sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jarmark Świąteczny w Łomży?

Co sądzicie o powstaniu czegoś takiego jak Jarmark Bożonarodzeniowy na przykład na Starym Rynku, wzorem innych miast. W Polsce spotkałem się z tym tylko w Warszawie, ale wiem że na zachodzie takie jarmarki świąteczne są też w mniejszych miastach. Moim zdaniem w takim celu Urząd Miasta powinien zakupić kilka 6-10 altanek handlowych, trochę więcej ozdób świątecznych i ustawić to na Starym Rynku. W altankach sprzedawano by ozdoby świąteczne, grzane wino, grzane piwo z miodem, muzykę świąteczną, jakieś specjały z naszego regionu, pocztówki, choinki i drobne świąteczne upominki. Ponadto jeżeli było by zapotrzebowanie na takie miejsca to inni lokalni przedsiębiorcy mogli by po odpowiednim przystrojeniu i zatwierdzeniu przez koordynatora jarmarku, sprzedawać na swoich stanowiskach swoje produkty. Czynny by był w miarę możliwości cały tydzień, w zależności od zapotrzebowania. Taki jarmark dawał by alternatywę dla ludzi, którzy są już znudzeni tym miastem i uważają że nic tu się nie dzieje. Była by to też dobra promocja produktów regionalnych.
Dla polepszenia atmosfery w weekendy na jarmarku śpiewały by i występowały lokalne zespoły i grupy. Myślę że dla Ratusza koszt tego przedsięwzięcia nie był by duży, a na pewno wprowadził by dobry klimat świąteczny i w pewien sposób poprawił postrzeganie miasta.
Poniżej kilka zdjęć z innych miast, tak mniej więcej bym to widział:
http://byway.pl/UploadedImages/84a722f9-c9b8-4a01-bd20-5ec06a91927d/970ef94a-3852-4887-a28b-acadbd140ee7.jpg
http://www.bielskocity.pl/files/pict/2012-10-13/bielsko-biala-nowosc--jarmark-bozonarodzeniowy-bratyslawa-2jY5MzAyNz_o.jpg
http://www.ecotravel.pl/14fff9a4c555fd2d2c6864a965647a66,images,0,.jpg

Proszę tylko o sensowne komentarze i merytoryczną dyskusję na ten temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Pomysł jest świetny. Może wpisałoby sie to w cykliczna imprezę - jak np wileńskie Kaziuki :) i przyciągnełoby z czasem wystawców np rękodzieła z całej Polski i państw ościennych. Na pewno ożywi to miasto a mieszkańcom da alternatywę kupienia innych niż masówka upominków na gwiazdkę ..
Mamy wielu twórców regionalnych ( ciekawe rzeźby, malarstwo, rękodzieło) i warto ich promować. Poza tym nasza starówka powinna żyć - a z tego co wiem - nawet kwiaciarka sprzedająca latem i jesienią kwiatki z własnego ogródka ma problemy .... A tak ładnie komponuje się z panią Hanką na ławeczce:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

OK

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Do takich celów powinna być wykorzystana hala targowa - plus oczywiście stoiska na zewnątrz. W Łomzy nie ma np sklepu z pamiatkami :) A może zrobić konkurs na pamiątke z Łomzy?? Kazimierz ma swoje koguty, a może i Łomża mogłaby mież takie swoje piekarnicze logo:) ??? Cudnie byłoby - gdyby w hali targowej - jak na Rynku w Krakowie - były stoiska wyłacznie z drobiazgami rękodzieła :) - a wokół hali stoiska z malastwem, kwiaciarki .... i dorożka :) Wszak mieliśmy kiedyś nawet cały postój dorożek !!!! Jedna na pewno się znajdzie - i przejazd bulwarami łomzyńskimi dla gości ......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

hahahahahahahaha!!!!!!!!:):):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

tak tylko na tym w hali zarobisz 30 zł a kosztów masz na 70. Dlaczego na placu pod halą ( starym rynku) przecież możesz podjechać na rynek i masz ten towar do kupienia.)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Chodzi bardziej o klimat świąteczny i rozbudzenie starówki. Myślę że jeżeli było by to odpowiednio zareklamowane, do tego światełka, muzyka itd, na pewno handlarze by na tym zarobili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bwi%C4%85teczny%20jarmark%20na%20krakowskim%20rynku&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=9bK7UMuLKLTP4QSz4oDgCw&biw=1252&bih=590&sei=B7O7UKbgHeOG4gTapoDoDA

W Krakowie taki jarmark jest co roku i klimat jest niesamowity,byłam niejeden raz i gdybym w tym roku mogła to też bym tam pojechała. Więc gdyby coś takiego pojawiło się w Łomży to byłoby na prawdę fantastyczne. Przy okazji młodzież z "plastyka"mogłaby wystawić swoje prace,może nawet udałoby się im coś w ten sposób sprzedać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

W sumie jeżeli miasto by kupiło takie altany handlowe, mogło by wykorzystać co najmniej kilka razy w roku oprócz jarmarku świątecznego. Tutaj na myśl przychodzi mi jarmark przed św. wielkanocnymi, gościniec Łomżyński, itd. Mogły by też w sezonie stać na bulwarach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

dokładnie,można by to niejeden raz wykorzystać...ale szanse na zorganizowanie czegoś takiego w Łomży są marne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Czemu marne? myślę że warto by było napisać do UM odpowiedni projekt/wniosek , dobrze to umotywować i czekać na efekty :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Napisz DFX i ja się podpiszę pod tym,im więcej nas bedzie to może faktycznie wypali...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Popracuję nad tym w najbliższych dniach w wolnych chwilach :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Pracuj,pracuj,popieram takie rzeczy w 100 %

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Trzeba w końcu jakoś rozruszać te nasze piękne miasteczko. Oprócz jarmarku mam jeszcze kilka ciekawych pomysłów, ale to nie rozmowa na ten temat. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Kurcze,mieszkam w Łomży od prawie roku i właśnie tak myslałam-czego tu brakuje...fajnie,że są ludzie tacy kreatywnie myslący jak Ty DFX tylko żeby to miało jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości...byłoby super

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Wiesz, prawda jest taka, że od samego pomysłu do realizacji i ostatecznego efektu jest długa droga. Nie każdy pomysł da się wcielić w życie, z różnych powodów. Albo brak czasu, środków, czy chociażby osób, które wspomogły by realizację inicjatywy. Na 100 pomysłów, do skutku dochodzi 10% a sukces osiąga może połowa z tego. W każdym bądź razie cały czas trzeba próbować, działać i iść do przodu ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

pomysl doskonały popieram , chętnie zrobię tam jakies zakupy .

Tupik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

To działaj,jak coś się będzie pozytywnego działo w tym mieście to będę wiedziała czyja to zasługa. Bo to na prawdę piękne miasto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Dla mnie najpiękniejsze ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Dla mnie na razie ładne ale niekoniecznie interesujące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Miejska Wigilia była by kolejnym wydarzeniem które uświetniło by taki jarmark.
http://www.narew.info/11,4582-zaproszenie_na_miejska_wigilie_-_video.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Byście jakis koncert zorganizowali ...

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

No wiesz, fajnie by było zorganizować też jakiś koncert, ale na to wszystko trzeba pieniędzy i zaangażowania władz.
Może macie jakieś propozycje jaka atrakcja lub wydarzenie mogło by uświetnić tego typu Jarmark? Tak żeby było ciekawie i świątecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jarmark Świąteczny w Łomży?

Jeszcze dorzucę kilka zdjęć z warszawskiego jarmarku, które mocno inspirują:




i na koniec:

Fajnie by było zobaczyć taki widok w naszym pięknym miasteczku ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org