niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
macie pomysł?

macie pomysł jak przyrządzić indyka w całości,żeby był soczysty i chrupiący?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

nie bardzo ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

maskara

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

indyk faszerowany kaszą z twoimi ulubionymi dodatkami ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

https://www.facebook.com/swiecsie/app_386474028102368

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

trotylem wypchaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

kupić gotowego :)
_______________________
www.student.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

dzięki na Was zawsze można liczyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

Napiszę Ci jak ja to kiedyś zrobiłem. Wpieprzyli całego, a ważył 14 funtów, czyli jakieś 6 kg. W przeciwieństwie do tych, które przyrządzała mamuśka, gdzie zawsze połowa była wyrzucana.
Piszę zupełnie poważnie i bez jaj.
No więc, obrałem dosyć dużo czosnku. Po odmrożeniu i osuszeniu indora, w miarę gęsto ponakłuwałem go nożem i w miejsce nakłuć powtykałem połówki, lub ćwiartki czosnku. Zależy od wielkości ząbków.Dokładnie i na całej powierzchni. Potem bydlaka natarłem oliwą z czerwoną papryką i solą. Żadnych weget, selerów, cebul i itp.
Później owinąłem całego dokładnie folią aluminiową. Dysponowałem nieco grubszą od tej standartowej bibuły.
No i do pieca na 3,5-4 godziny. Co do temperatury to wynosiła ona jakieś 220-230 stopni.
Absolutnie nie odwijać foli przed zakończeniem pieczenia. Jak to niektóre baby radzą, ponoć aby się przyrumienił. Folię zdjąć gdy już nieco ostygnie.
Chyba że, nie lubisz czosnku, to innej alternatywy nie znam.
Pamiętaj, żadnych cebul, jabłek, czy śliwek. Chyba że, podług innego przepisu-z pozdrowieniem.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

pieczony na maśle czosnkowym. Na pewno szlaja sie przepis w internecie. Będzie soczysty jak każdy pod warunkiem, że zwiążesz cholerę jak szynkę do wędzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

https://www.facebook.com/swiecsie/app_386474028102368

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

kalam i kejetan dziękuję Wam bardzo,ciekawy pomysł kalana,więc zrobię go w tym stylu,jeszcze raz dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: macie pomysł?

Czy ktoś przygotowywał indyka według tego przepisu: http://www.przepisy.pl/przepis/roladki-z-piersi-indyka? Nie ukrywam, że wygląda naprawdę zachęcająco. Myślicie, że nie będzie suchy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org