piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Hej
Mam pewien problem. Chodzi o prowadzenie gospodarstwa domowego. Wynosi ono u nas miesięcznie 1600zł ( oboje z mężem po 800zł ). Po opłaceniu rachunków zostaje około 1000zł na czterosobową rodzinę. Mąż uważa że te 1600zł to dużo na miesiąc i że jestem rozrzutna.... (???)
Mężczyźni chyba nie wiele wiedzą jakie drogie jest życie i jak prowadzić wszystko żeby starczyła OD - DO. Przykro słyszeć tego typu zarzuty w tak trudnych czasach... Dodam że nie palę ani nie piję, nie stać mnie nawet na fryzjerkę czy kosmetyczkę...a tu jeszcze proszę bardzo jaka historia...:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Przekaż mu na miesiąc budżet i niech sam nim zarządza jak najlepiej potrafi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

daj mu te 1000zl i niech tak rzadzi zeby starczylo na jak najdluzej..
gwarantuje ci ze nie da rady
a takimi jego glupimi komentarzami sie nie przejmuj...swego czasu mialam to samo z ta roznica ze ja jestem rozrzutna...
poza tym ceny mamy bardzo wysokie jesli chodzi o zywnosc lub ubrania w porownaniu do innych krajow..

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Zgadzm sie z kolezanką wyzej.... daj mężowi te pieniadze i sam niech wszystko rozdysponuje, opłaty i zycie są bardzo drogie i ciekawe jak on da sobie rade......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

GWARANTUJE nie da rady :) I PRZEPROSI ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Rozumiem, ze mąż się nie pali do dysponowania samemu tą zawrotną kwotą 1000 zł? Tak, żeby dowiedział się, ile co kosztuje i ile czego 4-os. rodzina na miesiąc potrzebuje?

Wg mnie opcja lżejsza - postaraj się i przez chociażby 1 miesiąc bierz za wszystkie zakupy paragony, zbieraj wszystkie i po miesiącu pokaż je mężowi z podliczeniem. I spytaj co aż tak zbędnego kupiłaś, że Ci zarzuca rozrzutność?

Ja Cię szczerze podziwiam, że Ci 1000 zł starcza na utrzymanie 4-os. rodziny. Ja też mam 4-os. rodzinę i bez wielkich rozrzutności moim zdaniem na życie idzie nam jakieś 3 razy więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Dzięki wszystkim za odp :) Wystarczy że to przeczytał i już zmienił zdanie :) Konflikt zażegnany :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

ze to niby duzo na miesiac a jak za te pieniadze wyzyc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Moja Mariolka dostaje 5000zł na 3 osoby i też narzeka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

mały a ty byś w końcu do zatrudniaka poszedł. widzę ze Mariolka w dalszym ciągu od mamusi kase na utrzymanie wyciąga.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

Nie mają w PUPie dla mnie roboty z moim wykrztałceniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budżet domowy - pyt.raczej do pań

dobra rade dalyscie:))) ja tez tak kiedys zrobilam:)))) w polowie m-ca nie mial ani grosza:)))!!!!!!!Wil sie jak waz ale dobilam jego przez nastepne dwa tygodnie:)))) do tej pory ani mruknie!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org