodzieży w wieku 18-21 lat i wzwyż widząc ich "gromadnie" siedzących popołudniami na ławkach przed blokiem...... Jaka ich przyszłość? Poukańczali szkoły, zero pracy, zero perspektyw na przyszłość... Jaki ich los..?????? Przecież to jest tragedia.... :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

A jak nie tam, to przesiadują godzinami w McDonaldzie albo teraz pewnie w galerii/KFC. Ja dużo rozumiem, sam jeszcze niedawno byłem w tym wieku, ale co za dużo to niezdrowo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Się ruchają jak zające na łące

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

wisienka to pochwal się co ty robiłaś. Pewnie w kolejce po warzywa pół dnia stałaś.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Widzę ze zostałam źle zrozumiana.... Chodziło mi o postępujące bezrobocie... :/

dvw stałam ale w kolejce np do skupu butelek hehe, roboty sezonowe truskawki, czereśnie itp itd? A dziś? Kompletna pustynia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

a to ok. W Bośni 40% bezrobocie (75% wśród młodych), Grecja 27% (60% wśród młodych), Hiszpania 26% (55 % wśród młodych). U nas nie jest najgorzej, ale z pracą ciężko w Łomży, jak i okolicach np. Zambrów, Kolno, Ostrołęka czy nawet w Białymstoku. Dopóki nie zreformują rządu i konstytucji nic się nie zmieni, teraźniejszy ustrój tylko kradnie, nic nie daje w zamian. A PO ma dalej poparcie 30% hehe. Fabryczka, co ma powstać na warsztatach drzewnej na 140 osób to za mało, ale i chwała za taką inicjatywę :):). To nie jest problem Łomży, ale bardziej globalny.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Smutne :( Jeszcze u tych gdzie rodzice pracują być może nie jest najgorzej, ale tam gdzie jeszcze i rodzice są bezrobotni to naprawdę współczuję..:( Tyle młodych ludzi i zero pracy,perspektyw.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

wisienka nie przesadzaj były gorsze czasy i wiele państw na świecie chciałoby mieć Naszą sytuację. Nigdy nie będzie idealnie.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

No na pewno, wojny itp itd.. Ale u nas też nie jest ciekawie...Co ma robić osoba bez pracy jak jej na wszystko brakuje? Nie ma ani grosza? Aż dreszcz przechodzi na samą myśl....Ja naprawdę nie mam pojecia co bym zrobiła będac w takiej sytuacji... Nam łatwo mówić że jest ok skoro jakoś sami dajemy radę się utrzymać ale co mają powiedzieć ci którzy tego szcześcia nie mają....:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

w tym wieku to sie jeszcze ucza;) majac 19 lat koncza liceum, wiec po liceum musza isc dalej, konczac technikum maja 20 wiec takze sie ucza, wiec jezeli sa po szkole to co innego maja robic po poludniami skoro w Lomzy nie ma nawet zadnego klubu przyjaznego, w ktorym mozna byloby isc usiac i wypic sok zjesc jakies ciastko, to Lomza z nimi to robi;)

K

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

a po 2 jak konczą szkołe, co myslisz , ze znajda prace? tak jak osoba wyzej napisala, co innego ta mlodziez moze robic jak nie ma pieniedzy?

K

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

dvw

Z całym szacunkiem ale fabryczka przy warsztatach drzewnej jest tylko aby kasę na prywatne konta przetransferowac.

Przecież prezesem tego jest Kiełczewski !

Człowiek który za bezcen sprzedał łomżyński browar a pieniądze wyprowadził na zarejestrowanej na cyprze spółce.

Wiceprezesem zięć prezydenta

Tam się nic nie dzieje a od prawie roku jeden i drugi biorą co miesiąc 15 tysięcy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Cytat:

Fabryczka, co ma powstać na warsztatach drzewnej na 140 osób to za mało, ale i chwała za taką inicjatywę :):)

I na takich naiwniakach żeruje dzisiejsza władza od centralnej na powiatowej kończąc. Nie w warsztatach, tylko w strefie ekonomicznej, o ile w ogóle taka powstanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

czyli może się okazać, że to przekręt jak Galeria Narew lub centralna komisja OKE w drzewnej. . Nie dotyczy czytałem gdzieś, że proponowali adaptować warsztaty drzewnej, ale może zmienili znów zdanie. Garbaty Anioł wiadomo, że muszą okraść tą inwestycję, ale może powstanie. Jak do końca kadencji nic nie ruszy, czyli to tylko chwyt, aby wygrać wybory. Bez zmian systemu, dalej będą kraść jeszcze długo.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Wisienko, nie wiesz dlaczego siedzą?
Czekają cierpliwie na kolejne wybory. Aby następna klika mogła spokojnie się dorobić. A przy okazji wyruchać wyborców , jak Hitler-Niemców.
Szkoda jedynie że, takie czekanie jest trochę bierne i bezowocne. Można by tak, zorganizować jakiś np kilkutysięczny "marsz zadowolonych". Nadawałoby się to, jak najbardziej do pokazania w TV. A i paru wzorcowych pajaców, czyli tzw. "mężów stanu", zleciałoby się aby zająć miejsca w pierwszym szeregu.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Ostrożnie z oskarżeniami, bo w/w panowie monitorują wpisy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Mi nie przeszkadza że oni siedzą na ławkach, bo to nie o tym temat... Ale widzę że wiek tych co tam siedzą się zawyża. Kiedyś siedzieli szesnastolatkowie a teraz grupy o wiele starszych, bezrobotnych, młodych...Zmierzam do tego że jak oni mają wejść godnie w samodzielne dorosłe życie skoro już na starcie nie mają żadnego zatrudnienia....Za chwilę pokończą te swoje szkoły, zechcą pracować, zakładać rodziny a tu....nie takie to proste...;/ Wiem bo mam sporą rodzinę, braci ciotecznych i sióstr w podobnym wieku, kończą szkoły naewt nieźle i w nalszym ciągu zero perspektyw...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

większośc z nich uważa że jak podpiszą listę to już im się wypłata należy :):)

A tu niema tak lekko trzeba zapier.da.lac a oni nie lubia tego robic , im najbardziej pasuje piwko i panienki , dlatego siedzą na ławkach :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

To że jest mało pracy to jedno a drugie to że nie wszyscy chcą pracowac. Młodzi chcieli by sie nie narobic a kase miec. Kiedys 4-5 lat temu 50 zł za dniówkę zbioru truskawek to było cos a teraz kto z młodych chciałby na truskawki wyśmieli by na samą propozycję



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

MOja 18-letnia córka siedzi w domu. Zero kumpli i kumpelek. Wiecie czemu??? Bo jest za grzeczna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Zgadzam się z marudą.
Pierwsza praca to wielkie rozczarowanie faktem, że angaż na jest na kierownicze stanowisko.

--
tomek w.

\"Rzuciłem myśl, że cokolwiek mi się należy\"

\"Żeby mi się chcialo tak, jak mi sie nie chce\"




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

szkoła to nie wszystko w dzisiejszych czasach

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

praca to nie wszystko w dzisiejszych czasach. Pyka kiedyś to ćwiartka kosztowała 7 zeta, fryzjer 8 zł. To te 50 zł to coś było, a teraz porównaj sobie ceny, te 50 to 2x mniejszy zarobek jak kiedyś. Kiedyś jak człowiek pracował to pomału się czegoś dorobił, akcje dostał, działkę, na mieszkanie na książęczkę wpłacał, pracy więcej było. A teraz ciesz się, że wypłatę dostajesz w terminie o wysokości nie wspominając, a o takich bonusach zapomnij.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Myslę, że tak samo jest w całej Polsce. Ja ktoś ma cel się stad wyrwać to będzie do niego dążył, a jak nie to bedzie marnować czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać do większego miasta na studia (są stypendia), dla chcącego nic trudnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Jako młodzież też chętnie się wypowiem :) Poza studiami i pracą wolny czas spędzam zajmując się muzyką elektroniczną -słucha, tworzę coś sama. A jako, że jest to najlepsza muzyka na impreze to czasami jadę na jakąś taką masowke


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

Co tu gdybać ...
I tak wszystkich w końcu do aresztu wtrąci zły porucznik Kiper

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co robi młodzież 18-21 lat w wolnym czasie?

kto ogarniety, prace znajdzie

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org