czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
diagnostyka i naprawa diesel

Witam,
Wiem, że pytanie już padało wcześniej ale nigdzie nie doszukałem się jakiejś konkretnej odpowiedzi. Mianowicie potrzebuję namiarów na dobry (znający się na swojej robocie) warsztat, w którym zdiagnozują i ewentualnie naprawią mojego diesla. Chodzi o Volvo z silnikiem 1,9di, 95km.

Z góry dzięki za odpowiedzi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

o co konkretnie chodzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Pompa wtryskowa itp. Muł na niskich obrotach (ledwie dyszy), jak turbina się rozkręci to jedzie ok, spalanie kosmos. Czasami problem z uruchamianiem silnika jak jest ciepły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Na dolocie jest olej? W okolicy przepływki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

A jak na zimnym silniku??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

kupujcie dalej diesle :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Z którego roku auto i czy ma dpf? Jeśli tak to wygląda na zapchany filtr cząstek stałych najlepiej pozbyć się tego raz na zawsze i po problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

claro masz racje w 100% wiedza ze to silnik od traktora jeszcze w dodatku z elektronika a kupuja i to drozej daja jak za benzene to jak z polityka wiedza jaki tusk jest zabiera wszyskto co sie da a i tak mam poparcie wiekszosc rodakow to debile bez mozgow dlatego jest jak jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

a jezeli chodzi o to to filtr w traktorach co roku sie wymienia przed zima to swieta zasada jak nie to sie stoi w zime

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

ja w benzynie co dwa lata zmiemiam i na gazie latam tn od gazu co rok i moze byc zima stulecia ja nie mam klopotu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

kolego podjedz do chlopakow na marynarska napewno pomoga bo znaja sie bardzo dobrze na renault a w twoim volvo siedzi dokladnie ten sam silnik co w reniach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

jak w kazdym temacie zamiast pomoc polowa doradza zeby kupic benzyne... macie benzyne to miejcie chlopak ma problem to zamiast pomoc wypisujecie farmazony... tylko ciekaw jestem kto za jakie pieniadze zrobi trase tak z 1000 km...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Andre chodziło mi o filtr cząstek stałych a go się raczej co roku nie zmienia. A co do rad kupienia benzyny to mam to i to i wolę diesla, benzyna jest lepsza tylko jak robisz trasy po 200 m z pod bloku do sklepu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

niby troche masz racje ale na gazie wychodzi to samo co na benzynie finansowo i diesel to skazany tylko na trasy a benzyna jest uniwersalna szybciej sie nagrzewa nie mowiac o innych zaletach ze ciszej bardziej dynamiczna i wiem ze zaraz znajda sie madrzy ktorzy beda porownywac najnowszej generacji diesle do starych benzyniakow choc jak z turbina to i tak bez szans diesel ale porownujcie auta z tych samych lat to wiadomo ,choc ja mam starego mondka 136KM w benzynie i ma takie same osiagi co 130KM tdi duzo nowszy nie mowiac juz o drozszych czesciach do diesla , takze odpowiedz jest prosta co lepsze diesla bym kupil tylko jak bym w cieplych krajach mieszkal i po 1000km robil jednorazowo i to merca 124 3l bez turbin w

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Z tym się zgodzę czym nowszy diesel tym delikatniejszy i droższy w obsłudze ten merc miał 3 litry i w granicach 90 km i wytrzymywał po milion km a teraz robią z silnika 1,2 litra po 130 koni i po 200 tys pada a cześci drogie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Andre695
wlasnie przeglądając oferty to diesle są tansze od benzyniaków, i to ludziom powinno dać do myślenia, i dlatego sie pozbywają. Benzyną jezdzisz i nie trzeba sie martwic o takie rzeczy, mozna i kilka lat bez napraw przejeździc pomijajac podstawowe wymiany częsci eksploatacyjnych.I zeby tak przeliczyć koszt eksploatacji, to wyjdzie dużo taniej benzyną , ale czlowiek się żuca na duże silniki i na jak najmniejsze spalanie, czyt. 5 litrow. a benzyna wcale duzo więcej nie pali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Volvo jest starsze 2000 rok ale do tej pory nie było z nim większych kłopotów. Wyczytałem na forum V40, że można odpiąć przewód od czujnika temp znajdującego się w obudowie termostatu i wtedy powinno lepiej działać. Zrobiłem tak i faktycznie zapier ... jest lepiej ;) ale pali dużo. Wcześniej palił koło 7/100km, a teraz 13. Fakt, że śmigam głównie po mieście na zimnym silniku i w taką jak dziś pogodę ale nigdy nie miałem takiej średniej spalania.
aaaa i jeszcze po wypięciu tego przewodu to świeci się check engine (taki żółty silnik) na desce rozdzielczej.
Prócz tego warsztatu na Marynarskiej są jeszcze jacyś spece od diesli w Łomży? Patrzyłem w google to na Pułaskiego mi wyrzuciło. Nazwisko Rojek z tego co pamiętam. Ktoś u niego naprawiał samochód?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

teraz to ja sie nie dziwię że pali dużo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Wymień termostat z czujnikiem i po problemie, mechanik dodatkowo zedrze kilka stówk za robote znając naszych specjalistów .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

No właśnie. Gdybym miał pewność, że to czujnik to na pewno sam bym to zrobił. Ten czujnik podłączony jest do pompy wtryskowej i może to w niej być problem. Kumpel mówił, że u niego właśnie tak było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Podjedz do tego Pana na puławskiego. ja u niego robilem to jestem zadowolony,. cena przystępna. ustawil mi pompe ze renia smiga jak nowa silnik 1.9 d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

No i o taką wiadomość mi chodziło ;)

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za informacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Potrzebny jest odpowiedni komputer do diagnostyki, nie każdy mechanik jest w stanie wykonać taką naprawę dobrze. Tak to można sobie zgadywać na temat czujnika, a własnie nie chodzi o to, żeby zgadywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: diagnostyka i naprawa diesel

Podjedź do fastserv.pl oni to sprawdzą

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org