niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pije ktoś Yerba Mate?

Witam.
Mam w planach zamienić kawę na yerba mate, ale potrzebuje merytorycznej porady, co do rodzaju yerby. jaką powinnam wybrac pijąc 3 kawy dziennie takie z 1,5 łyzeczki? http://www.yerbafreaks.pl/mocne-yerba-mate.html ja zastanawiam sie nad tymi o smaku pomarańczy albo limonki, ale boje sie ze ta moc kawy i yerby moze być zupełnie inna i nie chce kupic za mocnej, ani za słabej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Najpierw musisz kupić bombillę i tykwę do picia yerby ponieważ są dużo wygodniejsze w użytku niż zwykły kubek. Bombilla to taka jakby metalowa słomka z sitkiem na końcu dzięki czemu nie musisz jej jeść:)

Tu masz zestawy startowe: http://www.yerbamatestore.pl/pol_m_ZESTAWY-STARTOWE-626.html

jeżeli chodzi o sklep z yerbą to proponuję http://www.yerbamatestore.pl/
Yerba w 100 % zastępuje kawę na początek proponuję http://www.yerbamatestore.pl/product-pol-3904-Yerba-Mate-CBSe-energia-guarana-0-5kg.html.

Jeżeli weźmiesz nie smakową warto dolać sok np grejpfrutowy. Yerbę wsypujesz do tykwy do wysokości 1/4 i zalewasz wodą o temperaturze 80 stopni. pierwsza jest bardzo mocna, jak wypijesz później tylko dolewasz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Pod żadnym pozorem nie kupuj yerby w łomży bo jest spleśniała. Nie kupuj jej też na wagę tylko całe opakowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Interesowałam się tym w ostatnim czasie. Ponoć najlepsza jest Yerba z senefryną o smaku gorzkiej pomarańczy.Ale wytłumacz mi bo nie rozumiem, jak stosujesz yerbę to nie możesz już pić kawy?
A poza tym gdze to kupić dowiadywałam się w aptece to jest tylko w ampułkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Możesz pić kawę, ale jeżeli posmakuje Ci yerba na pewno zastąpisz nią kawę. Mi najbardziej smakuje cbse pomelo lub pomarańcza.

Kupić możesz na yerbamatestore.pl tutaj znajdziesz wszystko :) ja właśnie zamawiam kolejny zestaw http://www.yerbamatestore.pl/product-pol-2583-Yerba-mate-CBSe-pomaranczowa-500g.html

Yerba jest dużo zdrowsza od kawy, zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy jeżeli nie podejdzie Ci smak dolej soku:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

jak kupic to tylko przez internet

jak dla poczatkujacego to Rosamonte jak chcesz poczuc moc to na pewno Pajarito

Naczynko jak umiesz dobrzez robic currado to wez tykwe jak nie umiesz to lepiej gliniane latwiejsze na poczatek w utrzymaniu czystosci ale i smak nieco inny

Bombille wez rozkrecana nie zadna gratisowa bambusowa tylko taka ktora mozn alatwo czyscic

Smak hmmm jak komus daje siorbnac to przewaznie slysze ze zmakuje jak "zaparzane pety" ;)

Pamietaj zeby nie zalewac wrzatkiem bo bedziesz pij gozki kwassss ;)

Plus Yerby jest taki ze pijesz pijesz pijesz i jak chcesz zasnac to spokojnie zasniesz po kawie niestety nie da sie spac ... baaardzo wiele witamin dostarcza poporawia si ecera, paznokci, wlosy ogolne samopoczucie

Ogolnie - Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Ale ja przez internet nie umiem zamawiać, Nigdy tego nie robiłam.Może ktoś mi pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Poprzez allegro możesz. Można tam zamawiać nie mając konta. Wszystko jest tak zrobione, że nie ma szans, żebyś coś zrobiła źle :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Mandaryn ma rację: nigdy wrzątkiem! Niesmaczna i mniej zdrowa.
Ponieważ nie każdemu od początku odpowiada ten smak, można zacząć od yerby smakowej (np. z limonką, miętą czy też anyżem).
A zamówić można także na yerbamarket.com.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Potwierdzam słowa garfielda - na początek, żeby się nie zniechęcić spróbuj CBSe-energia-guarana.
Jeżeli jesteś pewna/y, że chcesz pić yerbe, to kupuj bombillę ze stali nierdzewnej (koszt kilka dych ale warto) - żadnej bambusowej, czy mosiężnej niklowanej. Tykwa jest OK, drewniane się rozsychają i ciekną, ceramicznych nie używałem.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

A w zwykłej szklance się nie napije? dlaczego? Pytam bo nie wiem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Yerba Mate to mocno przereklamowane niby cud.Stawia na nogi od razu ale przy piciu przez dłuższy okres zaczynasz mieć problemy z wątrobą,trzustką.Dobra od czasu do czasu w nagłych sytuacjach; super stawia na nogi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

moni7, możesz coś więcej?

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

No właśnie, wszędzie słyszę same zalety Yerby, a może ktoś napisze jeszcze wady picia tego napoju i potwierdzenie na ich istnienie? :)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

moni7 nie wygaduj głupot ok? Polecam poczytać fora o Yerba Mate, notkę na wikipedii a w ostateczności zapytać lekarza. Kolega mi mówił że jest w Łomży lekarz który wykonuje odczulanie i właśnie jego znakiem rozpoznawczym jest tykwa pełna Mate. Sam piję YM od dwóch-trzech lat i z moim zdrowiem jest wszystko ok.

A tak na zdrowy rozsądek, Yerba Mate piją ludzie od pokoleń w Argentynie, od dziecka do śmierci. Jak to możliwe ,że oni wszyscy nie poumierali moni7?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Jakubw, zgadzam się. Ja mam tylko jeden objaw uboczny, jak przeholuję z yerbą: nie mogę się na niczym skupić, a chcę wówczas robić kilka rzeczy jednocześnie. Ale to muszę naprawdę spoooro wypić :D

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Kiedyś na forum były informacje o sklepie na Kopernika czy może ktoś się orientuje czy on jeszcze działa i gdzie dokładnie jest. No i stacjonarne sklepy w Łomży gdzie są jeszcze (herbaty i akcesoria) oprócz tych dwóch z herbatami na dwornej i legionów?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Zapewne miałaś na myśli taki mały sklepik na Kopernika w którym były akcesoria i tytoń do fajek wodnych - shishy - już nie istnieje.
Jakiś czas temu wstecz, był specjalistyczny sklepik z herbatami na Al. Legionów naprzeciwko Statoil'a , nie wiem czy dalej istnieje , sprawdż .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Istnieje bo przechodzę często tamtędy, a nawet ostatnio ponad tydzień temu, tam byłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Hej, widzę że kupujecie yerbe w stacjonarnych sklepach. Teraz mamy taką różnorodność \"wszytskiego \" w internecie, że dobrą jakościowo yerbę łatwiej kupic w taki sposób chyba. Ja polecam stronę https://krolzieleni.pl/ . Różne gatunki oraz zestawy dla początkujących.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pije ktoś Yerba Mate?

Uwielbiam Yerba Mate. To jest moim zdaniem doskonały napój. Tak ja to obecnie robię. Takie rzeczy ja uwielbiam!!!
_____________________________________
Prace dyplomowe - pisanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org