sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
laptop czy stacjonarny???

planuje zakup nowego komputera ale nie wiem czy kupić laptopa czy stacjonarny...jedni mówią kup laptopa a inni stacjonarny i sam nie wiem co lepsze,co byście doradzili???

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Ja kupiłabym laptopa bez dwóch zdań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

człowiek na poziomie ma stacjonarny

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

mam laptopa ale ogolnie wole stacjonarne

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Musisz sobie zadać pytanie do czego on będzie ci służyć co chcesz na nim zrobić i czy będziesz na nim korzystać w domu czy pracujesz w terenie ? jeśli w domu to stacjonarny bez dwóch zdań , i zależy ile masz funduszy na ten cel i odraz ci mówię nie chodź po sklepach lub pseudo znawcach sklepikowych co ci wcisną stary sprzęt lub nowszej technologi za mega cenny ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

jeśli już to kup ultrabook, działa płynniej i jest nowocześniejszy :) nowa seria Samsung albo Sony Vaio - polecam.

jeżeli masz wypchany portfel to tylko MacBook PRO lub MacBook Air.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

laptop funkcjonalny i nowoczesny ;d
wszedzie go ze soba zabierzesz
ma beterie nie musi byc podlaczony pod ladowanie
fifi rifi i wifi ;D
ogolnie laptop wymiata chodz sam korzystam ze stacjonarnego ,ale planuje zmienic ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Za laptop o dobrych parametrach zapłacisz dużo więcej niż za stacjonarny. Jeżeli komputer miałby służyć tylko do przeglądania Internetu, pracy biurowej itp. rozsądniejszy byłby zakup laptopa. Jeśli miałby służyć dzieciom do grania w gry komputerowe lepiej kup stacjonarny, bo tak jak napisałam wcześniej za laptop o dobrych parametrach będziesz musiał/a słono zapłacić. Z drugiej strony w cenę laptopa wliczany jest system operacyjny, a jakbyś złożył stacjonarny z podzespołów, które sam wybierzesz to wiadomo... W sumie laptopa bez systemu też można kupić i wtedy jest trochę taniej, a w dzisiejszych czasach nawet trochę znaczy dużo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Cenne uwagi mego przedmówcy! Ja osobiście wolę laptopa i mam już trzeciego. Zawsze można go zabrać ze sobą tam gdzie chcesz (na wczasy, lub choćby do kibelka ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

*przedmówczyni
Ja zawsze korzystałam z komputera stacjonarnego ale od kiedy kupiłam laptopa jestem bardziej zadowolona. Jest poręczniejszy, mobilny i w dodatku zużywa mniej energii więc rachunki za prąd są niższe. ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

adamosxx
chodzi o ten poziom gimnazjum w Piątnicy(niższy),czy o ten z Łomży(wyższy)?
Omania
nie Zapytałabyś nawet za ile i czemu taki stary?ludzie kupują bez dwóch zdań,a potem się żalą na forum,że ich oszukali :-P

jeśli ma stacjonować w mieszkaniu w jednym miejscu,odpowiedź brzmi:stacjonarny.
jeśli istnieje potrzeba korzystania zeń poza domem,to lapek jest "mobilny"i wygodniejszy.
jeśli chodzi o parametry,to można dopasować do potrzeb i ceny oba rodzaje,więc główne pytanie:jak ma służyć?....tak,jak zauważył Co_Ja_Pacze



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

z laptopów korzystaja zwykle ludzie podejrzani o wątłęj reputacji moralnej pragnący cos ukryć, zwykle wyborcy peło ale to nie reguła. Zaś człowiek na poziomie to stawia jednostke raz na biurku i stoi a nie lata z laptopem po kątach. Pewnie zaraz wam nie bedzie pasowała moja opinia ale w głębi serca wiecie ze jest prawdziwa i jej bede sie trzymał:)

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

a czy lapka nie można postawić?a niech stoi,a w razie musu,mogie go pod pachom przenieść.jak wyjadę na urlop do miejsca z netem,mogie zeń korzystać.a stacjonarny nie wygodny do takich zadań.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

ja mam stacjonarny. A po co laptop ? Na dworze z niego nie będę korzystał, po co mi takie co dźwigać. Jak nie możecie przeżyć bez internetu to lepiej sobie w komórce zainstalować lub wybrać ofertę któregoś z operatorów, który proponuje net w komie za niską cenę.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Stacjonarny jest dla mnie lepszy, o wiele wygodniej i latwiej mi sie pracuje na stacjonarnym komputerze, ale korzystam z niego w jednym miejscu - nie jest mi do niczego potrzebny po za domem, a jesli potrzebuje pilnie skorzystac z internetu to zawsze mam go w telefonie, takze ja bym wybieral stacjonarny, ale to kwestia tego komu i do czego jest potrzebny komputer no i gdzie bedzie z niego korzystal



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

... a taki stacjonarny laptop, co o tym sądzicie ? :-))
... albo składany stacjonarny ? :-))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Dobry cytat i w odpowiednim miejscu.(S Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Ja tam tez mam stacjonarny i w zyciu nie zamienie na laptopa:)

Sam go sobie naprawiam sam wymieniam podzespoły sam modyfikuje i nie wydaję kasy na żadne serwisy i inne pierdoły typu czyszczenie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

maruda :-))

Czy Ty aby na pewno piszesz z Łomży ? Czy może z Poznania albo z Krakowa : :-))))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

A dlaczego pytasz??

Myslisz że sa jeszcze wieksze dziwolągi w łomzy odemnie??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

... a tak jakoś mi to przyszło do głowy , maruda :-))))

... sam nie wiem skąd :-))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Pierre:)
Większości dziwolągów wydaje się że jak kupia kompa w sklepie i zapłaca za niego kilka tysięcy złotych to maja full wypas:):):):)
Że jak komp nie chce się odpalić to bez sklepu się nie obędzie :)
Bo jak system padnie to bez sklepu się nie obędzie :)
I niech tak sobie mysla i płaca za byle pierdułkę 100zł.:):)
A juz nie mowa o padnięciu jakiegoś podzespołu:)
No i niech tak sobie myslą, bo to łomża właśnie :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Znam takich, którzy potrzebują 'specjalisty' do reinstalki systemu albo zainstalowania gg. ;D Idą, żeby zainstalować piracki Windows i płacą nie wiadomo ile. Za kilka takich wizyt kupiłabym w te miejsce Home Edition i nie dorabiała sklepów komputerowych.
...głupi to niech płacą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Jak czytam, że komuś do internetu wystarcza komórka, to po prostu pusty śmiech mnie ogarnia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Stacjonarny !!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

bo dla niektórych internet to 4lomza,i @.nie mowa o ustawianiu maszyn na drugim końcu Polski,za pomocą sieci... :-(



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Orany_Julek a co na twojej starej nokii nie śmiga ...

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Dokładniej proszę, bo nie rozumiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Dla tych co mają jeszcze jakieś wątpliwości w którą stronę podąża świat proponuję przeczytać poniższy tekst:

"Bardzo szybkie tempo rozwoju technologii internetowych ma szczególny wpływ na rynek urządzeń mobilnych. Może ono wkrótce doprowadzić do zniknięcia popularnych komputerów osobistych. Sprawia też, że pojawiają się nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem - piszą w najnowszym raporcie analitycy Deutsche Bank Research.
Dwie nowe kategorie urządzeń mobilnych - tablety oraz czytniki książek - szturmem zdobyły w ostatnich miesiącach rynek. Ma je już prawie co piąty dorosły Amerykanin. To co prawda dużo mniejszy odsetek niż w przypadku posiadaczy telefonów komórkowych czy laptopów, ale jak widać na poniższym wykresie, w ciągu ostatniego roku ich popularność wzrosła w galopującym tempie. Odsetek Amerykanów posiadających takie urządzenia skoczył z około 8 do prawie 20 procent. Tablety, czytniki książek oraz smartfony, czyli telefony wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne, pozwalają użytkownikom na dostęp do cyfrowej treści z dowolnego miejsca.
- Rosnąca dostępność tych urządzeń doprowadzi niebawem do sytuacji, w której Internet stanie się wszechobecny. Nie będziemy mogli już rozróżniać sytuacji „online” oraz „offline”, bo praktycznie wszystkie będą należały do tej pierwszej kategorii – twierdzi Thomas-Frank Dapp, analityk Deutsche Bank Research. - Pytanie, czy dane osoby korzystają z sieci, czy też nie, stanie się nieaktualne. Populację będzie można podzielić wyłącznie na grupy aktywnie i bardziej pasywnie korzystające z tego medium – dodaje.
Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia mobilne wpływa też na wzorce konsumpcji i odbioru mediów. Zmiany mogą prowadzić do spadku popularności stacjonarnych urządzeń podłączonych do sieci. Dla przykładu w ciągu ostatnich sześciu lat liczba Amerykanów posiadających klasyczny, stacjonarny komputer osobisty spadła o 13 punktów procentowych, podczas gdy liczba posiadaczy smartfonów, laptopów, tabletów i czytników książek wyraźnie rośnie.
Technologie służące do komunikacji i zdobywania informacji (ITC) ulegają konwergencji, zauważają analitycy Deutsche Bank Research. Użytkownikom internetu wygodniej jest korzystać z treści cyfrowych za pomocą jednego urządzenia. Dla przykładu, systemy operacyjne najnowszych smartfonów i tabletów obsługują różne aplikacje online i offline, oferujące muzykę, wideo, czytanie i edytowanie tekstu, utrzymywanie relacji społecznych, nawigację GPS."



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Ja osobiście preferuję laptop, ponieważ jak teraz jestem na studiach jest on bardziej poręczny, a po drugie mogę go wszędzie zabrać ze sobą. Stacjonarka co prawda za tą sama cenę może być dużo lepsza w sensie części (szybkość procesora itp.). Również zależy to od użytkownika. Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami...

chwilówka! Co to ma być!? Nie ma takiego bicia! :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Macbook air 13 jest teraz w dobrej cenie w play https://www.play.pl/telefony/apple/apple-macbook-air-13-i5-128gb/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Zalezy do czego bedziesz uzywał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Laptop to chyba poręczniejsze wyjście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Lepszy jest stacjonarny, bo wychodzi taniej jak laptop, a poza domem do internetu czy prostych gierek wystarczy telefon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: laptop czy stacjonarny???

Zależy do czego Ci potrzebny i ile masz kasy. Jak raczej mniej, niż więcej, to stacjonarkę ale jeśli stać Cię na mocarnego lapka to na pewno warto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org