piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Liceum z dobrą informatyką

Które licea w łomży maja najwyzszy poziom informatyki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Chyba Mechaniak :) tam sporo osób poszło na profil informatyczny



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Aha, jak mozecie to podawajcie adresy stron internetowych (o ile takie istnieja), albo chociaz normalna nazwe, nie potoczna. Ja nie jestem z łomzy, wiec zbytnio sie nie orientuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Zdecydowanie nie mechaniak. Tam informatyka jest...tragiczna. Pisanie w Wordzie i formatowanie tekstu-tylko to robiliśmy na lekcjach. Nie polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Czysta informatyka to przeszłość. Teraz liczą się znajmość np. mechaniki, elktorniki czy tlekomunikacji w połączeniu z informatyką

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

http://www.zsmio.lomza.info/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

w 3 LO jest nawet wysoki poziom informatyki ...ale zależy na jakiego nauczyciela się trafi;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

W 2lo jest w miare, szeczgólnie jak wybierzesz informatyke na rozszerzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Zamiast szukać LO z najwyższym poziomem informatyki, lepiej byś poszukał(a) LO z najwyższym poziomem matematyki. Przez 3 lata w LO na informatyce za dużo się nie nauczysz, nawet na poziomie rozszerzonym.
A na studia informatyczne, itp. zdaję się zawsze matematykę, a nie np. informatykę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Jestem na informatyce na wydziale elektroniki PW, skonczylem mat-fiz w I LO i wg mnie sprawa jest taka: W liceum naucz sie matematyki i fizyki - dostan sie na studia a informatyki naucza cie/nauczysz sie na miejscu. W ILO programowalismy troche w Visual Basicu, LogoKomeniuszu (zolwik niby smieszny ale do nauki rekurencji - fraktale - swietny) oraz w Pascalu (duzo, i to nawet na nie bylejakim poziomie).
Na studiach od razu wchodzi C, C++, pozniej Java, bazy danych itp. i juz nie jest kolorowo, na dobra sprawe - chcesz sie nauczyc programowac, to bierz sie za ksiazki i kompiluj, liceum wybierz pod wzgledem matmy i fizy skoro takie rzeczy cie interesuja.
Ja mialem szczescie ze w przeciwnienstwie do moich kolegow z innych liceow badz innych klas niematfizowych nie meczylem worda, power pointa i exela.

-----------------------------------
Uważam, że należy opodatkować wszystkich, którzy stoją w wodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Jak infa to tylko agrobiznes:P


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Raczej w wiekoszosc LO nie nauczysz sie informatyki. Nawet jesli nauczyciel wprowadza podstawy programowania, nauczysz sie tyle ile moglbys nauczyc sie sam. Ja koncze klase mat-inf w III LO i przyznam, ze to porazka byla. Pierwszy rok to smiech, na drugim troche pascala, a teraz na trzecim tylko siedzimy, bo "skonczyl sie program". Jezeli ktos jest obezanany z komputerem i czym swiecej niz gg, czat czy gry to sie nie nauczy zbyt wiele. Przyznam, ze w gimnazjum mialam juz programowanie, nie tylko w pascalu, ale podstawy delphi, i teraz nic nowego nauczyciel nie wniosl.
Najwazniejsze to nauczyc sie matmy i fizy. Programowania lepiej uczyc sie samemu..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

No ja juz od jakiegos czasu ucze sie sam, uczylem sie juz HTML, PHP (na niskim poziomi) i teraz od jakiegos czasu ucze sie C++. Myslalem, ze w lomzy jest jakies liceum w ktorym poziom infy jest dosc wysoki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

zovo: Ja też kończyłem I LO, ale miałem kolejno Pascala i C, Logo też się gdzieś napatoczyło ale nie oszukujmy się, programowania trzeba nauczyć się samemu. Warto zobaczyć, czy w jakiejś szkole jest koło informatyczne i czy się tam coś w ogóle robi. Ja pamiętam pisałem skrypty w Perl'u do wyświetlania planów zajęć poszczególnych klas. Skrypt miał stanąć na serwerze szkolnym, ale okazało się, że nie chodzi tam w ogóle CGI i mogę sobie pomarzyć. Za to na studiach rzeczywiście nauczą programować.
Na dniach otwartych PW podszedł do mnie licealista i zapytał, czy można się samemu nauczyć projektowania układów scalonych. Ciekawe... moim zdaniem nie.

Zastanawiam się jak to teraz jest w pierwszym. Łowik już chyba nie bawi się w nauczanie informatyki. Zresztą znikoma liczba licealistów chce się w to bawić.

trocha: PHP jest językiem dość niechlujnym, wątpię byś nauczył się dzięki niemu programować. HTML sam w sobie nie jest językiem programowania (pomimo słówka 'language" w rozwinięciu skrótu). C++ to już coś, w zasadzie jeden z najczęściej używanych języków, głownie w systemach wbudowanych (choć tam nadal niepodzielnie rządzi C), ale żeby zrozumieć paradygmat programowania zorientowanego obiektowo trzeba trochę przysiąść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Złotowłosy:
Łowik dalej bawi sie w nauczanie informatyki. I bardzo dobrze, bo mniej wiecej wypracowal we mnie ogolne zasady dobrego programowania i tworzenia algorytmow. No i, troche sie bylo trzeba nad tymi programami nasiedziec, zatem satysfakcja wieksza.

-----------------------------------
Uważam, że należy opodatkować wszystkich, którzy stoją w wodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Złotowłosy, wiem, ze HTML nie zalicza sie do programowania, a PHP jest jak to okresliles 'niechlujne' dlatego te zaganienia opracowalem dosc malo szczegolowo, ale do c++ przykladam sie na prawde duzo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

w 3lo ? jeszcze powiedz ze z bątem :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

ja konczylem I LO, a Łowik był moim wychowawcą...
całkiem wysoki poziom Pascala, do tego jakieś tam podstawy Logo...
no i w sobotę fakultety-ćwiczenia z wykładowcą informatycznego przedmiotu z UW...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

666: taak, on dalej "uczy". smiechu warte te jego nauczanie.. ale chyba lepsze to nic Chodnicki & Chodnicka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Konczlam III LO informatyke prowadzil p. B..., mialam duze braki w tej dziedzine i klopoty na studiach. Nie polecam III LO jesli masz plany zwiazane z informatyka.

sarna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Też kończyłem III LO i informatyke również prowadził pan B. Problemów z tą dziedziną wiedzy an studiach nie miałem i nie mam, ale fakt że często prowadzący wiedział mniej niż uczniowie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

a co sadzicie i Liceum Profilowanym i profil Zarządzanie informacją? Bardziej sie opłaca isc do takiego liceum, czy do LO z rozszezoną informtyka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Liceum z dobrą informatyką

Sklep Internetowy Baseus.pl to oferta skierowana dla osób chcących szybko, tanio i wygodnie zakupić poprzez internet oferowane przez nas wysokiej jakości akcesoria do telefonów marki Baseus.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org