niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Staż pracy.

Witam.
Mam pytanie odnośnie stażu pracy z PUP a odpowiedzialnością finansową (materialną). Zostałam skierowana na staż z Urzędu do sklepu. Czy stażysta odpowiada odpowiedzialnością finansową za stan kasetki tzn większa sprzedaż od stanu sumy sprzedanych towarów posiadanych w kasie tzw manko??
Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

... oczywiście, że odpowiadasz. To nie szkoła, jesteś pełnoletnia - dorosła, odpowiedzialna i dlatego dostałaś pracę. Jednym z warunków umowy jest pewnie odpowiedzialność za powierzone mienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

zalezy do jakiego sklepu...w marketach typu stokrotka biedronka itd jest zakaz podpisywania odpowiedzialnosci materialnej pomimo tego pracodacy zadaja podpisu

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Żaden punkt dotyczący o odpowiedzialności materialnej nie był podany. Skoro tak jest to powinna zostać przedstawiona mi cała umowa a nie tylko skierowanie z zapytaniem '' CZY NADAJE SIĘ DO PRACY ,CZY NIE''

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

no to jak nie bylo to raczej nie ma..no chyba ze juz ci powiedzieli ze jest taka odpowiedzialnosc

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Powiedzieć a podpisać to dwie inne czynności. Mówić można wszystko. A to powinno być udokumentowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

jak moze byc udokumentowane cos co nie ma prawa bytu

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

To tak samo nikt nie może powiedzieć,że odpowiadam za coś do czego nie zobowiązałam się na piśmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

w sklepie jestes odpowiedzialna za kase (tzn jej pilnowanie-zamykanie na czas wyjscia od stanowiska itp).jesli np zginie ci z kasy to wtedy ponosisz odpowiedzialnosc gdyz nie dopilnowalas swoich obowiazkow.w innym przypadku nie

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Głównie mam na myśli niezgodność sprzedanego towaru z otrzymaną zapłatą tzn pomylę się przy wydawaniu towaru -wydam więcej produktów za mniejsza kwotę np powinno byc 5 bułek za 10 zł a ja pomylę się i zamiast 5 dam 7 za 10 zł.. czyli o 2 za dużo. to jest strata-4zł ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

za zrobienie manka w kasie na swojej zmianie ty odpowiadasz i oczywiscie zwracasz kwote bo to ty sie pomylilas
myslalam ze pytasz jesli chodzi o towar na polkach ktory np ktos ukradnie.

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Każdy stażysta powinien być pod pieczą opiekuna np. w sklepie przy sprzedawcy. Staż to między innymi nabywanie doświadczenia i oczywiście nauka. Wydaje mi się, że nie posiadasz odpowiedzialności. Natomiast każdy zakład udzielający Ci stażu może( ale nie musi) przed przyjęciem na stanowisko dać Ci dokument do podpisania z odpowiedzialnością materialną.
Żeby była pełna odpowiedzialność musiałabyś być na całym etacie a stażysta chyba nie jest na pełnym etacie ale może się mylę. Najlepiej zadzwoń do PUPi zapytaj jak to jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Stażysta w sklepie ? nie wróżę owocnej pracy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

a co chcesz byc zlodziejem czy pracownica,jesli jestes w pracy to jestes odpowiedzialna co sie w tym sklepie znajduje,czy jestes starzystka czy masz umowe o dzielo czy nawet umowe slowno jestes odpowiedzialna za towar i pienadze w sklepie,i musisz sie rozliczyc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

"To tak samo nikt nie może powiedzieć,że odpowiadam za coś do czego nie zobowiązałam się na piśmie."

Moja droga
Umowa o pracę to jest umowa, tu nie ma żadnych klauzul.
Ale jak już podpiszesz umowę, zostajesz przydzielona na "swoje" stanowisko to masz do zapoznania i podpisanie zakres obowiązków i to wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

byl taki odcinek bodajże w trudne sprawy czy dlaczego ja ;) baba wparowala po dziecko do sklepu w ktorym dziecko jadlo loda. i Baba do kasjerki "niech sie pani nie wtrąca, pani nie miala w domu dyscypliny i o jak pani skonczyla, lody pani sprzedaje' ; )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Autor: ktoś00 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04-10-12 10:41

Każdy stażysta powinien być pod pieczą opiekuna np. w sklepie przy sprzedawcy. Staż to między innymi nabywanie doświadczenia i oczywiście nauka. Wydaje mi się, że nie posiadasz odpowiedzialności. Natomiast każdy zakład udzielający Ci stażu może( ale nie musi) przed przyjęciem na stanowisko dać Ci dokument do podpisania z odpowiedzialnością materialną.




O właśnie! A to że pracodawca wystawia samego stażystę w sklepie bo chce zaoszczędzić a nie nauczyć - to czemu stażysta ma ponosić całą winę za to że np się pomylił i źle policzył? Nie znamy sytuacji, ale zgadzam się z ktoś00 całkowicie. Gdzie był opiekun stażu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Taka praktyka nie ma podstaw prawnych. Odpowiedzialność materialna dotyczy TYLKO pracowników, stażysta ma się uczyć POD NADZOREM pracownika , nie może więc ponosić jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Przeczytaj dokładnie umowę podpisana w UP. Kiedyś był w niej podpunkt, że odpowiadasz za swoje miejsce pracy (w tym także za stan kasy). Może to się już zmieniło :)
Ogólnie stażysta nie powinien za nic odpowiadać - Ty się jedynie uczysz, masz patrzeć na pracodawcę, a nie sama być sprzedawcą.
Jednak jak jest na stażu każdy wie. A o tym jak UP na to reaguje - szkoda gadać.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Nawiązując do tematu i (niektórych!!!) powyższych postów, to po co w ogóle korzystać ze stażu skoro każdy pracodawca miałby widzieć w stażyście ZŁODZIEJA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

Tutaj http://poradnikpracownika.pl/akademia-pracownika/prawa-i-obowiazki-pracownika są prawa i obowiązki pracownika oraz artykuły z różnymi poradami. Myślę, że warto tam zaglądać nie tylko na początku swojej kariery zawodowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Staż pracy.

No raczej. To cie szybko nauczy rachowania :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org