niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Na umowie kupna samochodu właściciel i współwłaściciel.
Własciciel zameldowany w mieście A, współwłaściciel zameldowany w mieście B.
Czy w tym wypadku rejestracji pojazdu można dokonać w mieście B gdzie jest zameldowany współwlaściciel?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

No oczywiście, że można w urzędzie trzeba poprostu powiedzieć kto jest głównym użytkownikiem. Poproś niech napisze Ci właściciel upoważnienie do zarejestrowania auta i tyle na miejscu wypełnisz kwit i po sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

I w dowodzie rejestracyjnym na pierwszej stronie będą dane wtedy współwłaściciela?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Zapewne właścicielem pojazdu będzie osoba, na której adres będzie rejestrowane auto, zaś druga osoba będzie wpisana jako współwłaściciel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

nie na 1 dane współwłaściciela są na 3 stronie tam gdzie masz adnotacje urzędowe to jest strona 3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

to w końcu łopatologicznie , jeżeli rejestracja jest na współwłaściciela adres, to on staję się głównym użytkownikiem na 1 stronie dowodu? wtedy automatycznie jest zmieniony na właściciela czy dalej jest współwłaścicielem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

witam widzac po wpisach dawno ktos nie rejestrowal pojazdu jesli chcesz zarejestrowac auto w punkcie b a ty jestes z punktu a to nie ma problemu wystarczy ze udasz sie do urzedu w punkcie b i powiesz ze chcesz zarejestrowac auto mimo ze meldunek masz w punkcie a to powiedz ze mieszkasz obecnie w punkcie b i auto zarejestrujesz bez problemu tylko musisz miec oswiadczenie wspolwlasciciela na zgode zarejestrowania chyba ze udacie sie razem.ja mam taki przypadek jestem zameldowany w kolnie i tydzien temu zarejestrowalem auto w lomzy i mam numery bl poniewaz mieszkam w lomzy
pozdrawiam

elpablo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

pablo tzn. ze meldunek nie ma znaczenia? a moze zarejestrowales auto na wspolwlasciciela, ktory ma zameldowanie w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

gowno prawda moze zarejstrowac auto tylko własciciel w swoim urzedzie komunikacji na ostatniej stronie dowodu rejstracyjnego bedzie wpisany wpołwłasciciel ----- odradzam takiego rejstrowania auta strasznie upierdliwa sprawa nic nie mozesz zrobic bez wspołwlasciciela jaka kolwiek zmiana lub wymiana dowodu wiaze sie z pisaniem oswiadczeń lub wizycie osobistej wspowwłasciciela

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

dzięki za odpowiedzi,
el_pablo , zarejestrowaleś w lomzy bo współwłasciciel jest zameldowany w lomzy, czy że masz tymczasowe zameldowanie w lomzy , bo z tego co wiem , to w urzędzie wyganiają tych co chcą zarejestrować samochod ze względu na zamieszkanie a nie zameldowanie.Oświadczenia nie będą potrzebne, bo zjawimy się oboje, pozostaje tylko kwestia, czy współwlasciciel dalej zostanie współwłaścicielem, czy że jako na adres współwłaściciela jest rejestrowany pojazd , to on wtedy zostaje głównym właścicielem.Wtedy będzię to się gryzłą z umową kupna .Pierwszy raz będę miał współwłaściciela , więc czarna magia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

marcin321 ma rację, rejestrowac musi babcia + Ty jako współwłasciciel w danym dla babci urzędzie i Ona (babcia) widnieje na pierwszej stronie dowodu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Właściciel zawsze będzie na 1 miejscu, ty jesteś tylko współwłaścicielem. Jednakże to ty możesz zarejestrować pojazd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Nikt nie może sprzedać pojazdu, zarejestrowanego na współwłaścisiela, bez jego zgody. Można sobie z tego zrobić kurnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

ale to nie temat o prawach właściciela i współwłaściciela tylko o rejestracji pojazdu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

ja nie mam meldunku w lomzy i poszedlem do urzedu w lomzy i tak powiedzialem tej pani i zapytala a gdzie pan mieszka wiec powiedzialem ze w lomzy wynajmuje mieszkanie i zapytala tylko o adres i powiedziala ze nie ma problemu a ja nie mam wspolwlasciciela,ale z tego co tu piszesz to po co ci ten wspolwlasciciel?zeby znizki miec na oc?

elpablo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

zniżki mam, co do rejestracji pojazdu w miejscu gdzie sie tylko mieszka to jest to nie możliwe więc nie wiem jak zarejestrowales swój pojazd.
Rejestracji pojazdu na wniosek właściciela dokonuje starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania, ale dotychczas zamieszkanie równało się z zameldowaniem, bo zameldowanie jest obowiązkowe, musisz w urzedzie rzeczywiście udowodnić że tam mieszkasz .W innym przypadku bezdomni mogliby rejestrowac swoje auta . Chyba że Pani w lomżynskim urzedzie nagieła przepisy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Tak czy inaczej chodziło przede wszystkim o możność rejestracji pojazdu na adres współwłaściciela, więc wnioskując po odpowiedziach, że można, to to mi wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

http://www.eporady24.pl/rejestracja_auta_przez_osobe_bez_miejsca_zamieszkania_i_zameldowania,pytania,8,28,5169.html

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Jeżeli pojazd nabywa jednocześnie więcej niż jedna osoba / na zasadzie współwłasności / przyjęto zasadę, że rejestracji dokonuje starosta właściwy dla osoby która wymieniona jest jako pierwsza w dokumencie nabycia.

Chyba jest to sprzeczne z wypowiedziami wyżej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

małe sprostowanie...

przy współwłasności nie ma właściciela i współwłaściciela...

jest dwóch lub więcej współwłaścicieli w równych bądź różnych częściach...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Tak naprawdę nie ma rozróżnienia na 'właściciela głównego' i 'współwłaściciela'. Albowiem obie te osoby tak naprawdę mają jeden i ten sam status - współwłaściciela, czyli - jeśli nie jest to zastrzeżone w umowie - każdy z nich 'posiada' 50% auta.

W tym przypadku nie ma różnicy w którym urzędzie zarejestrujesz pojazd. Masz wybór i nikt nie powinien robić problemów, ale niestety w wydziałach komunikacji pracują tylko ludzie, którzy też często się mylą...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

raczej z tym problemu nie ma. Jak się współwłaściciele zgadzają z miejscem rejestracji. W razie problemów zawsze można spisać oświadczenie.
_____________________________________
ubezpieczenia MTU tel. 501 682 502

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

spokojnie zarejestrujesz w tym mieście samochód



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Współwłaściciel pojazdu jest tylko dopisany, więc zależy, gdzie jest zameldowana osoba, która wpisana jest pierwsza na umowie kupna sprzedaży, więc sytuacja wygląda następująco, jeśli na umowie są najpierw wpisane twoje dane, potem osoby dopisanej i masz meldunek w Łomży, to nie masz żadnego problemu. Jeśli zaś są twoje dane na umowie jako pierwsze a jesteś zameldowany w miejscowości X, a auto chcesz zarejestrować w miejscowości Y to niestety, ale musisz się udać do urzędu skarbowego, wypełnić pewien formularz i przekazać aktem darowizny tzw. "swoją część samochodu", chyba że umowa kupna sprzedaży nie była jeszcze rejestrowana w urzędzie skarbowym, to masz jeszcze czas na tą refleksję, by nie mieć problemów. Powodzenia.

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

No dobrze, ale dokonanie darowizny nie jest też takie oczywiste... Chcą jej dokonać, należy znać swoje prawa i obowiązki formalne. Trzeba też liczyć się z tym, że od darowizny trzeba... ODPROWADZIĆ PODATEK. Zdarza się również, że złożyć należy oświadczenie SD - Z2. Więcej informacji na temat wspomnianej darowizny przeczytać można pod adresem https://wygodnie.pl/porady/darowizna-samochodu-prawa-obowiazki-formalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja Auta Pytanie do wiedzących

Zdaje mi się, że można ale potrzebne będzie upoważnienie od głównego właściciela i to niezależnie w którym mieście będziesz rejestrować to auto

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org