niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dowod osobisty dla dziecka

chcę wyrobic dla dzieci 5 i 9 lat dowody osobiste,mąz przebywa za granicą i mam pytanie czy maz musi byc razem ze mna w urzędzie czy moge iśc sama?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

mama mi robiła dowód :) i moze byc tylko jeden opiekun :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Ja ostatnio wyrabiałam dowód osobisty dla synka który ma 2,5 roku i przy złożeniu wniosku był potrzebny Tata, przy odbiorze już tylko jeden opiekun jest potrzebny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

wbrew pozorom i powszechnej opinii tam też pracują ludzie i można się jakoś dogadać.Idź sama,niczym nie Ryzykujesz.powodzenia



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Ja wyrabiałam dzieciakom paszporty. Niestety był potrzebny tatuś. Był to pewien problem, gdyż mąż również przebywa za granicą. Tatuś może również przesłać zgodę poprzez konsulat, w kraju, w którym przebywa. W innym wypadku musi być obecny podczas składania wniosku. Do odbioru wystarczy sama mamusia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Niedawno robiłam dowód dla dziecka...do 12 roku życia potrzebni są oboje rodziców...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Z tego co mi wiadomo a wyrabiałam taki dowód kilka lat temu to do 13 roku życia musi być oboje rodziców przy składaniu wniosków. Po 13 roku już tylko jeden. Ale właśnie tak jak pisałam @Jakosia jeśli ojciec dzieci wyśle zgodę przez konsulat nie będzie większych problemów.

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Potrzebni rodzice, dziecko nie musi być

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Jakosia orientujesz sie moze czy w konsulacie trzeba czekac na taką zgodę czy dostaje sie ją od ręki i czy wczesniej trzeba umawiac sie na wizytę z konsulem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dowod osobisty dla dziecka

Koko z tego co się orientuję, to oni tego nie wydają do ręki, tylko wysyłają zezwolenie, bezpośrednio do Polski, do urzędu.
Ale pewna w 100% nie jestem, gdyż mąż nie zdecydował się na tą opcję, tylko wyskoczył na parę dni do Polski.
Na spotkanie w konsulacie, trzeba się najpierw umówić. Przynajmniej tak jest w Londynie, gdzie przebywa małżonek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org