czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Dzisiaj sobie spacerowałem po Łomży i zauważyłem, że wielu właścicieli czworonogów "puszcza swoje psy wolno", rasy przeróżne, od yorków po amstafy pitbulle itp, czy policja i straż miejska tego nie widzą? Czekacie aż taki pies zrobi komuś krzywdę czy nie reagujecie bo sami się boicie nie tyle psów co właścicieli? A może po prostu wam się nie chce interweniować w takich sprawach tylko czaić się na osoby, które przechodzą na czerwonym lub w niedozwolonym miejscu - no bo to przecież takie zagrożenie ale już taki amstaf czy inny groźny pies to nie, taki może sobie chodzić luzem i nikogo to nie interesuje... Panowie i Panie do roboty!

Jabadabaduu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

To czemu nie dzwoniłeś do Straży Miejskiej - to oni powinni zajmować się takimi sprawami, srającymi wszędzie psami, a nie fotoradarami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

ORMO czuwa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Widzisz to dzwoń na Straż Miejska i po klopocie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Trzeba miec tez troszke zdrowego podejcia do takiego tematu... Psy tez gdzies sie musza wybiegac a jak maja to zrobic na smyczy? Mam latac za nim az padne? Sam staram sie puszczac psa tylko na polach za basenem jak duzo ludzi nie chodzi i mysle ze w takim przypadku jesli by podjechala do mnie policja to bym pukal sie w czolo bo to jak czepianie sie ludzi za przebieganie a nie przechodzenie przez ulice.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

wolna psa smaczna psa a swoja droga gdzie jest szwejk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Ghost_Rider Trzeba się odpowiednio zachować jak biegnie jakiś amstaff lub pitbull.Bez powodu to raczej nie ugryzie

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

rozterka mnie spotkala to piesek ma gryzc czlowieka po srodku 60 tysiecznego miasta?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Niech sobie latają luzem, byle w kagańcach :) Mówię o psach z groźnych ras.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Mi i z groźnych nie przeszkadzają ;)

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Ja czasem odczuwam lekki dyskomfort jak widzę takiego amstaffa bez kagańca, a ja ze swoim piesiulkiem małym idę ;)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Ghost_Rider weź się ogarnij zazwyczaj takie sprawy kończą się upomnieniem rzadko kończą się wypisaniem 200 zł mandatu:)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Pakero ty to może znasz się na kotach ,bo na psach to raczej nie masz zielonego pojęcia. Jak by ci stanąl na drodze jakiś większy pies to pewnie byś w portki zrobił. Tak,że przestań mówić o psychice psa.
http://www.youtube.com/watch?v=YsKGeMMby9Q
http://www.youtube.com/watch?v=fEnTCD0Idv8

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Dzwoń 566108100,tam Ci pomogą



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

mysliciel80 mylisz się posiadaczu kanarka w klatce

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Pakero napisał(a):

> mysliciel80 mylisz się posiadaczu kanarka w klatce
> Ha,taki kanarek mniej szkody może narobić, A pies w nieodpowiedzialnych rękach może doprowadzić do tragedii . Tak, że bez kagańca lepiej żeby nie biegały. Ograniczyć zaufanie do swoich pupili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

w sumie to rozumiem posiadaczy malych psiakow ktorzy sie boja o swoje pociechy... bo zaden czlowiek nie powinien sie bac jakiegokolwiek psa nawet tych z "groznej" listy. Pies na czlowieka bez podstaw nigdy sie nie rzuci to jest bardziej niz pewne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

artaras napisał(a):

> w sumie to rozumiem posiadaczy malych psiakow ktorzy sie boja o
> swoje pociechy... bo zaden czlowiek nie powinien sie bac
> jakiegokolwiek psa nawet tych z "groznej" listy. Pies na
> czlowieka bez podstaw nigdy sie nie rzuci to jest bardziej niz
> pewne.


Jasne, ogon wtuli i w krzaki spier...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

A kary powinny być naliczane po 200 zł /kg. psa. Było by to sprawiedliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Psy nie atakują ludzi bez powodu.Muszą być przez człowieka bardzo skrzywdzone,żeby go zaatakować.Inaczej jest w relacjach między psami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Straż miejska się nie pali to takich zgłoszeń. Nawet jak pies zaatakuje ciebie to z łaski może przyjadą jak już będzie po wszystkim. Znam to z życia.
A przecież straż miejska jest nam potrzebna. Tylko do czego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Jak sam zauważyłeś ,,czy nie reagujecie bo sami się boicie nie tyle psów co właścicieli?'', należy się bać dwunożnych,. A ci chodzą bez kagańców prawnie. Czworonogów się nie czepiaj!!

Temid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

mysliciel80 baran jestes i tyle... mozesz pisac co chcesz ale jak swiat dlugi i szeroki to nigdy przenigdy nie slyszalem zeby pies od tak bez przyczyny rzucil sie na czlowieka. Swoje glupie komantarze zostaw dla siebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

i tak w odpowiedzi na drugi komentarz mysliciela sadze ze bardziej przydaly by sie mandaty dla ludzi za ich glupote 200zl od glupiego komentarza to moze by glupot nie pisali... Swoja droga wyobrazam sobie jak to bym wyszedl z psem puscil go na polach zeby pobiegal a tu policja z waga sie pojawia i wazy mi psa zeby wystawic mandat:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Niech chodza, biegają, spacerują itp. gdzie chcą, ale na litość te kupy są okropne,, właściciel wyskoczy na chwilkę bo nie ma czasu a psiak robi prawie na chodniku. Wystarczy przejść alejkami przy ul B. Prusa, nie wspomnę już o przejściu obok basenu, wyglada to jak wychodek dla czworonogów masakra. artaras napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

dlaczego ten świat jest pełen społeczniaków :/;/;/;/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

dzis o poranku radni zdecydują ze straż zostanie zaprawde powiadam wam.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Wszystko rozumiem, że psiaki muszą się wybiegać ale czy nie można wyprowadzać ich w miejscach mniej uczęszczanych albo o godzinach w których mało ludzi chodzi po parkach, alejkach itp.

Jabadabaduu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

mysliciel80 dobrze że Rostkowski nie wpadł na taki pomysł na bank by zmienił taryfikator :)))))) miał by z czego łatać dziurę budżetowo:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Każdy pies jeśli jest spuszczony ze smyczy powinien posiadać kaganiec, niezależnie od rasy. Pinczer miniatura też może zrobić krzywdę, chociażby dziecku. Nie tylko duży pies może być niebezpieczny. Nie raz zdarzały się sytuacje ugryzienia przez yorka, czy maltańczyka.
Nie ważne czy wierzymy swojemu pupilowi, może być oazą spokoju, ale jeśli zostanie sprowokowany to odezwie się w nim instynkt obronny, co za tym idzie ktoś zostanie ugryziony, a właściciel czworonoga może mieć nie małe problemy.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

MiYu no ciekaw jestem jestem twej reakcji jak by Policjanta pies twego psa przy atakował ..... No ten co mojego przy atakował musiał dostać ze 100 kopniaków żeby go zostawił w spokoju i tak moja była wina bo nie utrzymałem psa na smyczy a że mama Policjanta nie mogła go utrzymać to inna kwestia do obgadania przed sądem...:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Droga elino, jesli psy atakuja tylko wtedy kiedy sa krzywdzone to jak wytlumaczyc ataki psow na male dzieci? Pamietam przypadek ze pies wyciagnal niemowlaka z wozka. Dzis glowny news w wiadomosciach: cztery psy zagryzly nastolatke w domu. Prawdopodobnie jadla w tym vzasie mieso na lunch. Arabski, jak juz bedziesz dorosly i bedziesz mial dzieci, to moze odezwa sie w tobie jakies ludzkie uczucia i docenisz ludzi ktorzy widzac ze dzieje sie cos zlego, informuja o tym odpowiednie sluzby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

http://szybki.fakt.pl/Psy-zagryzly-Kubusia-Nowe-fakty-,artykuly,96792,1.html
co zrobil ten pieciolatek, jak je sprowokowal, jak je skrzywdzil?? Psy musza byc na smyczy lub w kagancu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

s.w.a.g Twój post tylko potwierdza mój - każdy pies powinien być w kagańcu, nie ważne, czy jest po szkoleniu, czy to pinczerek, czy nowofunland.

johnyboy ataki psów, które się bronią przy sprowokowaniu nie należą do bardzo częstych. Najczęściej zdarzają się pogryzienia przez psy ze skrzywieniami psychicznymi, niezsocjalizowanych, których jest niestety bardzo dużo.
To wina ludzi, że psy atakują. Wielu z nas bierze sobie pupilka nie zdając sobie sprawy, że pies to nie zabawka, że trzeba go wychować, wyszkolić. Wystarczą drobne błędy przy wychowywaniu i pies będzie przejawiał konkretne zachowania. Drobna rzecz, taka jak odebranie szczeniaka matce przed ukończeniem 8 tygodnia życia może wywołać niedorozwój społeczny, a co za tym idzie lękliwość i agresję.
Zdrowy, odpowiednio wychowany pies nie zaatakuje jeśli nie poczuje zagrożenia życia.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

Kiedy właściciele biorą psa, aby zapełnić czas i rozrywkę znudzonemu dziecku, a potem nie kontrolują jak przebiega zabawa, to nic dziwnego, że później pies nienawidzi dzieci. Nawet zabawa piszczącą zabawką, może później kojarzyć się z płaczem niemowlęcia, co może źle skończyć się dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

miało być
co może źle skończyć się dla dziecka.
Nie należy psu z dużych ras dawać do zabawy, żadnych piszczałek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Psy chodzące bez smyczy a policja i straż miejska...

debi40 nie tak to było, husky był w kojcu z którego jakoś tam wylazł, a pozostałe dwa od zawsze biegały po wsi. I samego zaatakowania nikt nie widział, do końca nie wiadomo jak to się stało.



artaras, Ty się tek sadzisz bo pewnie sam bezmyślnie puszczasz jakiegoś większego psa bez kagańca. A jeśli chodzi o wagę to zrozum tępaku , chodzi o to żeby za latlerka nie karać w równi z wilczurem czy rottweilerem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org