poniedziałek, 30 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Witam
Czy bedac uczestnikiem kursu dla bezrobotnych organizowanego za pieniadze unijne, ktos sie spotkal z odmowa wyplacenia srodkow za dojazdy na taki kurs? Kurs odbyl sie w lomzy, wyraznie bylo powiedziane ze bedzie zwracany koszt dojazdu. Sprawa smierdzi ewidentnie. Gdzie wyzej mozna napisac skarge. Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Hej!
Mam nadzieje, że pomogę. na tyle ile się orientuję w tej tematyce bardzo rzadko zwracane są koszty zwrotu za dojazdy na kurs. Jeżeli w ogóle są zwracane, to bierze się pod uwagę koszt kursu, jeśli należy on do kosztownych to na zwrot dojazdów nie ma co liczyć. Nie jest obowiązkiem aby wypłacać tą kaskę. Ze skargami chyba nie przejdzie bo z tego co wiem to nie jest ich obowiązkiem wypłacanie pieniędzy.
Pozdro!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Zwrot można dostać jeśli spełnia się wszystkie warunki. Może coś się zmieniło, ale kilka lat temu trzeba było przedstawić wszystkie bilety, zdać egzamin i mieć frekwencję powyżej 80% oraz złożyć dobrze wypełnione pismo.
Wszystko zależy od rodzaju i kosztów dojazdu.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Ja to wam się troche ludzie dziwie
Zamiast się cieszyć że skończyliście za darmo jakiś kurs, to szukacie dziury w całym. Ja np. zarabiam 1500 brutto, i nikt mi nie zwraca za paliwo ani za kanapki. A do projektu unijnego mnie nie wezmą bo mam za duży dochód pewnie. No ale z tego co czytam twoją wypowiedz to fakt skończenia za darmo kursu dla ciebie się nie liczy. A ja musze odkładać 200 zł. miesięcznie i za 2 lata pójde na kurs który chce zrobić. I na dojazdy i kanapki też będe musiała zbierać kase.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

AlterEgo, jeśli miałeś w umowie, regulaminach czy innych dokumentach podaną informację, że otrzymasz zwrot środków instytucja nie może Tobie ich nie wypłacić. Często spotykam się z faktem iż zwracane są koszty dojazdu autobusem a nie np samochodem.
Skontaktuj się z koordynatorem (kierownikiem) projektu i poproś o uzasadnienie odmowy, polecam prośbę skierować na piśmie i takiej odpowiedzi żądać. Moim zdaniem jeśli podana została informacja o zwrocie kosztów to środki te były przewidziane w budżecie i raczej nie sądzę, że na etapie realizacji zostały obcięte.

Jeśli nie zakończyłeś kursu to nie wiem jak Tobie pomóc, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Kończyłam dwa razy taki kurs i za każdym razem wypłacali bez problemu. Należało tylko wziąść na piśmie z PKS ile kosztuje bilet, nieważne czy autobusem czy samochodem się dojeżdza. Nawet obiady mieliśmy na miejscu. Super, super było.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Dzieki za odp. wszstkim. Goose, o to mi chodzilo. Kurs jest zakonczony pozytywnie zdanym egzaminem, formalnie wszystko jest ok w papierach. Tylko pani w urzedzie stwierdza brak srodkow za dojazdy, kiedy to innym osobom juz zostaly one wyplacone! Slyszalem ze byl maly myk z tymi zwrotami, ze dostaly je osoby ktore nie powinny, i jak sie sprawa nie wyjasni to nie wykluczam ze to naglosnie. Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

AlterEgo, polecam ostrożność w formułowaniu takich oskarżeń :)
poproś o pismo, od razu sprawa nabierze tempa. A jeśli zwrot kosztów dostały osoby, które nie powinny - tu może być zwykła ludzka pomyłka, zła interpretacja przepisów, cokolwiek - to niestety koordynator dostanie po tyłu, finansowo a to boli najbardziej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkolenie unijne w Lomzy inaczej

Moze zle to ujalem, formalnie jest ok, ale . . . Poki co temat zamykam. Thx.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org